Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Mala_Mi 16:22, 18 sie 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Agania napisał(a)

Ja walczyłam wczoraj, żeby pogoda się utrzymała na poziomie 24 stopni, to mogę tak drzeć robotę w ogrodzie bez końca, prawdziwa przyjemność
Piękny nie tylko rdest, ale też sadziec, jeżówy i te pomponowe dalie przełamane bielą są urocze

Tez mi się podoba
A co mi sie podoba to widać po zdjęciach, bo miejsc które są brzydkie nie fotografuje


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 16:23, 18 sie 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Przepraszam, że nie zaglądam do Was, ale jeszcze chwilę muszę powalczyć z czasem


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gosialuk 17:00, 18 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Aniu u ciebie zawsze jest się czym zachwycić. Ja podziwiam cały czas. Rdest ten wysoki bordowy zachwycił mnie na spotkaniu, ale zapomniałam zapytać o odmianę. Siedzę teraz na tarasie i nadganiam zaległości ogrodowiskowe. Pozdrawiam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
kasia1 17:26, 18 sie 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Jeżówki w ramce bomba

A z innej beczki. Masz Aniu tak jak ja ciężką glinę. Oglądałam odcinek Mai i tam wspominałaś, że rozluźniasz ją piaskiem. Czy to wystarcza? Tzn. dla wszystkich roślin dodajesz piasek? Toszka mnie uczyła, by do tej gliny dosypywać kory. Ale tylko w tym sezonie kupiłam z 50 worków kory i to poszło tylko na jedną nową rabatę ... I widzę, że jeszcze za mało ... Zaciekawiło mnie z tym piaskiem, bo kora mi się już skończyła, a na podwórku mam górkę niewykorzystanego piasku





____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Anda 19:06, 18 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33397
Mala_Mi napisał(a)
Przepraszam, że nie zaglądam do Was, ale jeszcze chwilę muszę powalczyć z czasem




Dobrze, że fotografujesz miejsca, które Ci się podobają Przynajmniej wiem, że mamy podobny gust Ta fotka, widoczek, podbił moje serce, mimo, że za Zebrinusem akurat nie przepadam

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mala_Mi 19:14, 18 sie 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
kasia1 napisał(a)
Jeżówki w ramce bomba

A z innej beczki. Masz Aniu tak jak ja ciężką glinę. Oglądałam odcinek Mai i tam wspominałaś, że rozluźniasz ją piaskiem. Czy to wystarcza? Tzn. dla wszystkich roślin dodajesz piasek? Toszka mnie uczyła, by do tej gliny dosypywać kory. Ale tylko w tym sezonie kupiłam z 50 worków kory i to poszło tylko na jedną nową rabatę ... I widzę, że jeszcze za mało ... Zaciekawiło mnie z tym piaskiem, bo kora mi się już skończyła, a na podwórku mam górkę niewykorzystanego piasku



Niestety piasek pomaga na krótką metę. Wrzuciłam kilka ciężarówek. Po kilku latach robi się z tego glina z piaskiem i dalej nie przypomina to ziemi. Mokro się klei, sucho to jest kamień. Na pewno jest lepiej i warto dodac, ale ... nigdy to nie będzie ziemia która się przesypuje w rękach.
Jak kora to tylko przekompostowana. Ja korę sypałam tylko na powierzchni by się nie zajechać z pieleniem jak było wszytko małe. Niestety cena kory jest znacznym kosztem, a jak sama widzisz 50 worków to nawet na jedną rabatkę jest mało. Nawet do posypania z wierzchu a co dopiero mówić o przemieszaniu z ziemią.
Natomiast dołki pod rośliny zaprawiałam ziemią kupną z worków.. by dać lepszy start korzeniom.
"Książkowo " to tylko jedna rabatę pod kwasoluby zrobiłam.. zajęło mi to tyle czasu, ze potem tylko różaneczniki na podwyższonych rabatach posadziłam przygotowując dość solidnie podłoże. I wyszło oczko..bo ziemię przerabiałam z piaskiem i kwaśnym torfem.. i podwyższałam rabaty by w wodzie RH nie stali.

Rozrabiałam glebogryzałką, bo łopatami to by mnie śmierć zagryzła.. i tak wynajęłam do tego chłopaków Niewiele rzeczy robili u mnie inni, ale kilka razy musiałam poprosić o pomoc. Jak się kupiło kilkadziesiąt RH i zaplanowało spotkanie ogrodowiska, a ogród w rozsypce, to po kilku rh się poddałam.
Tylko ja miałam tak głupie pomysły.. najpierw robiłam a potem myślałam

Dzięki temu mam jednak kilka fajnych rzeczy w ogrodzie na które nigdy myśląc rozsądnie bym się nie porwała

Edit, bo foto powtórzyłam

Rabata RH..jedne z szalonych pomysłów.






____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 19:21, 18 sie 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Anda napisał(a)


Dobrze, że fotografujesz miejsca, które Ci się podobają Przynajmniej wiem, że mamy podobny gust Ta fotka, widoczek, podbił moje serce, mimo, że za Zebrinusem akurat nie przepadam


ja też nie przepadam.. miałam ich dużo ale wydałam w dobre ręce.. natomiast w tym miejscu mi się podoba ..
Mało widać , ale mam tu cudne zawilce, agastache wielkie do nieba, i nie mniejsze białe zawilce na tle hortensji wyprowadzonej na pień.. fajna kompozycja, ale siedzi za krzakami..to te moje błędy Trzmieliny oskrzydlone żal wyrzucić i tego szkoda..


Edit, u mnie w ogrodzie to najlepiej wyglądają ogólne widoki i chociaż marudzę to one mi się podobają No i nie widać wtedy mankamentów w detalach
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 19:27, 18 sie 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gosialuk napisał(a)
Aniu u ciebie zawsze jest się czym zachwycić. Ja podziwiam cały czas. Rdest ten wysoki bordowy zachwycił mnie na spotkaniu, ale zapomniałam zapytać o odmianę. Siedzę teraz na tarasie i nadganiam zaległości ogrodowiskowe. Pozdrawiam.


Chyba Rdest himalajski Blackfield. Nie mam kiedy poszukać nazwy..

Pozdr. Gosiu.. fajni Ci...

Dziś się zdziwiłam ze prawie wszystkie zawilce kwitną.. to już późne lato..




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Katkak 21:08, 18 sie 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Anulek cudnie jest.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
KasiaBawaria 21:32, 18 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Pisalas, ze pozbywasz sie ekspansywnych gatunkow. Jakie to sa u ciebie ?
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies