Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Mala_Mi 10:29, 22 wrz 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dla tych co uważają że mam wszystko piękne i niepotrzebnie narzekam... Mnie to nieco denerwuje.... Bo nie o taki efekt chodziło. To te nieszczęsne detale..a raczej detalista. Trudno nazwać detalem kilkadziesiąt metrów takiego poczochrańca.

Nawet zaryzykowałam że to trochę późno na cięcie.


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
hankaandrus_44 10:54, 22 wrz 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Przecież bukszpan naturalnie rośnie poczochrany, tylko my sobie wmówiliśmy, że ścięty to jest to co one najbardziej lubią. Wychodzę z założenia, że jak jeden raz go nie przytnę, to żadnej klęski nie będzie.

Wiem, wiem, lubisz mieć perfekt! Ja już sobie "perfekty" odpuściłam, ma być czysto, trawnik skoszony, a szczegóły, kiedyś się dopracuje, albo i nie. Mój ogród na wystawę światową nie wybiera się, ma być dla mnie wygodny do obsługi. I tego się trzymam od lat dziesięciu.
Miłej niedzieli, mam nadzieję, że spędzisz go w ogrodzie. Buziaczki.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Anda 11:44, 22 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Perfekcjonistką nigdy nie byłam i na pewno nią już nie zostanę I tak jak Hania uważam, że buksom raz czy dwa nie przyciętym nic się nie stanie.

I dalej uważam, że masz pięknie Nie tylko z daleka.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ElzbietaFranka 11:50, 22 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Mam jedną kulkę bukszpanowa i w tym roku jej nie przycielam. Moglabym jeszcze teraz ale posadzona na wydmuchowisku i boję się, że może przymarznąć. Trudno obetne kule wiosna.

Co się zrobi jesienią to na wiosnę jak znalazł.
Każdego roku pod koniec sierpnia przycinalam irgi nie wyszło im to dobre na jesiennym wyglądzie.

Jak ma się dużo wszystkiego to trzeba zasuwać prawie każdego dnia.

Pozdrawiam i miłej niedzieli
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mala_Mi 15:06, 22 wrz 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ha, ha, ha...... a jednak jest ładniej jak bukszpan przycięty.. i nic tego nie zmieni. jakbym chciała mieć poczochrany to posadziłabym na pewno coś innego

Tnę z braku czasu niestety tylko raz w roku.... a czasami raz na dwa.... o ile kule nieprzycięte tak nie denerwują, to żywopłot niecięty wygląda po prostu niechlujnie.

Przycięte sprawia wrażenie porządku..również na rabatach Próbuję zachować odrobinę iluzji..

Haniu, Anda, Ela... perfekcyjna nigdy nie będę bo mi życie na to nie pozwala.. to samo dotyczy domu.... nie lubię być niewolnikiem szmaty i motyczki.. muszę wybierać... ale co za duzo to nie zdrowo.

Miałam pomocników to robota szła.. glicynia przycięta, trawnik skoszony i jeszcze trochę metrów bukszpanu doprowadzone do ładu



Pomocnicy pojechali, a ja niestety służbowo muszę wyparować w trasę. Nic na to nie poradzę.. za stara by pracę zmieniać..

Miłego popołudnia..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 15:08, 22 wrz 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
ElzbietaFranka napisał(a)
Mam jedną kulkę bukszpanowa i w tym roku jej nie przycielam. Moglabym jeszcze teraz ale posadzona na wydmuchowisku i boję się, że może przymarznąć. Trudno obetne kule wiosna.

Co się zrobi jesienią to na wiosnę jak znalazł.
Każdego roku pod koniec sierpnia przycinalam irgi nie wyszło im to dobre na jesiennym wyglądzie.

Jak ma się dużo wszystkiego to trzeba zasuwać prawie każdego dnia.

Pozdrawiam i miłej niedzieli


A ja zasuwam średnio jeden-2 dwa dni na tydzień.. dlatego denerwuje mnie trochę rzeczy, a z drugiej strony jak na brak moje ingerencji jest naprawdę nieźle..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
hankaandrus_44 15:23, 22 wrz 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Pewnie, że nieźle! A nawet bardzo dobrze. A pomocnicy w ogrodzie mile widziani, i nawet na stół im pozwoliłaś wejść, żeby robota szła na różnych wysokościach. Świetny pomysł.

O matko, jak oni szybko wydorośleli! Gratuluję, ki ogrodu i wnuków.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
anka_ 22:07, 27 wrz 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
No z takimi pomocnikami to robota idzie Ciekawe czy mój choć trochę ogrodowego zacięcia będzie miał jak podrośnie.

Wykurowałaś się do końca?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mala_Mi 20:07, 29 wrz 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Odleciałam na niedzielę w Bieszczady.... Na kolory ciut za wcześnie. Ale i tak ładnie było.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
AniazUroczyska 20:23, 29 wrz 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Super fotki, Aniu! Pozdrawiam!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies