Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Milka 07:46, 31 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mala_Mi napisał(a)


Niestety wszystkim się obrywa z powodu tego w koronie. W dodatku tacy jak ja nie łapią się na pomoc państwa..
Za to dowiedziałam się ze mi cofnęli zajęcie z konta.. mam nadzieję, że tak jest. Przesympatyczny pan w skarbówce powiedział że wycofano zajęcie.

Te szybkie zmiany w przepisach powodują, z człowiek nie jest w stanie tego ogarnąć, przeciętny Kowalski nigdy tego nie ogarnie Co miesiąc to zmiana i to diametralna.




Tak, sama już mam problem.
Czekam, co z tarczą, ZUS, kredyty, najem i co tylko, dochodu nie ma koszty są. A wszystko nieczytelne, tylko bicie piany 3 tygodnie. A na koniec się okaże, ze podwójnie będziemy płacić.
Wczoraj cały dzień tyrałam, myśli uciekły, a dziś śnieg sypie.
Będę szyć i kończyć szyszkowe serce, nijak motywacji nie mogę znaleźć.
Ciężko mamy wszyscy bez wyjątku. Wstaję wcześnie, jakoś co noc o 3 mama mi się śni i staram się te sny zapamiętać.
W ogrodzie masz ładnie, ścięcie katalpy to dobry pomysł, podobna do paulowni, wymaga takich samych działań. Domek...super, też Zygi miał robić, ale jest jak w maglinie i nie ma powera.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mala_Mi 17:23, 01 kwi 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
dajana napisał(a)
Pocieszające jest to co napisałaś Aniu , obyś nigdy więcej nie musiała przechodzić podobnego stresu.Kilka lat temu oprócz pracy zawodowej również miałam firmę . Przepisy też wciąż się zmieniały, dlatego wynajęłam księgową która prowadziła wiele firm za niewielkie pieniądze. Wtedy to było 100 zł miesięcznie i nie musiałam się martwić o pomyłki, które zapewne bym zrobiła .Księgowa ma w paluszku zmieniające się przepisy i jest odpowiedzialna za prowadzenie firmy klienta, to jej praca..Może warto rozważyć wynajęcie takiej księgowej na przyszłość i mieć spokojną głowę ?.

Mam wynajętą księgową. Pilnuje wszystkiego, o wszystkim uprzedza. Niestety opłaty robię sama, bo idą z mojego konta, nie ma tam uprawnień.
Wydaje mi się że teraz już nikt sam nie prowadzi księgowości, nawet z 1 rachunkiem miesięcznie, tego nie da się ogarnąć bez fachowej pomocy i jeszcze zajmować się swoją pracą. 20 lat temu też sama prowadziłam, bo się dało, ale z czasem jest tego coraz więcej, więcej i więcej..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
dajana 20:34, 02 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
No tak,rozumiem Aniu .Twój ogród rozkwita aż miło popatrzeć, szkoda że nie mieszkam bliżej mogłaby ci tyle w ogrodzie zrobić .Tak bardzo mi tego brakuje .Dobrego i spokojnego dnia ci życzę.
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Basilikum 21:01, 02 kwi 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Aniu caluski sle
ja mam jeszcze malenka firme i sama sobie robie ksiegowosc. Mam program, za kory place rocznie 100 euraskow i on mi bardzo duzo pomaga.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Mala_Mi 21:10, 02 kwi 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Basilikum napisał(a)
Aniu caluski sle
ja mam jeszcze malenka firme i sama sobie robie ksiegowosc. Mam program, za kory place rocznie 100 euraskow i on mi bardzo duzo pomaga.


W Polsce nie ma możliwości by program poprowadził firmę. Chyba, że jaki ryczałt i coś prostego??

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
kasiek 21:00, 04 kwi 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Mala_Mi napisał(a)

Mam wynajętą księgową. Pilnuje wszystkiego, o wszystkim uprzedza. Niestety opłaty robię sama, bo idą z mojego konta, nie ma tam uprawnień.
Wydaje mi się że teraz już nikt sam nie prowadzi księgowości, nawet z 1 rachunkiem miesięcznie, tego nie da się ogarnąć bez fachowej pomocy i jeszcze zajmować się swoją pracą. 20 lat temu też sama prowadziłam, bo się dało, ale z czasem jest tego coraz więcej, więcej i więcej..


Aniu szczerze podziwiam jak ogarniasz to wszystko, naprawdę chylę czoła.... Mam nadzieję że te złe czasy w końcu miną i znowu pojedziemy się świetnie bawić do Bolestraszyc Trzymam kciuki za Ciebie!
na pamiatkę
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Milka 06:41, 11 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
To były czasy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mala_Mi 12:24, 13 kwi 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Milka napisał(a)
To były czasy


Najsmutniejsze jest to, ze się to już nie wróci..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
hankaandrus_44 13:10, 13 kwi 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
Aniu, czasy się nie wrócą, młodość się nie wróci, i o to chodzi, żeby coś się działo. Kto stoi w miejscu, to sama wiesz, do przodu nie idzie. A przy zmianach różne perturbacje wyjść mogą. Moich dwóch domowników od 1 maja bez pracy. Co prawda zięć miał tylko połówkę, to mu jeszcze jeden cały etat został, ale jak długo?
Moja rencina, póki co, niezagrożona . Na opłaty za czynsz i media wystarczy, a jedzonko? Ogród jest, jakoś przebiedujemy.

Życzę Tobie wyklarowania Twojej sytuacji, i pociechy z wnuków, bo to radość niezależna od trendów w polityce.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 13:59, 13 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mala_Mi napisał(a)


Najsmutniejsze jest to, ze się to już nie wróci..


Nie...będzie nowe, inne, a po tym wirusie, to cały świat zmieniony.
Mam nadzieję, ze twoje święta weselsze, niż moje.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies