Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Mala_Mi 22:09, 28 mar 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
kasia1 napisał(a)
Aniu, nie wiem, czy To ci pomoże, ale śledź wprowadzanie tej tarczy. Mają być zawieszone wszystkie postępowania administracyjne, z których wynikają terminy, prawa, obowiązki. Mają być zawieszone postępowania egzekucyjne. Do czasu odwołania stanu epidemii i stanu zagrożenia epidemią. Jak będziesz potrzebowała więcej info, z których artykułów to wynika, pisz. Pozdrawiam serdecznie.

O tarczy się nie wypowiadam. Kpina w żywe oczy.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
yolka 11:46, 29 mar 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
AnnaCh napisał(a)
Trochę poczułam się urażona i wywołana do tablicy, wprawdzie nie pracuję już w US, ale ciągle w tej branży i ciągle po "tamtej" dla Was stronie.
Tak, trzeba drobiazgowo, bo Was akutar spotkała przykrość, ale ile razy było tak, że koleżanka zastanawiała się czy podatnik przypadkiem się nie pomylił, zaksięgowała na coś innego, a potem były pretensje, że on przecież napisał co to ma być, choć to co napisał wydawało się irracjonalne. I kto wtedy ponosi konsekwencje? Ano urzędnik, który źle zaksięgował, a podatnik dobrze napisał. Każdy kij ma dwa końce, a w takich kwestiach trzeba byc dokładnym i drobiazgowym.
W tej chwili wszystkim jest ciężko, pracuje połowa połowy, bo część siedzi z dziećmi w domu, część chora, reszta podzielona na zmiany, żeby ograniczyć możliwość, że jak ktoś będzie miał wirusa, to cały urząd padnie. Mam kontakt z byłymi koleżankami, bo jesteśmy w tym samym budynku i ledwo zipią, z resztą ja też...


Tak, tylko sankcje są różne niestety
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Mala_Mi 20:10, 29 mar 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
yolka napisał(a)


Tak, tylko sankcje są różne niestety


Jest jedno konto na wszystkie podatki, wiec nie rozumiem dlaczego nie pobrać z tego konta tylko zlecić egzekucje. To jest dla mnie chore. Jak były różne konta na różne podatki to rozumiem, ale teraz jest jedno konto!!! Jest na koncie wpłata sumy równej kwocie VAT. Każdy kto zagląda na konto to to widzi.

Wstrzymanie postępowań administracyjnych wcale mnie nie cieszy, bo nadal jestem wyjęta spod prawa z powodu licznika.

O tarczy jak pisałam się nie wypowiadam. Zgodnie z przewidywaniami nie mam na co liczyć. Bo tarcza jest, ale jej nie ma. Chyba że to traktować jako tarczę na szyi, szybciej człek się utopi.

Za to wykorzystałam wczoraj słoneczny dzień i ciachałam w ogrodzie jak leci. Jeszcze kilka dni i ogarnę z grubsza. Na razie próbuję pracować.. ze wskazaniem na próbuje, bo pracą to trudno nazwać, jest to rzucanie się jak wesz w rozpaczy.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 20:17, 29 mar 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
ElaS napisał(a)

Właśnie to mnie poraża. Przerwane, wstrzymane leczenie. Przesunięte terminy zabiegów, badań. Nie wiem na ile wirus jest rzeczywistym zagrożeniem na ile realizuje się jakiś koszmarny scenariusz.

Na 38 mln kraj - 1400 osób zarażonych, 16 zgonów.
W tym samym kraju, każdego dnia umiera ponad 270 osób z powodów onkologicznych.

Na jak długo da się zatrzymać Polskę? Miesiąc?
Dłużej już właściwie nie ma po co, bo nie będzie czego ratować.


Jest zagrożeniem, realnym zagrożeniem. Szczególnie u nas, gdy idziemy na front z gołymi pięściami.W tej sytuacji dostaje się innym chorym Jedyna rzecz jaką możemy zrobić to siedzieć w domu by jak najbardziej ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Również dla dobra innych chorych. Tu nie mam najmniejszych wątpliwości, że tak trzeba.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 20:21, 29 mar 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dzięki za odwiedziny, wirtualne..takie są obowiązkowe.. pomagają przetrwać, ja na razie próbuję coś tam ratował .. wiec czasu nie mam. Ale jak się nie da nic już działać, to będę siedzieć na forum do bólu
Mam na telefonie kilka fotem to wrzucę.
Ucięliśmy niemiłosiernie brzydko i mocno katalpę. Ale trzeba było, boję się że na wietrze może się złamać. I lampek nie ma jak na niej powiesić bo za wielka. I poszła na łyso.
Wywaliłam krasnale z doniczek gierczusiowych i posadziłam trawy ze szklarni i kilka bratków. Budżet niestety oszczędnościowy, wiec ..braki tyle co na osłodę.
Teraz przechodzę na telefon, do fotek.
Trzymajcie się zdrowo.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 20:25, 29 mar 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Trawy wycięte..zapowiadają jeszcze minusy, ale trudno


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 20:27, 29 mar 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Początek masakry...

Doniczki

Wywalone trawy.... Widok się uspokoił

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 20:31, 29 mar 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zakwitł piersi. Co roku go mroziło...na liście do wywalenia.. ale w tym roku się spisał

Jak będzie na minusie to ja zniszczy. Szkoda będzie
A tak sobie to nie miałam czasu na zdjęcia. Siadł mi jeszcze kręgosłup. Jakieś nerwobóle i chodzę jak połamana.


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 20:38, 29 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Cięcie mocne jej potrzebne , jak tak patrzę w jaki sposób po cięciu przyrasta to ja bym ja nisko potraktowała celem zagęszczenia niżej. Ciekawa jestem jak nisko przycięliście bo ja sobie mogę mówić ale wiem jaka to trudna i ciężka robota Mnie jeszcze rozplenice zostały do cięcia, resztę traw też wygoliłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anka_ 20:46, 29 mar 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Ja jak usłyszałam dzisiaj od eMa, że może jabłonkę przytniemy to prawie z krzesła spadłam. Dotąd uczulony był na sekator i cięcie.

Aniu na tej rabacie koło wiąza te ciemierniki są w lecie przykryte przez rozplenice? Nie przeszkadza im to?

Pozdrawiam Was serdecznie.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies