Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Mala_Mi 15:13, 10 paź 2021


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gosiek33 napisał(a)
Dobry telefon


Ogród trzyma poziom i kolory jesienne też piękne

U mnie dopiero zaczynają się przebarwiać drzewa.. chociaż mam wrażenie że liście lecą bez zmiany koloru.. oczko w liściach tulipanowca zasłane
Zawilce bez słoneczka mi słabo kwitną, ale te z dostępem do nieba zaszalały
Widać które nie maja słońca jak sie wyciągnęły.. są 3 razy wyższe i leżą



I samosiewka na słoneczku kwitnie W krzakach tragiczne są.. trzeba brać siew przyszłym sezonie za karczowanie.

I moja druga przybłęda Ale jest taki najbardziej "lidzki" kot z dotychczasowych Może dlatego, że od małego z nami.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 15:15, 10 paź 2021


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Astry są jedna porażką, bez słońca astrów nie ma.. tylko moje samosiewki na rabacie gdzie jest trochę słońca szaleją Co prawda zdominowały wszystko inne...ale tras królują



I z wielkiego ogrodu nic więcej nie nadaje sie do pokazania
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Alicja169 18:23, 10 paź 2021


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Aniu, jak miło było zajrzeć, gdy pokazujesz same cymesiki.
Anemonki biją po oczach, ale Bezik w rozwidleniu drzewa bije wszelkie rekordy
Pozdrawiam Aniu, trzymaj się ciepło.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
sylwia_slomc... 18:57, 10 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Aniu zaglądam zawsze jak cos pokazujesz i mnie Twój ogród zachwyca nieustająco. Wiem, ze Ty masz porównanie ile kwitło, a ile kwitnie, ale wiesz, ze jak kocham drzewa i krzewy na równi z bylinami i podoba mi się nadal Jak u mnie drzewa porosną zmienię rabaty na leśne i też będzie fajnie jeśli sił starczy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mala_Mi 19:17, 10 paź 2021


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Alicja169 napisał(a)
Aniu, jak miło było zajrzeć, gdy pokazujesz same cymesiki.
Anemonki biją po oczach, ale Bezik w rozwidleniu drzewa bije wszelkie rekordy
Pozdrawiam Aniu, trzymaj się ciepło.

Pamiętasz, że to Bezik Teraz jest to Szogun co uprzykrza życie Luśce Taki prawdziwy Szogun.... czasem zwany gangsterem. Ale pomimo tego usposobienia to bardzo łagodny kot, jeszcze nigdy nie wyciągnął do mnie pazura nawet w zabawie. Za to cały czas by psocił.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 19:18, 10 paź 2021


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)
Aniu zaglądam zawsze jak cos pokazujesz i mnie Twój ogród zachwyca nieustająco. Wiem, ze Ty masz porównanie ile kwitło, a ile kwitnie, ale wiesz, ze jak kocham drzewa i krzewy na równi z bylinami i podoba mi się nadal Jak u mnie drzewa porosną zmienię rabaty na leśne i też będzie fajnie jeśli sił starczy

Las fajny, ale kwiatów brakuje I słońca
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Basilikum 19:28, 10 paź 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
U ns dzis pierwszy raz byl przymrozek.
Same pieknosci u Ciebie
u mnie astry tez sie rozpanoszyly i rozlozyly na rabatach
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
anpi 20:25, 10 paź 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8020
Aniu, przybiegłam do Ciebie z pytaniem...i trafiłam na świeżutkie fotki, więc wzdycham do takiej ilości anemonów i astrów
Sadźce dopiero kupiłam ( Baby joe), ostatnio bardzo mi się spodobały. Miałam takiego łąkowego , którego nasionko do mnie przyfrunęło, mocno się rozrósł, ale mnie nie zachwycał.
Fajnie, że ogród sam sobie radzi. Dodam,że pięknie sobie radzi!
A wracając do pytania...ostatnio naszła mnie chęć posiadania szklarni. Po prostu wkurzyły mnie ostatnio pomidory, a raczej ich krótki żywot w gruncie.
A moja mama ze szklarni do tej pory przynosi nam pomidorki! Ma szklaną, kiedyś tato postawił My nie mamy czasu na postawienie takiej" z odzysku". Nowe, szklane , mają horrendalne ceny. Zresztą te z poliwęglanu też niemałe. Ale dodatkowo są raczej wąskie. Ja chciabym taką o szerokości 3m i długą na 4m. I najprzyzwoiciej cenowo wychodzi tunel z poliwęglanu. Ale jest tyle różnych firm, że nie wiem który będzie najlepszy. Wiem,że ty takowy posiadasz, może powiesz mi na co szczególnie zwrócić uwagę? Myślę,że ważna jest grubość rury stelażu 40 x 20mm wystarczy? Czy wystarczy dwoje drzwi, czy domawiać lufciki(np taki z automatycznym otwieraczem )
Powiedz mi jak jest z utrzymaniem czystości tych płyt.
Na co mam szczególnie zwrócić uwagę przy kupnie. Czy w ogóle polecasz kupno tunelu i czy ze swojego jesteś zadowolona?
Pozdrawiam.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Mala_Mi 20:56, 10 paź 2021


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
anpi napisał(a)
Aniu, przybiegłam do Ciebie z pytaniem...i trafiłam na świeżutkie fotki, więc wzdycham do takiej ilości anemonów i astrów
Sadźce dopiero kupiłam ( Baby joe), ostatnio bardzo mi się spodobały. Miałam takiego łąkowego , którego nasionko do mnie przyfrunęło, mocno się rozrósł, ale mnie nie zachwycał.
Fajnie, że ogród sam sobie radzi. Dodam,że pięknie sobie radzi!
A wracając do pytania...ostatnio naszła mnie chęć posiadania szklarni. Po prostu wkurzyły mnie ostatnio pomidory, a raczej ich krótki żywot w gruncie.
A moja mama ze szklarni do tej pory przynosi nam pomidorki! Ma szklaną, kiedyś tato postawił My nie mamy czasu na postawienie takiej" z odzysku". Nowe, szklane , mają horrendalne ceny. Zresztą te z poliwęglanu też niemałe. Ale dodatkowo są raczej wąskie. Ja chciabym taką o szerokości 3m i długą na 4m. I najprzyzwoiciej cenowo wychodzi tunel z poliwęglanu. Ale jest tyle różnych firm, że nie wiem który będzie najlepszy. Wiem,że ty takowy posiadasz, może powiesz mi na co szczególnie zwrócić uwagę? Myślę,że ważna jest grubość rury stelażu 40 x 20mm wystarczy? Czy wystarczy dwoje drzwi, czy domawiać lufciki(np taki z automatycznym otwieraczem )
Powiedz mi jak jest z utrzymaniem czystości tych płyt.
Na co mam szczególnie zwrócić uwagę przy kupnie. Czy w ogóle polecasz kupno tunelu i czy ze swojego jesteś zadowolona?
Pozdrawiam.


Poliwęglan dobrze sie sprawuje, tylko jak nie zadbasz o wloty w kanały w poliwęglanie to z czasem zacznie zachodzić brudem czy glonami. Moja szklarnia stoi już chyba 9 czy 10 lat. Muszę chyba w przyszłym roku założyć nowe zamknięcia do płyt, bo dawno temu wypadły i nie ma

Ja otwieram tylko drzwi, nie mam okienek.

Uważam że poliwęglan jest lepszy niż szkło. Nie tłucze sie i nie nagrzewa sie tak mocno. No i jest lekki, ja swoja szklarnię w 4 chłopa przenieśliśmy w nowe miejsce

Mi pomidory w tym roku szybko padły, ale nic nie dbałam o nie .. zostały sie koktajlowe. Zwykle do wszystkich świętych były.

Ale sałata rzodkiewka ..poliwęglan jest cieplejszy niż szkło na zimę..

A werbena tam dopiero rośnie i stipa


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
anpi 11:26, 13 paź 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8020
Aniu, dziękuję za wszelkie podpowiedzi Masz poliwęglan o grubości 4mm, czy 6mm, właśnie zastanawiam się nad wytrzymałością przez lata. A skoro Twój ma 9, czy więcej lat,to masz już doświadczenie.
Wiem, że te wloty do kanałów poliwęglanu można zabezpieczać taśmą lub nakładkami, taśma chyba tańsza, ale co wytrzymalsze na dłużej?

O! To zrobię sobie poletko werbeny, bo u mnie słabo się sieje i pomału rośnie
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies