Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

anna_t 20:17, 16 sty 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
dla mnie każda rozplenica jest piękna
a czy oryginalna czy nie bez znaczenia
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
DorKa 08:38, 17 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Cześć Aniu, zgadzam się z Tobą. Ja też uwielbiam rozplenice pod każdą postacią Też się zastanawiam czy te , które późną jesienią przesadzałam przeżyją
____________________
Dorka Zakręcony ogród
anna_t 14:17, 17 sty 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Dorka zbierz nasiona i je wysiej, one są banalnie proste w hodowli. W drugim roku masz już ogromną sadzonkę, serio
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
DorKa 15:03, 17 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
anna_t napisał(a)
Dorka zbierz nasiona i je wysiej, one są banalnie proste w hodowli. W drugim roku masz już ogromną sadzonkę, serio

No zbiorę a jakże tylko jak, że tak się głupio spytam ostatnio oglądałam Monty D. który pokzaywał jak się zbiera nasiona z poszczególnych roślin ale rozpleniecy akurat nie miał
____________________
Dorka Zakręcony ogród
anna_t 19:25, 17 sty 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Przejedz ręką po kłosie, zostaną Ci w ręku
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Makao_J 20:29, 17 sty 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ja też uwielbiam rozplenice. Jednak u mnie mają ciężko i przemarzają. A o rozsianiu to mogę pomarzyć.
Zobaczymy czy LadyU przetrwa pierwszą zimę u mnie.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Nikita 22:06, 21 sty 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Ania, o zbieraniu nasion rozplenicy nawet bym nie pomyślała. Naprawdę można ją w ten sposób rozmnożyć? Ja do tej pory tylko dzieliłam kępy. Muszę chyba w tym roku spróbować.
Pozdrawiam styczniowo....w oczekiwaniu na wiosnę.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Toszka 07:37, 22 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
anna_t napisał(a)
(...)


Aniu, nastaw zakwas żytni i w marcu koniecznie po rozcieńczeniu 1:3 podlej obficie po obrębie rodki. Czy na jesieni obsypałaś ziemię wokół liśćmi dębowymi i igliwiem?
Gruba ściółka pomoże wyeliminować (zdusić) wrośnięty perz, który zapewne mocno przyczynia się do kradzieży składników odżywczych i niestabilnego ph.

Margerytka40 napisał(a)


Tego Ci życzę choć ja się nie piszę, po zeszłorocznych podziałach rozplenic już raczej mi starczy. Ciekawa jestem czy takie siewki to idealne odwzorowanie rośliny matecznej będzie. Nie wiem jak to jest z odmianowymi rozplenicami.

Niestety z nasion nie ma gwarancji na powtarzalność cech. Powtarzalność gwarantuje tylko podział rosliny. Natomiast z nasion można (przy łucie szczęścia) uzyskać zupełnie nową odmianę

Makao_J napisał(a)
Ja też uwielbiam rozplenice. Jednak u mnie mają ciężko i przemarzają. A o rozsianiu to mogę pomarzyć.
Zobaczymy czy LadyU przetrwa pierwszą zimę u mnie.

Obawiam się, że bardziej adekwatnym określeniem powinno być "wygniwają". Tu przyczyną może być przygotowanie stanowiska i dołka.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
DorKa 07:55, 22 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Dr Toszka wyleczy na podstawie zdjęcia każdą chorobę Zastanawiam się czy jest jakiś ogrodowy temat na którym się nie znasz i szczerzę przypuszczam ,że wątpię Szacun!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Toszka 08:06, 22 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dorka, nie znam się na różach...i zawsze to mówię i piszę otwarcie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies