Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

DorKa 08:27, 22 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Toszka napisał(a)
Dorka, nie znam się na różach...i zawsze to mówię i piszę otwarcie


nie wierzę
____________________
Dorka Zakręcony ogród
anna_t 18:49, 22 sty 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Iwona fajnie że czy wasz nie sciolkowalam i w tamtym miejscu mam ogromny problem z pędzlem. Muszę to ogarnąć.. A jest jakiś przepis na ten zakwas?

Dziewczyny ja sialam rozplenice z nasion hameln od Krysi A red head z samodzielnie zebranych. Nie zwróciłam uwagi czy powtórzyły cechy bo ja zwyczajnie nie zwracam uwagi na takie rzeczy, liczy się efekt
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Toszka 22:53, 22 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Przepis na zakwas znajdź przy przepisach na chleb. To musi być zakwas żytni, dokarmiany systematycznie. Bez soli, oczywiście.
Rodki na twojej ziemi muszą być koniecznie ściółkowane materią próchniczną, tzn. liśćmi (najlepiej dębowymi), igliwiem, korą. Przyda się dodatek hemoglobiny co 2-3 lata. Pamiętasz jak opisywałam ci twoją ziemię? Musisz mieć na uwadze, że twoja ziemia jest bezustannie wypłukiwana ze związków mineralnych.
Rodki potrzebują materii organicznej, próchnicy. Nie kompostu. Ściółkowanie przestrzeni pod nimi pomoże ci zwalczyć chwasty, przy okazji. Liście wystarczy pozbierać
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Lulilaj 13:55, 23 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
DorKa napisał(a)


nie wierzę





____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
anna_t 16:35, 23 sty 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Toszka napisał(a)
Przepis na zakwas znajdź przy przepisach na chleb. To musi być zakwas żytni, dokarmiany systematycznie. Bez soli, oczywiście.
Rodki na twojej ziemi muszą być koniecznie ściółkowane materią próchniczną, tzn. liśćmi (najlepiej dębowymi), igliwiem, korą. Przyda się dodatek hemoglobiny co 2-3 lata. Pamiętasz jak opisywałam ci twoją ziemię? Musisz mieć na uwadze, że twoja ziemia jest bezustannie wypłukiwana ze związków mineralnych.
Rodki potrzebują materii organicznej, próchnicy. Nie kompostu. Ściółkowanie przestrzeni pod nimi pomoże ci zwalczyć chwasty, przy okazji. Liście wystarczy pozbierać
pamiętam i na szczęście wszystko mam w wiadomościach.
Kurczę deby mam za ogrodzeniem, mogłam na jesień zebrać
Załatwię to, dziękuję
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Toszka 10:34, 24 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie wiem ile masz aktualnie śniegu...ja nie mam wcale. Ale gdyby to o mój ogród chodziło, to ten brak śniegu bym wykorzystała na wyprawę po liście z worami do zapakowania. Na takie łowy pod okoliczne dęby wybraliśmy się z eMem w grudniu (co wzbudziło lekką sensację u przechodniów, że w czynie społecznym sprzątamy stacyjkę kolejową)
Na twojej ziemi kołderka z liści jest nieocenioną wartością przy ochronie gleby przed zimową erozją, czyli rozpadem frakcji gruzełkowatej w pylistą na skutek zimnych suszących wiatrów. Gorąco namawiam do wykorzystania dobrodziejstw okolicznych drzew. Pod rodkami ściółka liściowa powinna być cały rok. Na rabatach liście dadzą otulinę systemu korzeniowego traw i bylin. I już w okolicach lipca śladu po liściach nie będzie, bo zamienią się w tzw. ziemię liściową w wyniku procesów kompostowania. Jesli będzie cię razić (estetycznie) to można sypnąć lekką warstwą kory lub kompostu i potraktować owe liście jako wartośc dodaną i nieodzowną w tworzeniu warstwy próchnicznej, czyli humusowej.
Dla rodków warto odłożyć kilka worków liści i podsypać (wraz z igliwiem i dodatkiem kory) w połowie lata. W ten sposób nakarmisz rosliny i zaoszczędzisz na podlewaniu, bo ściółka liściasto-igielna utrzyma na gługo wilgoć w glebie zmniejszając parowanie i nagrzewanie się podłoża
Jak widzisz: same plusy
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anna_t 17:55, 24 sty 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457

____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Sima 19:50, 20 lut 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Ania, ja z innej beczki ... co to za fajny plac zabaw dla dzieci na zdjęciu na pierwszej stronie?
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
anna_t 21:10, 20 lut 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Robiony przez nas
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Makusia 14:16, 21 lut 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Anno gdzie mam szukać aktualnego projektu? Bo jakoś nie wierzę, że ten z 1. strony jest po 300 stronach aktualny
Zapewne już było milion pomysłów i aktualizacji
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies