Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

anna_t 17:20, 21 lut 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Linie rabat bez zmian, nasadzenia sama robię już bez konsultacji na forum.
Wiosną zaczynam z tymi środkowym rabatami to może jakieś planowanko jeszcze będzie
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Sima 19:36, 21 lut 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
anna_t napisał(a)
Robiony przez nas


Jest super!!!
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
inka74 19:41, 21 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
anna_t napisał(a)
Linie rabat bez zmian, nasadzenia sama robię już bez konsultacji na forum.
ejże, no co ty Ania, jak tak możesz!!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
malinia 19:59, 21 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Toszka napisał(a)
Nie wiem ile masz aktualnie śniegu...ja nie mam wcale. Ale gdyby to o mój ogród chodziło, to ten brak śniegu bym wykorzystała na wyprawę po liście z worami do zapakowania. Na takie łowy pod okoliczne dęby wybraliśmy się z eMem w grudniu (co wzbudziło lekką sensację u przechodniów, że w czynie społecznym sprzątamy stacyjkę kolejową)
Na twojej ziemi kołderka z liści jest nieocenioną wartością przy ochronie gleby przed zimową erozją, czyli rozpadem frakcji gruzełkowatej w pylistą na skutek zimnych suszących wiatrów. Gorąco namawiam do wykorzystania dobrodziejstw okolicznych drzew. Pod rodkami ściółka liściowa powinna być cały rok. Na rabatach liście dadzą otulinę systemu korzeniowego traw i bylin. I już w okolicach lipca śladu po liściach nie będzie, bo zamienią się w tzw. ziemię liściową w wyniku procesów kompostowania. Jesli będzie cię razić (estetycznie) to można sypnąć lekką warstwą kory lub kompostu i potraktować owe liście jako wartośc dodaną i nieodzowną w tworzeniu warstwy próchnicznej, czyli humusowej.
Dla rodków warto odłożyć kilka worków liści i podsypać (wraz z igliwiem i dodatkiem kory) w połowie lata. W ten sposób nakarmisz rosliny i zaoszczędzisz na podlewaniu, bo ściółka liściasto-igielna utrzyma na gługo wilgoć w glebie zmniejszając parowanie i nagrzewanie się podłoża
Jak widzisz: same plusy

Że ja nie gonilam a grudniu za liśćmi ;D kurcze... Ale za rok nadrobie Toszko proszę jak coś to i ja poproszę o przepis na zakwas
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Nikita 11:55, 03 mar 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Aniu, macham marcowo !!!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
eDorka 14:11, 03 mar 2019

Dołączył: 17 mar 2018
Posty: 47
Toszka napisał(a)


Aniu, nastaw zakwas żytni i w marcu koniecznie po rozcieńczeniu 1:3 podlej obficie po obrębie rodki. Czy na jesieni obsypałaś ziemię wokół liśćmi dębowymi i igliwiem?
Gruba ściółka pomoże wyeliminować (zdusić) wrośnięty perz, który zapewne mocno przyczynia się do kradzieży składników odżywczych i niestabilnego ph.


Przepraszam, że się tak wtrącę, co robi taki zakwas rododendronom?
Gruszka_na_w... 17:54, 03 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Zakwasza glebę, czyli obniża jej Ph.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
anna_t 17:10, 04 mar 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Zobaczcie jaki piękny żywopłot z cisa

I nie ma przerwy na cięcie od siatki
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
pawel2806 18:14, 04 mar 2019


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Gdzie rosną takie cuda?
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Magleska 18:22, 04 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
wow ...piękny
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies