Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

Mazan 12:41, 30 wrz 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141

Piszecie dużo o sianiu traw na trawnik. Przecież są to rośliny wieloletnie i należy tak postępować, jak ze zbożami ozimymi, czyli siew dla północnej części kraju to druga połowa września, a dla południa do pierwszej dekady października. W dobrze przygotowanej glebie trawa zdąży się ukorzenić i przetrwać zimę, ale zagrożeniem nie są mrozy, bo syberyjskich nie ma lecz wilgoć i nadmierne przykrycie odcinające dostęp powietrza, co jest przyczyną rozwoju grzybów patogenicznych /szarej pleśni, grzybów zgorzelowych czy pleśni śniegowej/ i powstawania nie porośniętych placów wiosną.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Bogdzia 21:51, 06 paź 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Poczytałam troche u Ciebie. Pozdrówka serdeczne zostawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
inka74 23:12, 06 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
anna_t napisał(a)
Iwona wyrastasz mi tu na trawnikowe guru bede w przyszlym roku siac trawe ale najpierw musze przesadzic lawendy. Jak myslisz kiedy najlepiej przeprowadzic tą rewolucje?
nie przesadzaj. Zobaczymy co z moim będzie i jak to finalnie wyjdzie. Ile poprawek będzie. Z tym zakładaniem trawnika to jazda jest bez trzymanki. Nie wiem kiedy lepszy termin. Wszystko zależy od pogody. U mnie sierpień miał być bo wcześniej nie miałam podłoża gotowego. Wyszedł wrzesień. Nie jest dobrze. Drzewa liście zaczęły zrzucać i nie ma jak zgrabić bo siewki za małe. W nocy już 3 razy było blisko zera. Z drugiej strony jak przypomnę sobie upały z maja to chyba wolę teraz jesienny termin. Przynajmniej co 2 dzień podlewam a nie 2 razy dziennie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
malgol 20:35, 16 paź 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Dawno Aniu u Ciebie nie bylam a tu tyle się dzieje stół rewelacja, no i te krzesła też bardzo fajne uwazam
Ale nabardziej zainteresowała mnie rozmowa na temat przesadzana, siania I sadzenia roślin jesienia Bardzo na topie jeśli o mnie chodzi u mnie podobne dyskusje trwały choć mniej burzliwe
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Kasya 07:48, 17 paź 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41942
Tuje szybko rosną, w pierwszym roku mniej bo idą chyba w korzenie a potem to juz chwila moment i zarosna ogrodzenie
Pokazuj trochę fotek więcej
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Balea 09:03, 12 lis 2018


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
anna_t napisał(a)
Troszkę ładniejszy widok

Tutaj mam wysyłana średnia kore, jakieś resztki z poprzednich lat.


Witam, masz sliczny ogrod.
Ta kompoozycja mi sie bardzo podoba.
Jaka to jest odmiana hortensji i rozchodnikow?



kawa8002 09:33, 15 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Witam.
Przygnała mnie Basia z Ogród(nie)Mocy.
Jeszcze nie zdążyłam Cie gruntownie dowiedzieć, ale nadrobię w najbliższym czasie.
Mam pytanie dot. wysiewu rozplenicy o którym pisałaś. Czy masz własne nasiona, czy je kupujesz. Jeśli to drugie, to zdradź proszę, gdzie. Planuje po raz pierwszy się za to zabrać. Może mi jeszcze podpowiesz, jak to fachowo zrobić.
Będę niezmiernie wdzięczna za jakiekolwiek informacje.
Pozdrawiam.
____________________
Kasia między polem a lasem
anna_t 18:13, 15 sty 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
inka74 napisał(a)
nie przesadzaj. Zobaczymy co z moim będzie i jak to finalnie wyjdzie. Ile poprawek będzie. Z tym zakładaniem trawnika to jazda jest bez trzymanki. Nie wiem kiedy lepszy termin. Wszystko zależy od pogody. U mnie sierpień miał być bo wcześniej nie miałam podłoża gotowego. Wyszedł wrzesień. Nie jest dobrze. Drzewa liście zaczęły zrzucać i nie ma jak zgrabić bo siewki za małe. W nocy już 3 razy było blisko zera. Z drugiej strony jak przypomnę sobie upały z maja to chyba wolę teraz jesienny termin. Przynajmniej co 2 dzień podlewam a nie 2 razy dziennie
ja będę chciała jak najwcześniej wysiąść wiosną, pewnie w kwietniu
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 18:15, 15 sty 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
malgol napisał(a)
Dawno Aniu u Ciebie nie bylam a tu tyle się dzieje stół rewelacja, no i te krzesła też bardzo fajne uwazam
Ale nabardziej zainteresowała mnie rozmowa na temat przesadzana, siania I sadzenia roślin jesienia Bardzo na topie jeśli o mnie chodzi u mnie podobne dyskusje trwały choć mniej burzliwe
Dziękuję Gosiu
Już się nie mogę doczekać wiosny, potrzebuje odreagowywania w ogrodzie
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 18:18, 15 sty 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Kasya napisał(a)
Tuje szybko rosną, w pierwszym roku mniej bo idą chyba w korzenie a potem to juz chwila moment i zarosna ogrodzenie
Pokazuj trochę fotek więcej
Kasia mam trochę zimowych
U nas -5
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies