Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza II

Luki 20:25, 30 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Po kilku dniach nieobecności zastałem masę krokusów w rozkwicie i w końcu widać, że rośliny poczuły wiosnę bo zaczęły rosnąć. Fura obornika przyjechała, nawozy dotarły... mnóstwo pracy na weekend się szykuje, ale na szczęście pogoda dopisze.

Widać po forum, że wiosna w pełni bo zaczęło pędzić, nie da rady nadrobić
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
MartaKozak 12:21, 31 mar 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Zapisuje sie na podgladanie, piekny ogrod
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
bdan 13:00, 31 mar 2017


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Do mnie też dzisiaj obornik dotarł
14:01, 31 mar 2017
Luki napisał(a)
Po kilku dniach nieobecności zastałem masę krokusów w rozkwicie i w końcu widać, że rośliny poczuły wiosnę bo zaczęły rosnąć. Fura obornika przyjechała, nawozy dotarły... mnóstwo pracy na weekend się szykuje, ale na szczęście pogoda dopisze.

Widać po forum, że wiosna w pełni bo zaczęło pędzić, nie da rady nadrobić


u mnie krokusy juz padaja ...upał magnolia szaleje 19 dni wcześniej niz w ubiegłym sezonie tulipany w pakach ...trzeba czuwać ..bo sie przegapi wiosne
Luki 21:50, 31 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Marta zapraszam serdecznie

Danusiu jutro to nie wiem w co w ręce włożyć, a ten temat akurat mało 'chwytliwy' przynajmniej radość przynosi, ale na rabaty obornik rozłożę później teraz poszedłem na łatwiznę i wszystko nawozem posypałem bo szybciej.

Justynko muszę jutro uwiecznić widoczki bo po tych dwóch ciepłych dniach podejrzewam, że też niewiele zostanie, ale lepsze to niż miałyby w deszczu się zniszczyć
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Pola 09:54, 01 kwi 2017


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Łukasz u mnie na bukszpanach po mojemu to grzyb, część już wywaliłem, bo boje się o następne.
Cuż jak to mówi szefowa zmiany w ogrodzie co roku wskazane.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Luki 22:13, 01 kwi 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Jolu u mnie niestety kilka kul też na śmietnik... problem w tym, że miałem tam 9 identycznych kul w liniach i nie mam pojęcia co teraz z tym fantem zrobić, jakaś masakra. W nosie delikatnie mówiąc mam taką zimę co wielce miała zrobić dobrze ogrodom i wytępić robactwo z chorobami. Same straty, choróbska, a robactwa pełno bo pędraki w trawniku już wybijam.
Akurat z tym stwierdzeniem o miejscu na nowe ja się nie zgadzam totalnie, nie takie mam podejście
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:16, 01 kwi 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Po dzisiejszym dniu nie wiem jak się nazywam i na dodatek cały obolały, ale lista prac jest ogromna i dzięki pomocy udało się przyciąć prawie wszystkie trawy, róże, usunąć 80% darni z nowej rabaty, przesadzić różaneczniki, wykopać kolejną partię roślin, posadzić 3 drzewa, wszystko po nawozić, ułożyć kilka metrów kostki, spalić na ognisku wszystkie suchoty łącznie z trawami, przesadzić hortensje i po całym bałaganie posprzątać... zdycham
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
lindsay80 22:33, 01 kwi 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Luki napisał(a)
Po dzisiejszym dniu nie wiem jak się nazywam i na dodatek cały obolały, ale lista prac jest ogromna i dzięki pomocy udało się przyciąć prawie wszystkie trawy, róże, usunąć 80% darni z nowej rabaty, przesadzić różaneczniki, wykopać kolejną partię roślin, posadzić 3 drzewa, wszystko po nawozić, ułożyć kilka metrów kostki, spalić na ognisku wszystkie suchoty łącznie z trawami, przesadzić hortensje i po całym bałaganie posprzątać... zdycham


ale lista prac, muskuły rosną!

Przesadzałeś hortensje?
____________________
Tu ma być ogród :)
Luki 22:42, 01 kwi 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Edytko a kręgosłup cierpi nadźwigałem się i znów nie będę spać.

Tak przesadzałem hortensje, na pewno w tym roku będą marne, ale w poprzednim miejscu moje Polar Bear też były kiepskie, rabata wyjdzie na ludzi najpewniej w przyszłym roku
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies