Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza II

asiak 19:52, 23 mar 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Łukasz, bardzo Ci dziękuję... waham się, czy zrobić obwódkę z bukszpanu, czy z żurawek?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Luki 20:04, 23 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Danusiu dzisiaj prawie po ciemku ze sznurkiem latałem... zobrazować to sobie na żywo musiałem i przy okazji stwierdzić, że mało jednak mam tego miejsca szkoda, że papier zawsze więcej przyjmuje, ale na początek muszę tą rabatę ciutke węższą zrobić. Czy będę robił okaże się jutro, decyzja będzie spontaniczna

Agato u mnie przez kostkę temat odwleka się 3 rok, i tak co roku słyszę, że w przyszłym roku, a roślin nagromadziłem i co z tym teraz zrobić no mus posadzić bo sporo namnożyłem sam i szkoda się tego pozbywać. Jak już to ruszę to codziennie będę mógł coś dłubnąć tym bardziej, że dłuższe wieczory nadchodzą

Aganiu jakoś w kwestii ogrodowej nie lubię czekać, wystarczy to że rośliny wymagają cierpliwości, ale samo tworzenie czegoś to czym szybciej tym lepiej... w gorącej wodzie kąpany jestem.

Ice Dance podgniło mi tam gdzie stała woda, nie było mokro, ale była kałuża wody przez dobry tydzień, chociaż dzisaj bez ceregieli pociągnąłem za nią i coś tam z niej będzie, ale połowa na pewno w śmietnik.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 20:09, 23 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kamila wątek przecież tygodnia jeszcze nie ma bardzo CI dziękuję

Iwonko tu właśnie problem, że one nie wyglądają jak przemrożone tylko jak przegniłe, takie miękkie są i liście całe w plamach... zobaczymy co z nich będzie.

Aniu widzisz Ty jesteś, a ja przeoczyłem Twój nowy wątek, taki wstyd

Ja tam ciągle mam sentymenty do roślin jakoś wolę żeby padło niż sam bym miał wyrzucać, ale jakoś nigdy nie chce paść to co ma

Martwiłem się co zrobię z Nadmiarem ID w tym roku, teraz to raczej mam jej niedobory, ale jeszcze mam co dzielić

Darku ten etap szukania miejsca dla konkretnej roślinki na szczęście mam już za sobą teraz staram się już wszystko mieć zaplanowane, ale teraz z planami poszedłem z byt rozlegle i mam problem czasowo realizacyjny
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 20:11, 23 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
asiak napisał(a)
Łukasz, bardzo Ci dziękuję... waham się, czy zrobić obwódkę z bukszpanu, czy z żurawek?


Asiu żurawki tanie nie są a dla efektu co 35-40cm trzeba posadzić do tego są krótkowieczne i na 3 sezon trzeba odmładzać. Bukszpan z kolei łądny cały rok, bardziej elegancki przy różach i na latach. Jedyny problem to cięcie i ewentualne choroby grzybowe na które trzeba uważać... koszt zależy od sadzonek jakie kupisz więc tutaj można manewrować
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Monia81 20:18, 23 mar 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8023
Łukasz, to popatrz jak świat jest mały, to jak śmigasz, na kawkę zawsze zapraszam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
zszywka 00:12, 24 mar 2017


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Poczytałam i chyba ja bym zrobiła tą rabatę Rośliny już będą pięknie rosły i ani rusz będzie jak z bylinową

Fakt troszkę tego przesadzania masz, ale to pikuś dla Ciebie po innych rewolucjach
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Margerytka40 07:56, 24 mar 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Jakże ja dobrze Cię rozumiem . Sama za chwilę zaczynam u siebie wielkie wywalanie ,przesadzanie i myślenie gdzie to wszystko upchnę. Jak pomyślę o tym wszystkim to czasem odechciewa mi się mojego remontu . No ale jak się nie zacznie nigdy nie będzie lepiej . Najgorsze że człowiek efektu nie jest pewien ale już taka dola ogrodnika że ciągle zmienia i przesadza.
Zaczynaj bo nigdy się nie dowiesz jak będzie . Będę zaglądać i kibicować
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
AgataP 08:36, 24 mar 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Łukasz.. ja też od czasu do czasu spoglądam sobie na tą rabatę do przeróbki, nawet poszłam krok dalej. Ponieważ planuję dosadzenie dereni do świerków, ciachnęłam gałęzie falviramea w innym miejscu i wsadziłam poglądowo tam gdzie miały być nowe derenie - odmiana white gold Tak sobie patrzę na nie i już nawet dodałam do koszyka kilka sztuk - wystarczy zapłacić a potem działać.
Ale wciąż zwlekam wiem że to będzie rekcja łańcuchowa - jak kupię to choćbym męczyła się od wiosny do jesieni to rabatę zrobię
____________________
Z Pszenicznej...
malgol 08:57, 24 mar 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Wpadłam do Ciebie z nadzieja na przeczytanie całego watku bo stary (żałuje)mi jakoś umknął
Jestem pod wrażeniem Twojej pracowitości i tych chęci do wielkich zmian. Mnie by chyba zabiły Ogród jest fantastyczny! Stworzyłeś rajskie miejsce Musisz być romantycznym facetem!
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Kindzia 09:41, 24 mar 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Z buksami poczekamy jeszcze...do ZG będę jechać na pewno, jakby co uproszę i przywiozę

Myślę, że Twój smak mi się przyda w niedługim czasie, mimo, że 3 linii nie mam zamiaru popełniać. Kobyła i tak wyjdzie z tej rabaty...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies