Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogród Cataliny

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogród Cataliny

Catalinasdiary 13:44, 23 kwi 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Ambitne plany mam na ten rok Doskonale to widzę jak ramy pięknie podkreślają nasadzenia, Twoje tarasy to wg mistrzostwo. Dlatego właśnie te prace najbardziej mnie cieszą, ale też najwięcej czasu zajmują. Ja mam ogród dość słoneczny. Jedynie wschodnia część i północna od strony domu jest zacieniona. A co do drzew to szukam na stanowiska słoneczne, glebę mam gliniastą z dużą zawartością piasku. Mam już wiśnie (Amanogawy x3, Pissardi i Kanzana), świdośliwy x2, graby x3, platana, grujecznika, tulipanowca, klony(strzępiastokory i palmowe Katsura i Atropurpureum) i miłorzęba. Wiele sadziłam w ubiegłym roku i dopóki nie puści liści to niewiele widać na zdjęciach. Ze starych nasadzeń są magnolia, drzewa owocowe (2 jabłonie, morela i grusza) i modrzew.
April napisał(a)
Widzę że sezon rozpoczęty z przytupem. Takie miejsca jak taras i ścieżki fajnie porządkują przestrzeń. Przynajmniej u mnie miały kluczowe znaczenie dla tworzenia rabat wokół.
Już masz jakieś typy co do nowych drzewek. Jak pisałam u siebie to ja mam głównie graby i buki oraz trochę klonów, więc jak chcesz coś fikuśnego i kwitnącego to ja niezbyt się orientuję.
Musisz określić na jakie stanowisko potrzebujesz, będzie łatwiej coś podpowiedzieć. Ale jeśli rosła wiśnia to pewnie coś na słońce.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 21:32, 23 kwi 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Trochę wiosny, rośliny budzą się do życia.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 11:57, 26 kwi 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Altana w trakcie tworzenia, może do majówki uda nam się skończyć.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Kawa 12:07, 26 kwi 2021


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911

dzieje się
a drzewek masz sporo
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
mrokasia 12:29, 26 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Catalinasdiary napisał(a)
Altana w trakcie tworzenia, może do majówki uda nam się skończyć.


wow!!!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Catalinasdiary 13:16, 26 kwi 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Jak na niecałe 900m to trochę ich jest Dziś może dotrze kamień do wysypania wewnątrz placyka.
Kawa napisał(a)

dzieje się
a drzewek masz sporo
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 13:50, 26 kwi 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
A noo, długo na nią czekałam i mam nadzieję że wyjdzie jak chciałam.
mrokasia napisał(a)


wow!!!
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 15:05, 27 kwi 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Dzisiaj zabrałam się za wyrywanie barwinka z górki, robię miejsce na nowe. Strasznie to się rozlazło. Pochłonęło róże i masę ślimaków.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 13:42, 12 maj 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Magnolia już przekwita a cały ogród pachnie. Kuszą mnie inne, jest tyle pięknych odmian, ale wiem ile miejsca ona zajmuje i jednak zostanę z tą jedną jedyną. Dywan z płatków
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 13:46, 12 maj 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
A taka jest w całości, pracuję teraz nad obsadzeniem jej bo nie pasuje mi ta pustka.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies