Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Z wizytą u Jana van den Top czyli hostowy zawrót głowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Z wizytą u Jana van den Top czyli hostowy zawrót głowy

agata_chrosc... 20:59, 04 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
No właśnie też mi się to El Nino podobne wydało. Zwłaszcza, że na rachunku z kasy widnieje hosta odmiana halcyon. Halcyon to ewidentnie nie jest, ale w takim razie jej sport być może. I tu El Nino znowu by pasowało. Roboczo zostanie El Nino. Cieszę się, że też Ci się podoba.
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 21:23, 12 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
No i właśnie wróciłam z hostowego raju! Cała relacja u mnie, jeśli są chętni to zobaczyć. A dla tych, co im się nie chce po wątkach skakać, skrót:



____________________
ogród w Holandi
recento 22:04, 12 maj 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
Podaj gdzie jest Twoja relacja bo jakos nie umiem znależc....
Ja natomiast dzisiaj otrzymałem hosty od Jana sadzonki po prostu piekne ,na jakie Fransena po prostu nie stać !Dla mnie Fransen to po prostu oszust ,postaram sie zrobic w tym tygodniu zrobic zdjecia i i pokaze co otrzymałem od Jan a co od Fransena.Bo jak zamówiłem sadzonki u Fransena /to jeszcze raz musialem czesc tych samych odmian zamówić od Jana .Moze Fransen na dniach otwartych ma zupełnie co innego niz pakuje do Polski...
____________________
agata_chrosc... 22:25, 12 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Recento - tu masz link - http://www.ogrodowisko.pl/watek/1583-dziura-w-holenderskiej-ziemi?page=66. Jeśli tam wejdziesz, to zobaczysz, że te sadzonki są bardzo wypasione. Zapewne tak jest, że inne, mniejsze wysyła, a u siebie sprzedaje duże. No ja w każdym razie narzekać nie mam prawa!
____________________
ogród w Holandi
recento 22:47, 12 maj 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
Znalazłem, zdj host były na samej górze a ja tylko na poczatku zobaczyłem zdjęcia z Boskoop i myslaałem,ze to wszystko.Wiesz mnie podba sie ta Leola Fraime.Tak.. Ben Vernojii jest ładniejszy w rzeczywistosci, taką akurat hostę przysłał mi jak Twoja , ale ta gratisowa to taka w typie Fransena/byle jakis listek i doniczka/Nie byłem na miejscu to trudno mi powiedzieć ,ale ogladjac zdjecia Gosi z poczatku tego wątku to wydaje mi sie , ze u JvTopa były ładniejsze -a jakie jest Twoje zdanie?Oh Cinndy -ładne sadzonki, w zeszłym roku dostałem ja jako gratis /ale były tylko dwa listeczki/

happy hosta gardenning !!!
____________________
agata_chrosc... 23:04, 12 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Ja z kolei nie byłam u JvdT więc mogę tylko ze zdjęć porównywać, a to może być zawodne. Ogólnie to te hosty u Fransenów były bardzo ładne jak dla mnie. Zdecydowanie duże sadzonki, takie jak te, które przywiozłam. W centrach ogrodniczych zazwyczaj mają znacznie mniejsze (z wyjątkiem tej El Nino co upolowałam)Ze zdjęć Gosi widać, że niektóre u Jana były większe, jakby całkiem dorosłe rośliny. Ale u Marca niektóre też były wielkie, po kilka odrostów. A gratis faktycznie mały, ale ...darowanemu koniowi... i tak dalej. No nie czepiała bym się, bo w końcu obowiązku nie ma dawać za darmo, a u Jana nawet takich małych gratisów nie ma więc w sumie ok, że jest dodatkowa i sobie spokojnie urośnie. A Leola Fraime zapowiada się nieźle. Bardzo jestem ciekawa jak to będzie wyglądało jak urośnie!
____________________
ogród w Holandi
recento 21:34, 13 maj 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152

Tyle rozpisywałem sie na temat jakosci host wysyłanych przez Fransena i van Topa , teraz dokumentacja fotograficzna
/1 zdj./ częsc host wczoraj sadzonych od Jan van Topa / od góry Woop Woop,Orange Star ,Autum Frost,dól Dew Drop ,Cherub,Country Mouse/nawet nie wiedziałem ,ze Country Mouse jest taka duza w zeszłym roku kupowałem ja u Fransena były listeczki wielkosci 5 groszowek! i nie przetrwała zimy/

/2 zdj/ hosty jakie potrafi wysłać Fransen/The King,Paradise Breeze,Bam Bam Blu,u dołu Serendipity Singer/to nie żadna miniaturka, tylko hosta medium/ i Fierworks
za hosty na drugim zdj........ zapłaciłem 65 euro!!!

/3zdj/ Ta sama odmiana Fireworks, ta wieksza jak sie można domyśleć od Jana ,a to obok od Fransena ,oczywiscie były w tej samej cenie/8 euro/
Tak ,ze bardzo dziekuje z gratisy i bezpłatna wysyłke/przy zamówieniach powyzej 150 euro/ od Fransena.
____________________
agata_chrosc... 22:09, 13 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Nic dodać, nic ująć! Wcale się nie dziwię Twojemu zdenerwowaniu. Róznice widac gołym okiem. Mogę tylko powiedzieć, że na miejscu ma zupełnie inne sadzonki. Takich marnych to ja tam nie widziałam. Jedyne co mogę dadać, to że czytałam na innym forum, że sadzonki od JvdT bywały chore, a od Fransenów nie. Dlatego jednak zdecydowałam się na wycieczkę w tamtą stronę (także ze względu na bliskość Boskoop oczywiście). No i te kupione na miejscu sam widziałeś - nie ustępują tym z Berneveld.
No to myslę, że już będziesz kupował tylko od JvdT?
____________________
ogród w Holandi
recento 22:52, 13 maj 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
Tak ,że zFransenem juz daje sobie spokój,mam gdzieś jego gratisy i "hosta credits", a musze Ci powiedziec ,ze w zeszłym roku, kilka miniaturek ,kóre od niego wziałem w lipcu były z przedziorkiem.
Kiedys tez słyszałem, ze JvT , wysyła hosty marnej jakosci ,ale jak przeczytałem artykuł Gosi to w tym roku spróbowałem wziać tez od van Topa i się nie zawiodłem ,naprawde super materiał sam byłem zdumiony.Chociaż JvT ma bardzo słabiutką strone internetowa/ ale w sumie najwazniejzsze jest co wysyła, moażna poglądac u Fransena a zmówic u JvT
Dzisiaj wysłałem tez maila do Fransena o marnej jakosci sadzonek , zobaczymy co odpowie???
/hosta na pierwszym zdj. w prawym górnym rogu jest podobna do Ben Vernoja , to tez nowosć tylko ma szerszy żólty margines,ale mi się bardzo podoba.to Autum Frost

hostowe pozdrowienia
____________________
agata_chrosc... 23:08, 13 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
To daj znac co Ci odpisze. Też jestem ciekawa. A Autumn Frost bardzo ładna. W ogóle , jak sobie te hosty z bliska obejrzałam to w sumie nie dziwię się, że niektórzy wpadają w hostową manię. Najchętniej człowiek miałby wszystkie! Na szczęście u mnie miejsca mało i szaleć nie bardzo jest jak. A do Jana na pewno się wybiorę, to nawet bliżej niż do Fransenów. I niech Ci wszystkie hosty zdrowo rosną!
____________________
ogród w Holandi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies