Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Roocika 13:17, 12 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Magleska napisał(a)



Asia
ponad 2 lata czekałam na ten efekt -tak było w maju 2018



Magda, bardzo ładny masz przedogródek Rosliny dały czadu przez dwa lata. I zdjecie z wilkiem w tle
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Magleska 13:32, 12 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
TAR napisał(a)


Madziulka, masz przepieknie a niesterylny ogrod to przyjazny ogrod dla ptakow, owadow i innych stworzonek.


Tarcia
powiem Ci ,że mam tyle różnych ptaszków , żabek ,jaszczurek ,biedronek i inne robale też -typu opuchlaki ,ślimaki,czy mrówki .....
nie stosuję chemii jedynie na buksy lepinox ,albo mospilan ....

cieszą mnie ptaszki -bo we wcześniejszych latach było ich mało ,a teraz codziennie mogę obserwować ich igraszki ( ale oczywiście nie mam wtedy aparatu ze sobą )

wyczytałam ,że ładnie poszalałaś wekendowo ..... ja też mam już prawie wszystkie doniczki posadzone -zostały mi cebule jeszcze -ale nie mam ich dużo -może jeszcze dokupię

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 13:35, 12 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Ania111 napisał(a)



Madzia ,

Ja w sprawie tego kamienia pod tujami
czy masz z nim jakiś problem ???
I czy tuje rosną bez problemu ???
i jeszcze jaką masz włókninę pod kamieniem


Aniu
nie mam nigdzie w rabatach włókniny ,ani innej szmaty ....
mam ją jedynie na placyku pod krzesełkami ....

hihi widzę ,że nie czytasz wątku ,tylko obrazki oglądasz ?

cisy miałam i wymieniłam w tym sezonie na tuje ....bo cisy mi padły od nadmiaru wody

odnośnie kamienia -polikwidowałam go z większości rabat -jest tylko w przedogródku i na wszelakich ścieżkach
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Ania111 14:24, 12 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Magleska napisał(a)


Aniu
nie mam nigdzie w rabatach włókniny ,ani innej szmaty ....
mam ją jedynie na placyku pod krzesełkami ....

hihi widzę ,że nie czytasz wątku ,tylko obrazki oglądasz ?

cisy miałam i wymieniłam w tym sezonie na tuje ....bo cisy mi padły od nadmiaru wody

odnośnie kamienia -polikwidowałam go z większości rabat -jest tylko w przedogródku i na wszelakich ścieżkach



Madzia

Przyłapałaś mnie na gorącym uczynku hihihi
Przyznaje ,że nie zawsze czytam .
Ale każdą fotkę obserwuje hihihi
I komentuje
A ,że na forum dużo się dzieje...
....sama rozumiesz hihihi.

Co do kamieni byłam ciekawa
Bo wyrzucam stopniowo " szmatki"
I na chwilę obecną nic nie mam
Kora też u mnie nie zdała egzaminu
( rosną chwasty )

Hihihihi
____________________
Ania Spelnione marzenie
TAR 14:44, 12 paź 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
Madzia jesienia zawsze mam takie spiecie sie zeby wszystko skonczyc w terminie. Długo nie robilam nic w ogrodzie, roslinki staly i czekaly w donicach na zryw, na szczescie juz moga spokojnie rosnac, zostaly cebulki i jakies niedobitki, ogarne w kilka godzin. Planuje jeszcze pomalowac kolumny betonowe przy furtce i bramie wjazdowej, pierwotnie byly czarne ale po 3 latach kolor zblakł i malo estetycznie to wyglada. Kupilam impregnat do betonu barwiący, czeka na zmiłowanie od kwietnia. I tez w tym sezonie nie uzywalam chemii w ogrodzie, nie mam bukszpanow wiec o jeden klopot mniej. z mszyca (tej bylo najwiecej) i welnowcami rozprawily sie biedronki i osy. jedynie co mnie martwi to maczliki. niestety tych mam sporo
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Magleska 15:08, 12 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Roocika napisał(a)

Magda, bardzo ładny masz przedogródek Rosliny dały czadu przez dwa lata. I zdjecie z wilkiem w tle

Dziękuję
tak -porosło wszystko jak głupie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 15:23, 12 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Ania111 napisał(a)



Madzia

Przyłapałaś mnie na gorącym uczynku hihihi
Przyznaje ,że nie zawsze czytam .
Ale każdą fotkę obserwuje hihihi
I komentuje
A ,że na forum dużo się dzieje...
....sama rozumiesz hihihi.

Co do kamieni byłam ciekawa
Bo wyrzucam stopniowo " szmatki"
I na chwilę obecną nic nie mam
Kora też u mnie nie zdała egzaminu
( rosną chwasty )

Hihihihi

Ania .....rozumiem .....ja jednak staram się czytać ,żeby wiedzieć ,co w moich ulubionych się dzieje ....przez to nie zawsze napiszę ,bo zanim doczytam ileś tam stron ,to już sama nie wiem ,co chciałam pisać


odnośnie kory .....
jak jest dobrze wyplewione i gruba warstwa kory ,to ja mam bardzo mało plewienia -na niektórych rabatach plewiłam w tym sezonie może ze 2 razy i to naprawdę niewielkie ilości chwastów

a tam ,gdzie tej kory jest mało ( bo wiecznie przerabiałam i przesadzałam ,to chwasty wyłażą i to aż za bardzo ....)......... dlatego marzy mi się znowu zamówić całe auto kory i podosypywać ,tam ,gdzie mi jej brak
może po wypłacie

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 15:35, 12 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
TAR napisał(a)
Madzia jesienia zawsze mam takie spiecie sie zeby wszystko skonczyc w terminie. Długo nie robilam nic w ogrodzie, roslinki staly i czekaly w donicach na zryw, na szczescie juz moga spokojnie rosnac, zostaly cebulki i jakies niedobitki, ogarne w kilka godzin. Planuje jeszcze pomalowac kolumny betonowe przy furtce i bramie wjazdowej, pierwotnie byly czarne ale po 3 latach kolor zblakł i malo estetycznie to wyglada. Kupilam impregnat do betonu barwiący, czeka na zmiłowanie od kwietnia. I tez w tym sezonie nie uzywalam chemii w ogrodzie, nie mam bukszpanow wiec o jeden klopot mniej. z mszyca (tej bylo najwiecej) i welnowcami rozprawily sie biedronki i osy. jedynie co mnie martwi to maczliki. niestety tych mam sporo


Tarcia też tak mam .......zawsze mam jakiś taki plan ,co chcę wykonać ,i raczej staram się tak zrobić ,bo pózniej sama się wkurzam na siebie ,że zostawione burdello....


Ty masz jeszcze trochę planów -ale już faktycznie coraz mniej ....ja najbardziej nie lubię ,jak mi zostają rośliny w doniczkach nie posadzone -bo zapominam je podlewać ,pózniej marnieją i nie zawsze chcą odbić się od dna ....


mączliki .....nie wiem ,czy dobrze kojarzę ,ale woda z mlekiem ma na nie pomagać ?
kurczę ....nie wiem ....na mszyce to robiłam coś z płynem do garów -musiałabym poszukać ,bo gdzieś sobie zapisałam takie naturalne opryski .....tylko gdzie hmm


...ja też miałam długi czas nic nie robienia ......a teraz powiedzmy ,że ten etap ,który chciałam zrobić -to zrobiłam ....jeszcze zostało wiele pracy na przyszły sezon( to cały czas mowa o nowej części ) bo na starej już jest dobrze ( przynajmniej do wiosny )

na przyszły sezon -
1.chciałabym jeszcze ze 4 skrzynie- na warzywa ,kwiat cięty ,jako rozsadnik...
2 .szklarenka lub foliak w wersji oszczędniejszej
3. poszerzyć rabaty na nowej
4. zrobić 2 rabaty przy wiacie ( wiata też w planach na razie )
5 ,dopieścić część warzywno-owocową -ścieżki ,pergole itp....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
MartaCho 16:31, 12 paź 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Cześć Madziu,
po cichu podczytuję Twój wątek- jestem cały czas na bieżąco, zarówno z obrazkami, jak i treścią, choć z rzadka coś dopisuję

Dla mnie 2020 pod znakiem pielenia upłynął Braki w korze uzupełniasz jeszcze przed zimą, czy na wiosnę dopiero?

Chciałam jeszcze zapytać o współżycie psiaka z cisami. Nie bałaś się, że odgryzie i się zatruje? Ja planowałam krótki odcinek żywopłotu z cisów, ale odkąd mamy szczeniaka- czyli już cały tydzień zastanawiam się nad zmianą koncepcji...



____________________
Marta Ogród zacząć czas
sylwia_slomc... 17:29, 12 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Czytam o planach i o sadzeniu...ja miałam wszystko posadzone już do dzisiaj.....bo dziś jak głupia dokupiłam sobie cebulowych no i będzie sadzenie od nowa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies