Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

MartaCho 21:44, 13 paź 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Magleska napisał(a)


Marta cieszę się ,że zaglądasz

korę chciałabym jeszcze teraz jesienią uzupełnić -przynajmniej na tych najświeższych rabatach ,gdzie te chwasty rosną jak głupie ....
na starej części jednak już nie ma ich tak wiele ( albo ja ich nie widzę )

widziałam Twojego nowego psiaka -jest przesłodki ....
moja ma 5 lat -jakoś nie bałam się sadzić cisów ,bo nigdy nie wykazała najmniejszego zainteresowania tymi czerwonymi kulkami ....
ale ja je sadziłam jak ona miała 2 lata ....nie wiem ,jak takie szczeniaczki -czy mogą się zatruć .......


zaczęłam czytać od początku Twój wątek ,bo staram się zawsze czytać wątki osób, co do mnie zaglądają ( no chyba ,że tych stron jest za dużo ....to tak co ileś tam czytam ) ....
może do jutra przeczytam .....bo narazie wiem ,że masz szczeniaczka i kupiłaś klona pomylonego w szkółce


Oj tam, oj tam- mam wrażenie, że u mnie rok pod znakiem odchwaszczania, więc mało wrzucałam na wątek. Lepiej nie czytaj wstecz- przyszłość będzie tylko lepsza
Odnośnie cisów, to okazuje się, że cała roślina jest trująca- tylko ta czerwona osnówka na owocach nie. Więc jeśli ktoś (człek/ kot/ pies) połknie owoc cisa w całości, to jeszcze nie jest najgorzej- gorzej, jeśli zje igły lub właśnie przegryzie owoc.
Gdyby tylko owoce były, to można by było wziąć odmianę Hilli- ona ponoć nie wypuszcza owoców i już. A tak, to się zastanawiam, czy ich na berberysy green carpet nie zamienić. Co sądzicie o takim pomyśle? Nie za niski żywopłocik to będzie?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
SlonecznyOgrod 13:32, 14 paź 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Łooo Madzia Ty już snujesz plany na przyszły rok i to ambitne, ciągle rabaty w powiększeniu, nie tylko w dopieszczeniu...
To znowu trawnika ubędzie

A wiatę na co potrzebujesz? Auto, drewno?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
TAR 15:29, 14 paź 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
Magleska napisał(a)


Gosia to ja chyba mączniaka z mączlikiem pomyliłam .....na mączniaka woda z mlekiem podobno pomaga ......

link poczytałam -ja to chyba mam jednak mączniaka - mam takie białe naloty na azaliach -muszę je dokładniej obejrzeć ,czy tam widac takie muszki jak mączliki .....

no i faktycznie .....nie wyobrażam sobie rodków pozakrywanych siatkami


rodki jak rodki ale u mnie glownie na brzozach siedza, jak mam kilkumetrowa brzoze zabezpieczyc? jej nawet nie da sie oprysku zrobic taka wielka juz urosla. mam nadzieje, ze pojawia sie jakies inne robale, ktore zwalcza mączlika. u mnie w tym roku solidnie podzialaly biedronki i osy (te wyzarły welnowce z kosodrzewin)
____________________
Ogrod nad bajorkiem
malgorzata_s... 17:26, 14 paź 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Mamusiu tu już plany na następny sezon??Ja mam lenia totalnego nawet na planowanie
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
kasiek 20:46, 14 paź 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Za chwilę możesz zrobic podsumowanie prac ogrodniczych na ten sezon, fajna pamiątka a masz tego duuuużo
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
inka74 21:42, 14 paź 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Astry zamówiłam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
deszczowymaj 21:52, 14 paź 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
kasiek napisał(a)
Za chwilę możesz zrobic podsumowanie prac ogrodniczych na ten sezon, fajna pamiątka a masz tego duuuużo


Oooo świetny pomysł jestem za
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Magleska 07:43, 18 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
MartaCho napisał(a)


Oj tam, oj tam- mam wrażenie, że u mnie rok pod znakiem odchwaszczania, więc mało wrzucałam na wątek. Lepiej nie czytaj wstecz- przyszłość będzie tylko lepsza
Odnośnie cisów, to okazuje się, że cała roślina jest trująca- tylko ta czerwona osnówka na owocach nie. Więc jeśli ktoś (człek/ kot/ pies) połknie owoc cisa w całości, to jeszcze nie jest najgorzej- gorzej, jeśli zje igły lub właśnie przegryzie owoc.
Gdyby tylko owoce były, to można by było wziąć odmianę Hilli- ona ponoć nie wypuszcza owoców i już. A tak, to się zastanawiam, czy ich na berberysy green carpet nie zamienić. Co sądzicie o takim pomyśle? Nie za niski żywopłocik to będzie?


Marta przeczytałam -krótki jeszcze twój wątek ,więc dałam radę

cisy -myślę ,że psy nie takie głupie ,żeby zjadać te trujące części cisów ....
gorzej z małymi dziećmi

berberysy -bardzo ładne-ślicznie się przebarwiają -ale na zimę zrzucają liście -i kłują
Miłej Niedzieli
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 07:47, 18 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
SlonecznyOgrod napisał(a)
Łooo Madzia Ty już snujesz plany na przyszły rok i to ambitne, ciągle rabaty w powiększeniu, nie tylko w dopieszczeniu...
To znowu trawnika ubędzie

A wiatę na co potrzebujesz? Auto, drewno?


Daria
plany planami ,a życie swoje trawnika trochę ubędzie ,ale bardziej chodzi mi o uzyskanie innych kształtów trawnika ,żeby nie był taki długi tunel trawiasty

wiata przede wszystkim na auta ,na drzewo pewnie też

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 07:50, 18 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
TAR napisał(a)


rodki jak rodki ale u mnie glownie na brzozach siedza, jak mam kilkumetrowa brzoze zabezpieczyc? jej nawet nie da sie oprysku zrobic taka wielka juz urosla. mam nadzieje, ze pojawia sie jakies inne robale, ktore zwalcza mączlika. u mnie w tym roku solidnie podzialaly biedronki i osy (te wyzarły welnowce z kosodrzewin)


u mnie dorenbosy coś żre -ale nie wiem co ....liście podziurawione -ale za wysokie są ,żeby obejrzeć ,a i opryskać nie ma jak ....trudno -może natura sobie poradzi -oby ....
Miłej Niedzieli
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies