Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Basilikum 17:39, 12 paź 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
MiluniaB napisał(a)

Ale masz dużo bukszpanów w tym miejscu
Wszystkiego masz dużo, tyle rabat, tyle miejsc- sama nie wiem jaki zakątek najbardziej mi się podoba.
Pięknie masz- te kamienie takie czyste - super


a to ja sie od razu podpisze i jeszcze dodam,ze wilczy ogrod jest super.
Ja jednak swojego na kaczy nie zmienie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
abiko 23:14, 12 paź 2020


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
śpiąca królewna mnie rozbawiła
śliczne przebarwienia... aż miło popatrzeć.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
mrokasia 23:22, 12 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
No proszę, już snujesz plany na następny rok . Ja zamykam sezon i zapadam powoli w sen zimowy. Do posadzenia mam jeszcze kilka doniczek ale chyba zadołuję w warzywniku.
Cebulowych nie sadzę w tym roku. Chociaż trochę czosnków mogłabym wsadzić na rabatę za domem bo tam wiosną łyso zanim trawy i hortki urosną...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 06:49, 13 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Magleska napisał(a)

mączliki .....nie wiem ,czy dobrze kojarzę ,ale woda z mlekiem ma na nie pomagać ?
kurczę ....nie wiem ....na mszyce to robiłam coś z płynem do garów -musiałabym poszukać ,bo gdzieś sobie zapisałam takie naturalne opryski .....tylko gdzie hmm




Mączlik to bardzo uciążliwy biały owad, malutki, wzlatujący do góry przy każdym potrąceniu rośliny. Kiedyś myślałam, że tylko w szklarniach i na domowych roślinach występuje. W linku mowa o zwalczaniu mączlika na kapustnych. Różne sposoby ludzie opisują. Na końcu Kasia Bellingham pisze o okrywaniu grządek siatkami co prowadzi u niej do 100% czystych warzyw.
Tyle, że my mamy na ozdobnych roślinach tego drania... u mnie na rododendronach. Już widzę rodki okryte siatkami
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 11:27, 13 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Madzia
U mnie też coś mało słońca i mało ciepła...
Piękne kolory u Ciebie, uwielbiam te wszystkie przebarwienia
Buziaki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Magleska 20:23, 13 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
MartaCho napisał(a)
Cześć Madziu,
po cichu podczytuję Twój wątek- jestem cały czas na bieżąco, zarówno z obrazkami, jak i treścią, choć z rzadka coś dopisuję

Dla mnie 2020 pod znakiem pielenia upłynął Braki w korze uzupełniasz jeszcze przed zimą, czy na wiosnę dopiero?

Chciałam jeszcze zapytać o współżycie psiaka z cisami. Nie bałaś się, że odgryzie i się zatruje? Ja planowałam krótki odcinek żywopłotu z cisów, ale odkąd mamy szczeniaka- czyli już cały tydzień zastanawiam się nad zmianą koncepcji...





Marta cieszę się ,że zaglądasz

korę chciałabym jeszcze teraz jesienią uzupełnić -przynajmniej na tych najświeższych rabatach ,gdzie te chwasty rosną jak głupie ....
na starej części jednak już nie ma ich tak wiele ( albo ja ich nie widzę )

widziałam Twojego nowego psiaka -jest przesłodki ....
moja ma 5 lat -jakoś nie bałam się sadzić cisów ,bo nigdy nie wykazała najmniejszego zainteresowania tymi czerwonymi kulkami ....
ale ja je sadziłam jak ona miała 2 lata ....nie wiem ,jak takie szczeniaczki -czy mogą się zatruć .......


zaczęłam czytać od początku Twój wątek ,bo staram się zawsze czytać wątki osób, co do mnie zaglądają ( no chyba ,że tych stron jest za dużo ....to tak co ileś tam czytam ) ....
może do jutra przeczytam .....bo narazie wiem ,że masz szczeniaczka i kupiłaś klona pomylonego w szkółce
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:30, 13 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Basilikum napisał(a)


a to ja sie od razu podpisze i jeszcze dodam,ze wilczy ogrod jest super.
Ja jednak swojego na kaczy nie zmienie


Iza oplułam monitor
....a dlaczego nie .... mój będzie wilczy ,a Twój Kaczy ....znowu się chichram
żartuję oczywiście .....ale Twoje kaczuchy są najfajniejszymi modelkami na forum

i jeszcze Karoli kury też ....wogóle zwierzaki potrafią świetnie pozować do zdjęć -dużo lepiej niż ludzie

abiko napisał(a)
śpiąca królewna mnie rozbawiła
śliczne przebarwienia... aż miło popatrzeć.


Aga
przez tą pogodę francowatą nie da się cieszyć tymi przebarwieniami ....gdzie ta złota polska jesień hmmm się pytam .....oby się pogoda poprawiła ,bo takiej jak jest teraz ,to nie lubię .....

śpiąca królewna potrafi jeszcze wiele cudnych min zrobić
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:35, 13 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
mrokasia napisał(a)
No proszę, już snujesz plany na następny rok . Ja zamykam sezon i zapadam powoli w sen zimowy. Do posadzenia mam jeszcze kilka doniczek ale chyba zadołuję w warzywniku.
Cebulowych nie sadzę w tym roku. Chociaż trochę czosnków mogłabym wsadzić na rabatę za domem bo tam wiosną łyso zanim trawy i hortki urosną...


Kasiu wiesz jak to jest z planami .....można planować ,a życie i tak napisze własny scenariusz .....

nie udało mi się zrobić wszystkiego co zaplanowałam w tym sezonie ....ale to nic ....zrobię w przyszłym .....oby

ten sezon też już powoli zamykam .....cebulowych mam mało ,narzędzia muszę pomyć i pochować ....myślałam jeszcze o wertykulacji trawnika.......

czosnków też mam trochę -6 paczuszek i sama nie wiem ,gdzie je posadzić -bo mało ich
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:40, 13 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Gosiek33 napisał(a)



Mączlik to bardzo uciążliwy biały owad, malutki, wzlatujący do góry przy każdym potrąceniu rośliny. Kiedyś myślałam, że tylko w szklarniach i na domowych roślinach występuje. W linku mowa o zwalczaniu mączlika na kapustnych. Różne sposoby ludzie opisują. Na końcu Kasia Bellingham pisze o okrywaniu grządek siatkami co prowadzi u niej do 100% czystych warzyw.
Tyle, że my mamy na ozdobnych roślinach tego drania... u mnie na rododendronach. Już widzę rodki okryte siatkami


Gosia to ja chyba mączniaka z mączlikiem pomyliłam .....na mączniaka woda z mlekiem podobno pomaga ......

link poczytałam -ja to chyba mam jednak mączniaka - mam takie białe naloty na azaliach -muszę je dokładniej obejrzeć ,czy tam widac takie muszki jak mączliki .....

no i faktycznie .....nie wyobrażam sobie rodków pozakrywanych siatkami
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:43, 13 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
galgAsia napisał(a)
Madzia
U mnie też coś mało słońca i mało ciepła...
Piękne kolory u Ciebie, uwielbiam te wszystkie przebarwienia
Buziaki


Asia
pięknie było ,jak było słoneczko ....dobrze ,że fotki pocykałam ,chociaż nimi można się pocieszyć

....teraz od Niedzieli jest wstrętnie ,zimno ,szaro ,buro i ponuro ....i końca tej deszczowej aury nie widać

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies