Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Johanka77 19:22, 20 mar 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Qrcze… może też jutro z korą polatam. Będę miała poczucie czystości na niektórych rabatach po zimie.
Choć jeszcze pielić by się przydało… fuuuj!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
April 19:37, 20 mar 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Wy już z korą latacie a ja jeszcze traw i bylin nie pościnałam. W zeszłym roku już miałam ogarnięte
____________________
April April podbija las Mazowsze
Urszulla 19:49, 20 mar 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
Super już miałaś a tu śniegZa to pomoże żeby kora się uleżała. Fajny masz ten ogród, tempo pracy niesamowite
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Johanka77 19:51, 20 mar 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
April napisał(a)
Wy już z korą latacie a ja jeszcze traw i bylin nie pościnałam. W zeszłym roku już miałam ogarnięte


Ja właśnie oglądałam zdjęcia! Rok temu to ja miałam tulipany do kolan
Masakra teraz!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
SlonecznyOgrod 21:38, 20 mar 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Magleska napisał(a)


Daria
nie dopbijam nikogo ja po prostu mam taki porypany charakter ,że padam na pysk ,a muszę zrobić to co zaplanowałam .....jakiś wrodzony pseudopedantyzm mam
pseudo ,bo w domu nie przeszkadza mi bajzel ,a na ogrodzie niestety tak

dziś ogarnęłam warzywnik ,krzewy owocowe ,nawet posiałam już rzodkiewkę ,pietruszkę i cebulę .... została mi wertykulacja ,kanty ,czyszczenie bruku ...

kamyczki zdjęte ze skalniaka są wokół domku rozsypane ,nie przesiewałam ich ,po prostu na wierzch sypnęłam nowe i nie widać ,że wymieszane z ziemią ....
a ta hołda kamieni to jest do przyszłej wiaty .... i do podosypywania przy skrzyniach warzywnych

ps. fajne te obręcze masz -możesz mi też wysłać link od nich ,plisss
Buziaki




Odczytaj privka
Pod taką ściółką kory to chwasty nie będą się pchały, pracy przy pieleniu na pewno będzie mniej
Ja teraz też zbierałam kamienie, bo chcę sadzić hosty w cieniu drzewa, ja przesiewam w skrzyneczkach
Wiatę będziesz miała z przodu, to taka do samochodu?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 21:45, 20 mar 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
sarenka napisał(a)


O kurcze, ale pędzisz to już jest odpowiedni czas na sadzenie cebuli i wysiew nasion? U mnie niestety zimno, ale może w weekend coś cieplej będzie...chciałabym powycinać trawy, warzywnik przekopać itd... no i posadzilabhm cebulę...

No właśnie, kiedy można sadzić cebulę???

Madzia pisała o sianiu cebuli, to ok, ale sadzić żeby nie zmarzła to kiedy?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
antracyt 07:09, 21 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
Cebulę w zależności od pogody można sadzić już od połowy marca.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
wiklasia 10:26, 21 mar 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Magduś,
zaglądam regularnie...
tyle, że po cichutku i bez pozostawiania śladów.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Magleska 07:31, 22 mar 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
TAR napisał(a)
Madziu u mnie kora tak szybko sie przekompostowuje ze w sezonie musze dosypywac po kilkanascie workow na rabaty, ale za to warstwa humusu coraz lepsza. mam zastanawiajke czy powinnam nawozic rosliny: hortki, iglaki czy azalie. na pewno hakonki podleje preparatem magnezowo zelazowym, dobrze to zrobilo w ubieglym sezonie trawkom, mam nadzieje ze przezyly te zime.


Tarcia u mnie też ta kora co roku ginie w mojej glinie -chłonie ją w astronomicznym tempie -jeszcze ja ,przy tych ciągłych tetrisach też nie pomagam w utrzymaniu jej na wierzchu

z nawożeniem też nie wiem -kupiłam wielki wór obornika bydlęcego i chyba tylko nim posypię gdzie się da a pózniej gnojówka z pokrzyw ....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 07:33, 22 mar 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Gosialuk napisał(a)
Madzia rabatki z korą jak nowe, ale się napracowałaś.
Taki samochód kory zamawiasz w tartaku? A tak orientacyjnie ile to jest i jaki koszt? Jeśli chcesz oczywiście zdradzać takie detale.
Mam tartak niedaleko i może warto byłoby się zapytać.


Gosia trochę się nawoziłam tej kory -ręce kilka dni bolały
jedno auto to 5 kubików kory -a kubik po 150 -więc trochę kasy poszło,ale mam nadzieję ,że będę mieć mało plewienia w tym sezonie .....

nie mam tartaku blisko ,koszt zrębek z dalszego miejsca w tej samej ilości o 2 stówy mniejszy ....
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies