Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Magleska 20:08, 15 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
SlonecznyOgrod napisał(a)
I jak narysowałaś już coś, ciekawa jestem kształtu trawnika.
Skalniak na razie młody, ale już w ostatnim sezonie zrobiło się na nim gęsto.
Co planujesz zabrać ze skalniaka?

Jeszcze momencik i klony będą grały pierwsze skrzypce, tak jak u Piotra.

Daria po kilku dniach przemyśleń ( wiem ,jak na mnie to szmat czasu hihi ) doszłam do wniosku ,że najbardziej pasuje mi kształt 2 kwadratów - jutro zamierzam na żywo pomierzyć ,zobaczyc jak to wychodzi .....
Na pewno chcę dodać ścieżkę łączącą bok z tarasem wiec ten większy kwadrat zacznie się niżej ....
A ten drugi - to chyba będę musiała zwęzić cześć rabaty wiśniowej ......jutro to na spokojnie pomierzę - mam nadzieję ,że będę w stanie ,bo czeka mnie dentysta - wrrrr znowu rwanie

A skalniak chce zrobic - dużo grup jednakowych roślin - coś jak u Kasi pod górkę mi się podoba .....
Mam dużo swoich roślin ,wiec tylko pogrupować jakoś ładnie je muszę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:14, 15 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
sylwia_slomczewska napisał(a)

Jak znam życie i Ciebie to śmigniesz to raz dwa

Oj .....chyba nie tak szybko .....
Po pierwsze muszę tam przekopać miejsce na rabatę przechowalnię .....
Poprzesadzac owocowe -co ile metrów trzeba drzewka osobowe sadzić ,żeby już nie przesadzać po raz setny ?
Mam wszystkie na karłowych podkładkach .... 1 gruszkę,1 jablonke ,2 czereśnie ,1 wiśnię. 1 brzoskwinię i tyle
Zaplanować krzewy owocowe,maliny ,warzywnik ,domek ogrodnika ,zostawić miejsce na szklarenkę .....
Może wpadniesz do mnie z dziewczynami .......bo jak sama zacznę ,to znowu będę po 3 razy zmieniać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:19, 15 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
malinia napisał(a)
zrób sobie małą szklarnię chociażby foliak hehe suuuper sprawa mi rok temu pomidory padły przez ulewne deszcze jakie padały cały tydzień ...;( gdybym miała taki namiocik byłoby idealnie bo mi je przelało ...w tym roku chyba sobie dam spokój z pomidorami ...chyba że w doniczce na tarasie koktajlowe ...;p

Chciałabym ale nie wszystko od razu sie da zrobić niestety może foliak to dobry pomysł na początek ...
W zeszłym sezonie miałam bardzo dużo pomidorów od nasionka wychodowanych i jak zaraza przyszła to niestety niewiele dojrzało .....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Johanka77 21:05, 15 lut 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Pracuś
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Monia81 21:49, 15 lut 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8009
Madzia u Ciebie widzę też planowanie, szalona kobieto mi się bardzo podoba wersja Asi, trawnik w kwadratach bardzo fajny pomysł czyli przenosisz część owocowo-warzywną za siatkę, będziesz miała co robić, ale to bardzo dobra odskocznia od codzienności ja myślę, że bym dała szansę roślinkom, które posadziłaś, aby miały szansę pokazać na co je stać, może bym lekko tylko uporządkowała, ale zbyt wielkich zmian bym nie robiła Twój skalniak mnie zachwyca pozdrawiam Cię Kochana i ściskam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Magleska 23:10, 15 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Johanka77 napisał(a)
Pracuś

i kto to mówi kolejny pracuś
my ogrodowiskowe dziewczyny jesteśmy pracowite,zdolne itp itd
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 23:18, 15 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Monia81 napisał(a)
Madzia u Ciebie widzę też planowanie, szalona kobieto mi się bardzo podoba wersja Asi, trawnik w kwadratach bardzo fajny pomysł czyli przenosisz część owocowo-warzywną za siatkę, będziesz miała co robić, ale to bardzo dobra odskocznia od codzienności ja myślę, że bym dała szansę roślinkom, które posadziłaś, aby miały szansę pokazać na co je stać, może bym lekko tylko uporządkowała, ale zbyt wielkich zmian bym nie robiła Twój skalniak mnie zachwyca pozdrawiam Cię Kochana i ściskam


Monia cieszę się ,że mnie odwiedziłaś

co do roślinek ,to tak jak piszesz -delikatne uporządkowanie będzie -żadnych wielkich rewolucji nie zamierzam czynić ....
ten mój trawnik mnie drażni i bardzo chcę go w tym sezonie poprawić
dziś zrobiłam troszkę porządku z przodu i z boku ...jutro zacznę na tyłach działać i popróbuję na żywo z tymi kwadratami ...
a teraz przeglądałam sobie fotki i taka mi wpadła z początków ogrodu
fajnie sobie poprzypominać ..






to tak na zachętę jak zwykle na początku nasze ogrody wyglądają hihi
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 23:29, 15 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Magleska napisał(a)

Oj .....chyba nie tak szybko .....
Po pierwsze muszę tam przekopać miejsce na rabatę przechowalnię .....
Poprzesadzac owocowe -co ile metrów trzeba drzewka osobowe sadzić ,żeby już nie przesadzać po raz setny ?
Mam wszystkie na karłowych podkładkach .... 1 gruszkę,1 jablonke ,2 czereśnie ,1 wiśnię. 1 brzoskwinię i tyle
Zaplanować krzewy owocowe,maliny ,warzywnik ,domek ogrodnika ,zostawić miejsce na szklarenkę .....
Może wpadniesz do mnie z dziewczynami .......bo jak sama zacznę ,to znowu będę po 3 razy zmieniać

No jakbyśmy wpadły to raz dwa i po swojemu poustwiamy tylko czy by sie okazało, ze i po Twojemu to nie wiem

Jabłonkom będziesz gałęzie poziomo prowadzić czy tylko skracać, a gałązki będą rosły jak chcą? To ważne gdy chcesz określić odległości
Dlaa prowadzonych poziomo, czyli tak jak sadownicy w sadach to więcej miejsca trzeba zostawić. Ja nie puszczam w poziom i mam chyba co 3-4 metry, a mój tato ma chyba co 6 bo On w poziom prowadzi. Poziome gałązki więcej rodzą owoców.
czereśnia potrzebuje więcej miejsca
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:32, 15 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Magleska napisał(a)


Monia cieszę się ,że mnie odwiedziłaś

co do roślinek ,to tak jak piszesz -delikatne uporządkowanie będzie -żadnych wielkich rewolucji nie zamierzam czynić ....
ten mój trawnik mnie drażni i bardzo chcę go w tym sezonie poprawić
dziś zrobiłam troszkę porządku z przodu i z boku ...jutro zacznę na tyłach działać i popróbuję na żywo z tymi kwadratami ...
a teraz przeglądałam sobie fotki i taka mi wpadła z początków ogrodu
fajnie sobie poprzypominać ..






to tak na zachętę jak zwykle na początku nasze ogrody wyglądają hihi

Te zdjęcia pokazują jak dobrą robotę już zrobiłaś w ogrodzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kerii 01:08, 16 lut 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Magleska napisał(a)






to tak na zachętę jak zwykle na początku nasze ogrody wyglądają hihi


Zanim poczytałam to najpierw zobaczyłam tą fotkę i sobie pomyślałam "o matko co ona znowu ryje" ) potem poczytałam, że wspomnienia ale cofnęłam się kilkanaście stron wstecz i faktycznie będzie ryła

Ty to masz nie spożyte chyba siły. Ale z drugiej strony fajnie coś się dzieje pomysły inspiracje może i ja coś od gapie bo też będę skalniak na wsi na nowo obsadzać. Na razie myślę po cichutku 100 pomysłów na minutę co gdzie i jak posadzić, czasami to sobie myślę, że ja to powinnam w kieszeni notes nosić i zapisywać co wymyśliłam. Bo jak tak kilka wersji potem ze sobą zestawie to może z tego się jedna wyklaruje

Madzia pamiętasz może jak się nazywa ta twoja tawułka na skalniaku? Szukam właśnie takiej co będzie ładnie kwitła nie koniecznie w cienistym miejscu a Twoją byłam w lecie zachwycona.


____________________
Jola Moja glebo terapia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies