Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Magleska 17:20, 13 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
Anda napisał(a)


Wiesz, to jest trudne uwzglednic wszystkie za i przeciw nie bedac w ogrodzie A jeszcze na dodatek jak wlascicielka napisze, robcie co chcecie, tych rabat tam nie ma, planujcie na nowo, to wtedy sobie myslisz, piekla nie ma, hulaj dusza


Hahaha hulaj dusza dzięki wszystkim takim opiniom i zdaniu innych łatwiej mi samej coś wymysleć
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:21, 13 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
deszczowymaj napisał(a)


Jeżeli mogę się wtrącić

to zgadzam się w 100% z tą wypowiedzią

Dziękuję za zdanie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:23, 13 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
makadamia napisał(a)


A ja się zgadzam w 50%

To znaczy zgadzam się z diagnozą, nie zgadzam się z wnioskami.

Faktycznie dużo się tutaj dzieje, w szczególności na rabatach, natomiast trawnik ma dość niewyraźny kształt.

Dlatego jestem za tym, żeby trawnik dookreślić, nadać mu wyrazu (czy z kostką idącą przez środek czy bez), natomiast uspokajać nasadzenia.

Ale zajrzałam jeszcze na początek wątku, popatrzyłam ile zmian Madzia zdążyła już porobić w ciągu ledwie dwóch lat i zaczynam myśleć, czy przypadkiem nie za prędko kolejna rewolucja? Ogród był robiony z jakimś zamysłem ale rośliny jeszcze małe, jeszcze tego zamysłu nie widać. Może lepiej dać roślinom podrosnąć, trochę okrzepnąć - i dopiero wtedy patrzeć, co się sprawdziło a co nie? No, drzewa trudniej będzie przesadzić za parę lat, to fakt.

Asiu narazie rewolucja dotyczy kształtu trawnika i rabat
Co do drzewek. To tak jak już pisałam wcześniej - ze skalniaka wyleci sporo
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:26, 13 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
deszczowymaj napisał(a)


Ja nie brałam pod uwagę zmian,które mogą nastąpić na rabatach..bardziej skupiłam się na całości tu i teraz Ogólnie to rabatach dzieję się bardzo dużo..mi osobiście podoba się taki (busz)ale zgadzam się Andzeliką,że dokładanie czegokolwiek na trawniku nie zrobi dobrze temu ogrodowi

Jeżeli chodzi o kształt trawnika to masz rację .. czegoś mu brak
No i prawdą jest,że tu rewolucja goni rewolucję .. a czy to dobrze czy źle..niewiem...sama ciągle coś zmieniam w ogrodzie,jak z resztą większość z nas

Przynajmniej coś sie dzieje
Kształt trawnika mi nie pasuje ,kształt rabat też a nasadzenia ......kwestia gustu - jednym się podoba ,innym nie .....
Ale po to mamy forum ,żeby sobie powymyslac i poznać zdanie innych ogrodomaniaków
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:28, 13 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
makadamia napisał(a)
O samą kostkę bojów toczyć nie będę. Bez żalu mogę odpuścić ten pomysł.
Biorąc pod uwagę ilość istniejących nasadzeń, nie upieram się też przy tych dwóch dużych drzewach. Do zaproponowanego przeze mnie kształtu trawnika obecne szpalerowe nasadzenia też pasują.

W zasadzie, mój pomysł nie jest taki bardzo rewolucyjny: wykroić nowy kształt trawnika na bazie istniejących rabat i dodać jeden placyk (z oczkiem lub bez - wedle woli właścicielki). Cóż to jest ?!

Asiu
Właśnie ten nowy kształt trawnika polepszy mi samopoczucie
Lecę rysować
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:30, 13 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dla Madzi? To pestka

Sylwuś dzięki za fotki .....oj będzie się w skalniaku zmieniać za dużo tam wszystkiego
Reflektujesz na pojedyncze sztuki bo tam będą duże grupy jednakowych roślin i moje ukochane klony
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:31, 13 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
malinia napisał(a)
przeglądnęłam Twój wątek i wooow ile tam roślin respekt

Bo ja taka sroka jestem lubię kolorowo i jarmarcznie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:36, 13 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
Nowa12 napisał(a)
Piekne masz te widoki. Masz w ogóle jakiś sąsiadów obok? Jest szansa, że nikt ci nie zasłoni tego widoku i się nie wybuduje?

Dziękuję sąsiadów mam i po lewej i po prawej i na wprost ,jedynie od tarasu nie mam
A czy sie ktoś czasem nie wybuduje .... hmm nigdy nie wiadomo ,na szczęście za tarasem teren spada w dół ,wiec jest szansa ,że całkiem nie zasłoni widoków ,chyba ,ze jakiś 2 piętrowy budynek by powstał .... to wtedy zasłoni
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Basilikum 17:43, 13 lut 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
macham lapka tyle sie u Ciebie dzieje,ze nie nadazam. Czytaam, ze znow zmiany
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Makusia 18:21, 13 lut 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
O rany! Ale planowanie! Ale się szykują rewolucję! Już w blokach startowych?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies