Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

malinia 08:24, 16 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
też ostatnio wspominałam swoje wykopaliska to aż mnie wzdrygło ;D
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Monia81 08:43, 16 lut 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8010
Magleska napisał(a)



a teraz przeglądałam sobie fotki i taka mi wpadła z początków ogrodu
fajnie sobie poprzypominać ...

to tak na zachętę jak zwykle na początku nasze ogrody wyglądają hihi


Takie fotki nam pokazują, ile pracy włożone w to, aby ten nasz świat był coraz piękniejszy dziś mamy piękną pogodę na porządki w ogrodzie, oj utyram się, bo tego mi trzeba działaj kobieto buziaki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Magleska 08:48, 16 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
sylwia_slomczewska napisał(a)

No jakbyśmy wpadły to raz dwa i po swojemu poustwiamy tylko czy by sie okazało, ze i po Twojemu to nie wiem

Jabłonkom będziesz gałęzie poziomo prowadzić czy tylko skracać, a gałązki będą rosły jak chcą? To ważne gdy chcesz określić odległości
Dlaa prowadzonych poziomo, czyli tak jak sadownicy w sadach to więcej miejsca trzeba zostawić. Ja nie puszczam w poziom i mam chyba co 3-4 metry, a mój tato ma chyba co 6 bo On w poziom prowadzi. Poziome gałązki więcej rodzą owoców.
czereśnia potrzebuje więcej miejsca


Sylwia wpadajcie zawsze w grupie lepiej mi się myśli czy po mojemu ? okaże się

dziś idę robić porządki -słoneczko świeci -do 13.30 mogę działac,pozniej dentysta ,więc pewnie będę pół żywa
co do jabłonek -nie wiem jak będę prowadzić -jeszcze nie zdecydowałam ,bo się nie znam

trochę bałaganu pozimowego zostawiam -słoneczko świeci ,aż chce się sprzatać....kawę piję i lecę


drugi bok -zgrabiłam siano ,kory brak -cała w ziemię wsiąkła


jakieś kły powolutku wychodzą


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 08:55, 16 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
sylwia_slomczewska napisał(a)

Te zdjęcia pokazują jak dobrą robotę już zrobiłaś w ogrodzie

tak mówisz ?...dzięki ...też się cieszę ,że już tyle mam zrobione ....wiadomo ,że plany się zmieniają i ogród też trochę się zmieniać będzie ,ale dobrze jest mieć co robić ....byle zdrowie ,siły i ładna pogoda była w dniach wolnych od pracy zawodowej

posprzątany bok i przedogródek lepiej wygląda ...runianka wydarta przez psa,ale mam nadzieję,że szybko ruszy z rozrastaniem






____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 09:02, 16 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
kerii napisał(a)


Zanim poczytałam to najpierw zobaczyłam tą fotkę i sobie pomyślałam "o matko co ona znowu ryje" ) potem poczytałam, że wspomnienia ale cofnęłam się kilkanaście stron wstecz i faktycznie będzie ryła

Ty to masz nie spożyte chyba siły. Ale z drugiej strony fajnie coś się dzieje pomysły inspiracje może i ja coś od gapie bo też będę skalniak na wsi na nowo obsadzać. Na razie myślę po cichutku 100 pomysłów na minutę co gdzie i jak posadzić, czasami to sobie myślę, że ja to powinnam w kieszeni notes nosić i zapisywać co wymyśliłam. Bo jak tak kilka wersji potem ze sobą zestawie to może z tego się jedna wyklaruje

Madzia pamiętasz może jak się nazywa ta twoja tawułka na skalniaku? Szukam właśnie takiej co będzie ładnie kwitła nie koniecznie w cienistym miejscu a Twoją byłam w lecie zachwycona.




Jolu z tymi pomysłami u mnie podobnie ...też sto na minutę .....ale teraz zanim chwycę się za kopanie i przesadzanie ,to sto razy pomyślę
w skalniaku chcę zrobić wieksze plamy jednakowych rośli ,bo troszkę za bardzo nadziabdziane jest ....

i niestety nie pamiętam co to za tawułka -własnie ją chcę podzielić i dać jej więcej ,bo jest piękna i szybko się rozrasta -w zeszłym sezonie ,z boku odcinałam sadzonki -zobaczę ,czy przeżyły
poranny bałagan zostawiam




____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 09:04, 16 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
malinia napisał(a)
też ostatnio wspominałam swoje wykopaliska to aż mnie wzdrygło ;D

wiesz .....ja lubię kopać jakiś dziwoląg ze mnie -ale najbardziej lubię taką cięzką pracę hihi ....
pewnie temu sobie tą użytkową częśc wymyśliłam

miłego dna

czas to posprzątać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 09:08, 16 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Monia81 napisał(a)


Takie fotki nam pokazują, ile pracy włożone w to, aby ten nasz świat był coraz piękniejszy dziś mamy piękną pogodę na porządki w ogrodzie, oj utyram się, bo tego mi trzeba działaj kobieto buziaki


Monia kończę kawę i lecę też się utyrać
buziaki

runianka tam gdzie pies nie wyrył wygląda całkiem dobrze
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
mrokasia 09:09, 16 lut 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Zazdroszczę tego słoneczka, u mnie jakoś mało zachęcająco za oknem. Ale sucho i jeśli niezby zimno to spróbuję coś podziałać.
Przedogródek jest super!!! Masz tam jakieś cebulowe?
Buziaki
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Johanka77 09:17, 16 lut 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Miłego sprzątania! Ja też się biorę, bo 12°C na dziś zapowiadają.
Choć na razie to jeszcze mglisto u nas po porannych przymrozkach.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Magleska 09:19, 16 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
mrokasia napisał(a)
Zazdroszczę tego słoneczka, u mnie jakoś mało zachęcająco za oknem. Ale sucho i jeśli niezby zimno to spróbuję coś podziałać.
Przedogródek jest super!!! Masz tam jakieś cebulowe?
Buziaki

Kasiu... dziękuję ...mam tam pełno tulipanów,czochów,narcyze -zobaczymy czy urośnie coś ,bo sporo tam szkód pies zimą narobił ......jakies pojedyńcze sztuki wczoraj widziałam
idę sprzątać ,kawa wypita ,zaległości poczytane ,czas coś zrobić
Miłego dnia
widzisz jak pustawo -ale mam nadzieję ,że w tym sezonie porządnie sie rozrośnie

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies