Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Magleska 15:53, 22 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
AngelikaX napisał(a)



Zrób listę co masz "W zapasie" i będziemy dewagować pisałaś, że ze skarp między innymi część wyleci...


Angela zrobię listę .....na razie chciałabym ogólny kształt ogrodu dopasować ......pod własne widzimisie z Waszą darmową pomocą i cennymi radami ( na projekt mnie nie stać -nadal ......) dentysta pożera wszystko

I na papierze wszystko wygląda fajnie ....a jak pomyślę o praktycznym aspekcie .....to nic mi nie wychodzi.....
A nie zabiję przecież mojego ulubieńca nikt tak się nie cieszy ,jak ona gdy wracam do domu


te kwadraty fajne .....ale wyniszczony prawy róg do mnie nie przemawia ....
Wiem jak mam w przedogródku po zimie.- runianka wydarta w miejscu ,gdzie skraca sobie drogę do płotu .....

Jeszcze mi przychodzi do głowy taka myśl ,ze jakbym w tym prawym dolnym rogu zrobiła rabatę z kamieniami ( cześć chcę ze skalniaka zabrać ) .....to może to byłby dobry pomysł ?
O coś mniej więcej w tym stylu .....pasowało by do skalniaka i miało szansę przeżyć
https://pin.it/f2d2awf46tzlam

Wiem tez ,ze muszę uporządkować nasadzenia w innych częściach ................pomimo ,ze linie rabat chcę proste,to jednak u mnie nasadzenia powinny być bardziej w dużych przenikających się plamach koloru .....nie pod linijkę ...bo skalniak nigdy nie będzie pod lińijkę ....




____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 15:57, 22 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
malinia napisał(a)

wręcz przeciwnie ;-D heheh wasz power pomysly itd mnie dołują że ja taka jakaś po tyłach ciagle jestem ;p
zazdroszcze planów itd

Nie ma czego zazdrościć to takie wyrażenie własnych pomysłów .....które w moim przypadku pozwalają się oderwać od smutku ..... a może przy okazji coś poprawię w swoim ogrodzie
Zajrzę później ,czy coś nowego wymyśliłaś u siebie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 16:01, 22 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
O tych plamach nie pod linijkę to Ci mówiłam już w ubiegłym roku, ale Madzia teraz też było bardzo ładnie i miało sens bylinówki dopiero w tym sezonie pokażą prawdziwą moc.

A gdyby pod tymi brzozami w tym rogu dać kamienie i ten krwawnik co i tak potem naturalistycznie rośnie tam dać. Pamiętasz u Kapiasa krwawniki w skałach?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 16:09, 22 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
makadamia napisał(a)
U Ciebie dentysta talenty rysownicze wywołuje

Te trzy trawniki wcale źle nie wyglądają


Tylko z drzewami mam problem:
- nie chciałaś sobie widoku zasłaniać
- obkaszanie tych brzózek w trawniku to będzie mordęga; chyba żeby zostawić tam łączkę niekoszoną; ale czy łączka będzie tutaj pasowała?
- co z grabami?

Nie mam grabów .....Asia cieszę się ,ze zajrzałaś
Tak naprawdę to najbardziej wersja 2 kwadratowa mi odpowiada .....tylko ,ten mój durny ,ale kochany pies niszczyciel

Ale właśnie przed chwilą Angeli odpowiadałam i jeszcze tu do Ciebie powtórzę ....
Ze może w ten prawy dolny kąt zrobic rabatę zwirową z kamieniami większymi ,pomiędzy nie powplatac trawy i brzozy ....
To by miało szanse przetrwać .....
A brzozy temu ,ze tam mam najmokrzej - skupisko wszystkich drenów odwadniających ....
Coś mniej więcej jak w tym pinie
https://pin.it/f2d2awf46tzlam

Brzozy w rozstawie po trójkącie - nie zasłoniłyby by tego co chcę - 3- 4 szt....
Z nasadzeń pod linijkę chcę wyjść ..... pomimo ,ze mi się bardzo podobają ,to chyba mój skalniak wymaga ode mnie bardziej plamiastych nasadzeń ...chyba
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 16:11, 22 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
sylwia_slomczewska napisał(a)
Łączkę psica zadepcze

Na łączkę to na pewno szans nie ma ....raczej kamienisto ,żwirowe coś
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 16:13, 22 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
sylwia_slomczewska napisał(a)
O tych plamach nie pod linijkę to Ci mówiłam już w ubiegłym roku, ale Madzia teraz też było bardzo ładnie i miało sens bylinówki dopiero w tym sezonie pokażą prawdziwą moc.

A gdyby pod tymi brzozami w tym rogu dać kamienie i ten krwawnik co i tak potem naturalistycznie rośnie tam dać. Pamiętasz u Kapiasa krwawniki w skałachs?

Widzisz ...rok musiałam przetrawiać ,ze nie pasują ....
Świetny pomysł dałaś kamory ,żwir ,brzozy ,krwawniki i trawy .....faktycznie u Kapiasa Norweski najbardziej w moim klimacie ....jupiii
Chociaż u mnie bardziej norweski inaczej ,bo z prostymi liniami ....chyba ,ze linie tez mam zmieniać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 16:16, 22 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
SlonecznyOgrod napisał(a)
Nic mądrego nie doradzę, jakoś nie potrafię.
Tylko myślę, czy przy 3 kwadratach ten trawnik pod brzozami się uda... przy 3 brzozach podkrzesanych pewnie tak, przy większej ilości brzóz ciasno się zrobi.

Dzięki Daria ,ważne ,że próbujesz mi doradzić każde Wasze zdanie się dla mnie liczy i spokojnie sobie analizuję ....
Nie zamierzam nic na wariata przerabiać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kasia_CS 16:24, 22 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Przyszłam się pokazać po dłuuugiej przerwie - wolniutko się wybudzam, no i nie nadążam już totalnie za forum - czas ciąży był pod tym kątem łaskawy, było duuużo więcej czasu na hobby
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Magleska 16:28, 22 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
Anda napisał(a)
Tymi trzema trawnikami zostaje podkreslona szerokosc ogrodu.

No właśnie .....masz całkowitą rację ...a 2 kwadraty ?...a może masz jeszcze jakiś inny pomysł ? .....będę bardzo bardzo wdzięczna za rady

Teraz Sylwia mi przypomniała jak sie zachwycałam norweskim u Kapiasa ..... te kamory itp ....to moje klimaty ....
Muszę popracować nad nasadzeniami .....nauczyć się sadzić inaczej niż pod linijkę .......


ale linie rabat wolałabym proste - ech ....jak to spasować ,żeby dopasować ......
Muszę na pinterescie poszukać inspiracji ....

https://pin.it/4dqaknpgy27ubb
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 16:36, 22 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18682
inka74 napisał(a)
Podglądam po cichu i kibicuję. Ostatnia wersja z drzewami w narożniku mi się podoba. Czy drzewa muszą mieć trawę aż do pnia? A jakby zrobić wkoło nich kwadratowe mini „rabatki” z trawami czy hostami, takie skarpetki w kwadracie 60x60 cm. Psica miałaby pole do biegania, koszenie byłoby łatwiejsze.

Hej Iwona ....... ja u Ciebie też podglądam ,ale do tej pory po cichutku Jak mysz pod miotłą .....poprawie się ,obiecuję

A wiesz ,że .jeszcze ostatecznej wersji nie ma .....jakoś nie mogę się zdecydować ,która wersja będzie najlepsza ...

Ale powolutku mi się wizja klaruje .....dzięki wszystkim opiniom ,czy pozytywnym ,czy negatywnym powstaje wizja ....czy dobra i słuszna ....nie wiem ....czy ostatnia ...nie wiem ....

Ale cieszy mnie samo ulepszanie mojego miejsca na ziemi
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies