Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Magleska 22:29, 23 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18882
Gardener27 napisał(a)
Madziu ależ masz już ogród wysprzątany, tylko wiosny patrzeć.
Wiedziałem, wiedziałem że tak będzie Po zeszłorocznych rewolucjach na froncie przyszedł czas na tył. Brzozy powiadasz na żwirze, hmm … gdzieś to już tu widziałem ale gdzie ? skleroza. Fajnie będzie wyglądać a z utrzymaniem czystości też spoko. Ja mam posadzonego modrzewia a pod spodem kamyki i bez odkurzacza daję radę. Trzymam mocno kciuki za zmiany choć pewnie koncepcja jeszcze nie do końca wyklarowana.

Przemku
Brzozy w kamieniach większych chcę ....nad żwirkiem mocno się zastanawiam ,bo nie lubię plewić w nim

.....a w kamieniach ,po to ,żeby rośliny miały szansę przetrwać przy moim niszczycielu
Dzięki za kciuki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:30, 23 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18882
Kasiolaaa napisał(a)
aha rozumiem w Nl co u niektorych juz hiacynty kwitną trawa rosnie jak szalona ta zwykla oczywiscie hihi

Do koszenia ,to u mnie jeszcze daleko ....chociaż kto to wie ....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:32, 23 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18882
SlonecznyOgrod napisał(a)
Mają kamyczki pod drzewami, np. Borbetka ma na kamyczkach rząd drzew owocowych i schludnie utrzymane to jest.
Jak Ci się podoba to tak zrób, tak żeby Tobie się podobało

Daria .....muszę poszukać u Borbetki , dzięki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Nowa12 22:32, 23 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Magleska napisał(a)

Asiu tylko niektóre ,żeby mieć więcej miejsca na rozsądzanie tego co się rozrosło ....skalniak zostaje ....lubię go ,pomimo ,że niemodny .......chcę tylko zrobic większe plamy jednakowych roślin .....


A kto mówi, że skalniak niemodny?
Jeszcze taki cudny jak ty masz.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sylwia_slomc... 22:36, 23 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82285
Magleska napisał(a)

Cieszę się ,ze ten pomysł zyskuje aprobatę ......na pewno kamory utrudniają mojej psicy niszczenie .....nie wiem tylko ,czy dam żwirek ....bo jak pomyślę ,o plewieniu w nim ,to mi słabo .....ale kamory mniejsze ,większe ,krwawniki ,trawska i brzozy będą ....
Zapowiada się trochę pracy na wiosnę ....ale się cieszę



Dziś mam wyjątkowo trudny dzień .... dziś moja Mama skończyłaby 65 lat ..... muszę się zająć planowaniem i szukaniem inspiracji .....bo i tak nic i nikt mi jej nie wróci ....

Wszystko zależy od tego jaki to żwirek będzie, jeśli taki co się klinuje to będzie do zamordowania, a jeśli obły bez ostrych krawędzi to się plewi jak złototylko grubą warstwą tego żwirku trzeba dać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 22:43, 23 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18882
Agatko.....a kiedyś dawno temu ,ktoś mi powiedział ,że takich się już nie robi ....ze to w dawnych latach się robiło itp...
A ja zawsze miałam kamory i skalniaki ,wiec tu tez musiał powstać

Lubię go .....ale plewienie w nim nie należy do przyjemności ....i najgorsza robota ,to sprzątanie resztek traw ,zdechłych liści itp.....
..dobrze,że mój stary odkurzacz działa ,wiec nawet szybko mi poszło ,to ogarnianie pozimowego bałaganu
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Nowa12 22:44, 23 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
To ja myślałam, że każdy żwirek tak ciężko się plewi. A ma znaczenie wielkość kamienia czy tylko okrągłość? .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Magleska 22:47, 23 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18882
Sylwuś .... w skalniaku jest ten nieklinujacy się - zwykły żwirek płukany ,a też plewienie jest średnio przyjemne ....
Na razie- czym wysypać tą nowa rabatę- myślę -......... ale napewno Twój pomysł z krwawnikami wśród brzóz mi spasował
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:50, 23 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18882
Nowa12 napisał(a)
To ja myślałam, że każdy żwirek tak ciężko się plewi. A ma znaczenie wielkość kamienia czy tylko okrągłość? .

Chyba raczej okrągłość .....w skalniaku mam ten okrągły zwykły żwir i pomimo ,że się nie klinuje ,to i tak robotę w nim średnio lubię
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 22:51, 23 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82285
Nowa12 napisał(a)
To ja myślałam, że każdy żwirek tak ciężko się plewi. A ma znaczenie wielkość kamienia czy tylko okrągłość? .

Moim zdaniem okrągłość i grubość warstwy. Kamień ma jeszcze inne plusy, pod nim ziemia wilgotna długo nawet w upały bo magazynuje wode i choć z wierzchu suchutki to od spodu wilgotny długo, w upalne lato świetna cecha, a do tego w dzień ciepło gromadzi w nocy oddaje roslinki mają super warunki w jego towarzystwie i rosną jak na drożdżach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies