Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Magleska 18:55, 28 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Margerytka40 napisał(a)
Takie prace mało widowiskowe zajmują najwięcej czasu, ha kompostownik, żebyś mój widziała. Mam tylko nadzieję, że mi się ten wrotycz po całej działce nie rozniesie, ale będę ścinać to chyba nie. Muszę zgłębić na co jeszcze można go stosować bo jak już będzie to trzeba wykorzystać


Asiu najwyżej jak się rozsieje ,to zaczniesz nim handlować hihi za 100 gr suszonego cos około 8 zł trzeba zapłacić ….

a te prace -faktycznie mało widoczne i mało efektowne ,a jednak czasochłonne


jutro mam w planie wymierzyć porządnie kwadraty trawnika ,bo w sobotę w końcu przychodzą panowie skończyć ….i jeszcze jakoś sensownie i praktycznie muszę wymyśleć przejście na tamtą działkę -żeby łatwo było z pełnymi taczkami przejechać

dziś jestem padnięta po pracy i nawet myśleć i planować mi się nie chce
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 18:57, 28 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Agania napisał(a)
Masz psa i kotki
Ślicznie sasanki Magdziu


Agatko dziękuję -na razie mam po 3 sztuki z 3 kolorów -koniecznie musze nasionka zebrać i wysiać ,bo sa śliczne

jeszcze takiego kwiatucha wypatrzyłam wczoraj



____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 19:01, 28 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Makusia napisał(a)
Czytam u Ciebie o kompostowaniu darni w workach i jeszcze u kogoś czytałam i właśnie sobie brodę opluwam, bo miałam tyle darni zdartej i rok temu i dwa lata temu i nie wpadłam na to, żeby chociaż spróbować.
Natomiast kompostuję w ten sposób liście dębowe- już ponad dwa lata- i nadal są piękne, dębowe Mimo, że mocznikiem przelewam.


Marta ja tez tu na forum wyczytałam o takim kompostowaniu darni -nie wiem ,czy coś z tego wyjdzie ,ale spróbuję

a z tymi liścmi ,to faktycznie coś długo się kompostują ….

ja zamierzam spróbować w pojemniku plastikowym -mam taki stary kosz ,który jest dziurawy i zamierzam tam wsypywać resztki warzyw ,liście ,skorupki jaj itp....bo do kompostownika nie daję za względu na wszystkie szczuropodobne zwierzki ….

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 19:02, 28 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
BKosimkArt napisał(a)
Jakie cudne sasanki!!! I już kwitną u Ciebie... moje dopiero się pokazały...


śliczne są tylko mam ich mało ale nasionka pozbieram i spróbuję rozsiać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 19:02, 28 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Gosiek33 napisał(a)
Uwielbiam takie puchatki


Gosiu ja też
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Nowa12 19:14, 28 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Tak szybko ci kwitnie rodek? To jakaś wczesna odmiana?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Gosiek33 19:21, 28 mar 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Już kwitnie?!

Kompostowałam darń. Zielonym do dołu układałam wielką stertę i okryłam to starym dywanem... to tak na wszelki wypadek bo miałam w tej darni zbyt dużo wszelkiego dobra w tym trochę turzycy. Po dwóch latach się przerobiło.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
sylwia_slomc... 19:23, 28 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Margerytka40 napisał(a)
Kupiłam nasiona wrotyczu, posieję gdzieś pod płotem, będzie do oprysków. Nie chce mi się chodzić i szukać

Przyszłam zobaczyć te Twoje przesadzone krzewy
Uważaj bo wielki rośnie i sam chętnie się sieje gdzie chce.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:28, 28 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Magleska napisał(a)


Agatko dziękuję -na razie mam po 3 sztuki z 3 kolorów -koniecznie musze nasionka zebrać i wysiać ,bo sa śliczne

jeszcze takiego kwiatucha wypatrzyłam wczoraj




\Rodki w marcu...nie może być.....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:30, 28 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Magleska napisał(a)


Marta ja tez tu na forum wyczytałam o takim kompostowaniu darni -nie wiem ,czy coś z tego wyjdzie ,ale spróbuję

a z tymi liścmi ,to faktycznie coś długo się kompostują ….

ja zamierzam spróbować w pojemniku plastikowym -mam taki stary kosz ,który jest dziurawy i zamierzam tam wsypywać resztki warzyw ,liście ,skorupki jaj itp....bo do kompostownika nie daję za względu na wszystkie szczuropodobne zwierzki ….


Madzia jakie szczuropodobne zwierzaki jak Ty masz luzem biegającego psa, przecież utłucze, to ja nie mam tam takiego stróżą, a wszystkie resztki w kompost idą i szczurów nie mam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies