Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Magleska 15:33, 18 lut 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
basia3012 napisał(a)
Wiesz Madziu, zgadzam się z Iwonką. Te rabaty ogarnięte to takie smutne i puste teraz. Więc ja też nic nie ogarniam, na razie oczywiście bo kiedyś trzeba będzie.
Poza tym, wyłażą tulipany i inne cebulowe i boję się je podeptać.

Basiu smutne ,faktycznie ,ale już niedługo

ja wolę takie puste niż takie
uwaga widoki niezbyt miłe połamane trawy ,resztki z cięcia ….zaczęłam coś tam ogarniać ,ale wiatrzysko mnie wygoniło po 2 godzinach …..



uznałam ,że pozbywam się kamyczków z rabat -serdecznie mam dość roboty z nimi -plewienie i sadzenie roślin w kamyczkach już od dawna mnie wkurzało …..
zaczęłam więc wybierać te kamyczki ze skalniaka ,......jak skończę ( nie wiem kiedy ),to dam korę
taką sobie robotę dodałam



____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
inka74 15:37, 18 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Magleska napisał(a)

co do buków -mam 3 szt David gold -moje są u mnie 3 lata -przesadzane chyba ze 4 razy i na szczęście żyją a co do liści ….
szczerze ,to nie zwróciłam uwagi czy tak się mocno trzymają ….u mnie jest wygwizdów ,z każdej strony pola ,więc raczej szybko tracą liście -przynajmniej teraz ich już nie mają ….tu za wiśniami widać trochę jednego łysego

za to te klony mają liście jak przyklejone i bardzo powoli spadają


nie pomogłam ,wiem
No właśnie twoje klony widziałam i tak się zastanawiałam nad tymi listkami. U mnie klony zrzuciły liście. Czyli odwrotnie jak u ciebie. ))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Magleska 15:38, 18 lut 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Agania napisał(a)

Część Madziula

Oczary właśnie z bliska ładnie wyglądają, a że jeszcze malutkie to nic nie szkodzi
Czy ten drugi to taki sam jak pierwszy chyba "Diane"?

Fajnie widzę, że powoli rozkręcasz się ogrodowo, ja też już
zaczęłam, ale nigdy nie dorównam Kasi niespodziance naszej petardzie

Teraz wnusia nas z radością absorbuje

Mam straszne tyły u Ciebie, a domek będzie pełnił role altany,mciekawa jestem jak go urządziłaś, ja też muszę szklarenke przygotowac do sezonu,
ale jak zawsze przedwiosnie u mnie będzie hardkorowe, bo w domu robimy łazienki
Całuski zostawiam i ugłaskaj wilczycę



Agatko
nie wiem jakie to odmiany oczarów -nie zostawiłam kartki i nie pamiętam ….
i chyba masz rację -wyglądają bardzo podobnie ,więc możliwe ,że takie same są

powolutku rozkręcam się ,ale to też w zależności jaka jest pogoda -dziś pomimo słoneczka wytrzymałam może z dwie godzinki ….taki okropny zimny wiatr jest ,że tylko przez okno wydaje się ,że jest fajnie.....

Wnusia Ci rośnie jak na drożdżach -przesłodka jest -na pewno dumna jesteś
a w domu ,tak jak i wokoło domu wiecznie jest co robić przynajmniej my sobie zawsze zajęcie potrafimy znaleźć
buziaki i szybkiego remontu
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 15:46, 18 lut 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Iwonka napisał(a)


Madzia witam po zimie nie zimie Widzę, że na tych samych falach nadajemy Najpierw podczytywanie forum i leń na pisanie, w weekend pierwszy tegoroczny zryw i milion dylematów!
Wiesz, że to zdjęcie "nic nie ogarnięte" mnie się najbardziej podoba Bo te ogarnięte ogromną pustką straszą. U mnie też
Super kwitnie ci oczar. Gdzie go posadziłaś? Mój wyrzuciłam 3 lata temu za płot i kurde w tym roku taki ładny, że chyba go przywrócę
Te czerwone gałązki niedaleko brzóz przy jarząbkach to dereń? Pikna czerwień psze Pani


Iwonka tyle się napisałam ,a mi nie wysłało wrrr
wiesz ,ja już wolę takie pustki niż wszędzie połamane trawy i łby hortek

moje dwa patyczki oczarowe rosną na nowej rabacie... tej długiej

czerwone gałązki to chyba klon bi hoo ,albo nie pamiętam
lecę do Ciebie jeszcze raz piękne ozdoby oglądać -wczoraj gapiłam na telefonie tylko
buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 16:15, 18 lut 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Margerytka40 napisał(a)
U mnie dziś trochę wieje ale na razie znośnie. Też coś chciałam podziałać. Życzę Tobie i sobie by się udało


Asia 2 godziny wytrzymałam -w czapcze ,kurtce itp....wywiało mnie tak ,że serdecznie miałam dość -......myślałam ,że więcej podziałam ,ale nie jestem ,aż tak wytrwała -powiedzmy 1/100 cześć skalniaka pozbyłam kamyczków i tyle na dziś
jutro i pojutrze cały dzień w pracy ,więc dopiero w sobotę jeśli pogoda pozwoli ciąg dalszy bycia kopciuszkiem


kamyczki daję wokół domku i wokół skrzyń -ot taka robota głupiego
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
anpi 16:15, 18 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
No, Madziu,Ty to umiesz sobie znaleźć robotę... Ja już przerabiałam kamyczkowe
rabaty,wprawdzie nie tak duże jak Twoja skarpa,ale nie dziwię Ci się, że masz dość
Jeszcze przy samych zimozielonych da się jakoś ogarnąć,ale przy trawach i b
ylinach,to mordęga
Korę niestety ciągle trzeba uzupełniać,ale to wiesz bo masz na innych rabatach Ona przynajmniej wzbogaca ziemię.
Nie przedźwigaj się chociaż tymi kamyczkami!!!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Magleska 16:16, 18 lut 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
BKosimkArt napisał(a)

u mnie się popsuła niestety, ale wszystko z grubsza wczoraj ogarnęłam...

Basiu u mnie też się zmienia na gorsze-niby słoneczko ,a wieje okropnie -tylko 2 godz wytrzymałam -trudno
buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 16:21, 18 lut 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
inka74 napisał(a)
No właśnie twoje klony widziałam i tak się zastanawiałam nad tymi listkami. U mnie klony zrzuciły liście. Czyli odwrotnie jak u ciebie. ))

Iwonka dokładnie tak i powiem Ci ,ze pomimo wiatrzyska te liście nadal się trzymają

czytałam gdzieś ,że Twój em zawetował zmiany ….szkoda ,bo plan był fajny

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 16:27, 18 lut 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
anpi napisał(a)
No, Madziu,Ty to umiesz sobie znaleźć robotę... Ja już przerabiałam kamyczkowe
rabaty,wprawdzie nie tak duże jak Twoja skarpa,ale nie dziwię Ci się, że masz dość
Jeszcze przy samych zimozielonych da się jakoś ogarnąć,ale przy trawach i b
ylinach,to mordęga
Korę niestety ciągle trzeba uzupełniać,ale to wiesz bo masz na innych rabatach Ona przynajmniej wzbogaca ziemię.
Nie przedźwigaj się chociaż tymi kamyczkami!!!


Aniu dokładnie tak jak mówisz -mordęga......

wiem ,że teraz się pomęczę ,ale później w pielęgnacji będzie mi łatwiej
ogólnie ,to tylko skalniak mam w żwirku -wszędzie indziej kora -nawet w przedogródku prostokąty są w korze ,a boki bez roślin w kamyczkach -więc tam jest to jeszcze do ogarnięcia

już w zeszłym sezonie takie myśli mi przechodziły przez głowę ,ale jakoś za dużo się działo i mi przeszło …
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
anpi 16:30, 18 lut 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Ja zanim się ogarnęłam z pracą i obiadem ,to też mi się popsuła pogoda ,nie dość że wiało,to ciągle nalatywał deszcz i tak na zmianę że słońcem .Udało mi się wstrzelić w taką godzinną lukę jako takiej pogody i ciut podziałałam,ale mało konkretnie. Tu pograbiłam, tam zebrałam jakieś brzozowe gałązki,które się wszędzie walają po tych wiatrach,co nieco przycięłam.Zawsxe to coś,ale planowałam co innego,ale to zimno mnie zniechęciło
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies