Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

beata_m 17:06, 15 mar 2020


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Madzia ale poszalałaś z tą korą! Ale efekt fantastyczny, świetnie wyszło i widzę, że kolejny pracowity sezon przed Tobą???
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Margerytka40 18:06, 15 mar 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Magda ale z Ciebie pracuś. Szast prast i już były kamyczki, jest kora. Ślicznie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
basia3012 21:30, 15 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9646
Madziu, pytałaś u mnie jak zrobić taki zwykły, betonowy postument. Ja robiłam go najprostszym sposobem.
Do zrobienia postumentu potrzebna jest forma oraz gotowy, sypki beton. U mnie formą była osłonka ale może być też doniczka tylko wtedy trzeba położyć coś na dno aby zasłonić otwory. Rozrabiasz w wiaderku beton z wodą i wlewasz do osłonki/doniczki do wysokości jakiej chcesz mieć postument. Ja wlewałam do połowy osłonki bo miałam ją bardzo wysoką. Ale wlewasz ile chcesz. A może i wyższy postument pod zegar byłby lepszy?
Po kilku dniach delikatnie wystukujesz betonowy postument. Czasem trzeba zniszczyć doniczkę lub osłonkę bo nie chce wyjść. Ale podobno dobrze jest posmarować wnętrze formy oliwą. Wtedy lepiej wychodzi. W tym roku robiłam też betonowe świeczniki w butelkach po wodzie mineralnej i mniejsze świeczniki w opakowaniach po surówkach. Butelki to rozcięłam i wyszły bardzo dobrze. Nie trzeba się śpieszyć za bardzo z wyjmowaniem, musi kilka dni postać.
Ja robiłam tak ale wiem, że dziewczyny robią różnie np. z supertufy. Można dodać perlitu wtedy będzie lżejszy postument.

Powodzenia.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Magleska 20:35, 16 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19143
sylwia_slomczewska napisał(a)
Eno tak łatwo się nie damy

Sylwuś pewnie ,że nie nie tak łatwo

basia3012 napisał(a)
Madziu, ja zrobiłam postument pod zegar z betonu. Wykorzystałam osłonkę, do której wlałam beton. Po kilku dniach wyjęłam, odwróciłam do góry dnem i postument gotowy. Gdzieś jest na zdjęciu ( str 242), taki sam jest pod posągiem kobiety. Zrobiłam takie chyba trzy sztuki. Pod wszystkie ogrodowe posągi.


Basiu byłam ,widziałam -super są odgapiam


Johanka77 napisał(a)
Madziu jako wielka fanka żwirku Twoją pracę pochwalę. Bardzo ładnie.
(Choć w żwirku lubiłam Twoją skarpę )


Asiu mi też wizualnie podobało się w żwirku ...jedynie nie podobała mi się robota w nim -plewienie -koszmar -dosadzanie czegokolwiek itp. -też koszmar
tak będzie mi łatwiej z pielęgnacją

mira napisał(a)
Szukam fajnych obrazków na odstres, super że działasz, trzeba jednak uważać żeby sie teraz nie zaziębić - no to kibicuję Ci przy tych skrzyniach pisza i pokazuj - to cudowna praca i efekty


Mira -działam pomalutku i naubierana jestem tak ,że aż mi za ciepło przy pracach

jak już cokolwiek będzie widać ,to pokażę ….bo teraz cały czas pokazuję to samo
bużka
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:38, 16 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19143
beata_m napisał(a)
Madzia ale poszalałaś z tą korą! Ale efekt fantastyczny, świetnie wyszło i widzę, że kolejny pracowity sezon przed Tobą???


Beatko dziękuję za miłe komplementy

tak tak ….kolejny pracowity sezon przede mną


Margerytka40 napisał(a)
Magda ale z Ciebie pracuś. Szast prast i już były kamyczki, jest kora. Ślicznie


Asia na fotkach to szast prast ….ale jak się wybiera i wygrabia ,to wszystkie niecenzuralne słowa mi przechodzą przez gardło
...wiesz ,że dalej nie skończyłam tego maleńkiego kawałku
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
mrokasia 20:40, 16 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18343
Magleska napisał(a)


Asia na fotkach to szast prast ….ale jak się wybiera i wygrabia ,to wszystkie niecenzuralne słowa mi przechodzą przez gardło
...wiesz ,że dalej nie skończyłam tego maleńkiego kawałku


Przyjedź do mnie popracować w ogrodzie, u mnie nie ma wybierania kory .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Magleska 20:40, 16 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19143
basia3012 napisał(a)
Madziu, pytałaś u mnie jak zrobić taki zwykły, betonowy postument. Ja robiłam go najprostszym sposobem.
Do zrobienia postumentu potrzebna jest forma oraz gotowy, sypki beton. U mnie formą była osłonka ale może być też doniczka tylko wtedy trzeba położyć coś na dno aby zasłonić otwory. Rozrabiasz w wiaderku beton z wodą i wlewasz do osłonki/doniczki do wysokości jakiej chcesz mieć postument. Ja wlewałam do połowy osłonki bo miałam ją bardzo wysoką. Ale wlewasz ile chcesz. A może i wyższy postument pod zegar byłby lepszy?
Po kilku dniach delikatnie wystukujesz betonowy postument. Czasem trzeba zniszczyć doniczkę lub osłonkę bo nie chce wyjść. Ale podobno dobrze jest posmarować wnętrze formy oliwą. Wtedy lepiej wychodzi. W tym roku robiłam też betonowe świeczniki w butelkach po wodzie mineralnej i mniejsze świeczniki w opakowaniach po surówkach. Butelki to rozcięłam i wyszły bardzo dobrze. Nie trzeba się śpieszyć za bardzo z wyjmowaniem, musi kilka dni postać.
Ja robiłam tak ale wiem, że dziewczyny robią różnie np. z supertufy. Można dodać perlitu wtedy będzie lżejszy postument.

Powodzenia.


Basiu bardzo Ci dziękuję za taką szczegółową instrukcję ....

mam nadzieję ,że jak minie kwarantanna ,to normalnie zaczniemy funkcjonować i kupię sobie trochę betonu i będę mogła tu pokazać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:41, 16 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19143
mrokasia napisał(a)


Przyjedź do mnie popracować w ogrodzie, u mnie nie ma wybierania kory .


Kasia po kwarantannie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
deszczowymaj 20:55, 16 mar 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Madziu czy ja już pisałam że bez kamyczków a z korą pięknie ?

tak dla pewności Bez kamyczków z korą pięknie

..pracuś..
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Magleska 19:02, 18 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19143
deszczowymaj napisał(a)
Madziu czy ja już pisałam że bez kamyczków a z korą pięknie ?

tak dla pewności Bez kamyczków z korą pięknie

..pracuś..


Asiu dziękuję za komplementy powiem nieskromnie,że też mi się teraz
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies