Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Dorota123 19:46, 01 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Magleska napisał(a)

Dorotko ja też nie wiem ,czy te bajora mi się utrzymają oby ,bo bardzo je polubiłam -jeszcze roślinki wodne dojdą i na pewno jakieś inne roślinki

dziękuję za komplementy

nie wiem co Ci doradzić z Twoją kałużą ….ona wygląda super ,ale jak jest tak trudna do utrzymania ,to może daj jakąś wielką misę ….?
Buziaki
Zastanawiam się mocno, bo nawet jeśli zrobię w kastrze budowlanej, a nie będzie rybek to sobie obok altany zafunduję wylęgarnie komarów. W kałuży wymieniam wodę, więc się nie lęgną, ale jak zostawię wiadra z wodą czy gnojówką z roślin to zaraz jest ich cała chmara. Chyba zlikwiduję tą kałużę, jak to usłyszał mój sześcioletni wnuk od razu krzyknął"nie zgadzam się"
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Magleska 21:05, 01 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18377
basia3012 napisał(a)


Madziu, ostatnie zdjęcie, cudo. Czy tak wygląda perfekcja w każdy detalu?


Basiu
bardzo dziękuję za komplementy uwierz ….do perfekcji jeszcze daleko
czasem to po prostu magia fotek …. wystarczy fotka w dobrym świetle i w miarę dobrym aparatem i każdy ogród wygląda dobrze
takie zdjęcia w popołudniowym ,a właściwie już prawie zachodzącym słońcu wychodzą najlepiej ,albo wcześnie rano -też są ładne
jak jest południe ,to wtedy nie umiem dobrej fotki zrobić -pewnie też się da ,ale jak dla mnie wtedy są prześwietlone i jakieś niefajne

Buziaki



____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:06, 01 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18377
Iwonka napisał(a)


Madzia co ja widzę, masz derenia Venus? Jakie kwiaty!!!
Gdzieś ty go dorwała? Moje marzenie. Bozga (Hortensjada) pisze, że ogromny rośnie, będziesz przesadzać
Co z ta brzózką po prawej na drugiej fotce? Śpi jeszcze czy tak zdjęcie zrobione, że listków nie widać? Stresują mnie moje brzozy, stad mam taki radar w oczach


Iwonka nie wiem jakiego mam derenia kupowałam bez nazwy malusi patyczek
przyjedź do mnie ,to pojedziemy do szkółki ,w której kupowałam

i nie będę go przesadzać ,bo nawet jeśli ,to jest Venus -to ma dość miejsca tamto zdjęcie przekłamuje odległości
on jest pomiędzy brzozami ,ale wysunięty ponad metr do przodu ,na szerokość też ma sporo miejsca -najwyżej będę byliny zabierać


widoczek od derenia do klona

brzózka jest nowa -wymieniona -bo poprzedniczka mi padła ,a ta właśnie jakoś dziwnie wygląda -na razie te listeczki ma takie małe -sama nie wiem ,czy się przyjmie ( kopana z gruntu ) …..oby nie ...


muszę zebrać nasionka z tego łubinu -kolor ma niesamowity

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:06, 01 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18377
Dorota123 napisał(a)
Zastanawiam się mocno, bo nawet jeśli zrobię w kastrze budowlanej, a nie będzie rybek to sobie obok altany zafunduję wylęgarnie komarów. W kałuży wymieniam wodę, więc się nie lęgną, ale jak zostawię wiadra z wodą czy gnojówką z roślin to zaraz jest ich cała chmara. Chyba zlikwiduję tą kałużę, jak to usłyszał mój sześcioletni wnuk od razu krzyknął"nie zgadzam się"


Dorotko wnuk się nie zgadza ,to musi zostać
ja mam zamówione roślinki wodne ,co niby natleniają i czyszczą wodę ….pożyjemy zobaczymy -jak to będzie u mnie wyglądać

dziś podosadzałam tam troszkę roślin -teraz czekam na te wodne roślinki i od Sylwii będę mieć rybeńki jupii
tak na dziś to wygląda -roślinki trochę padnięte po dzieleniu ,ale jest tak dolane ,że mam nadzieję ,że jutro będą stały już normalnie ....jak na razie rabata oczkowa skończona

Buziaki
całościowo


i w kawałkach

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:11, 01 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18377
Dziś w końcu była ładna pogoda -dokończyłam rabatę z bajorkami i zaczęłam skarpę obok
jak na razie taki efekt mojej pracy ...od jutra maraton pracowy ,więc dopiero w weekend będę mogła skończyć ...




____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:17, 01 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18377
potrzebuję Waszej rady
ta skarpa jest bardzo stroma ….dojdą tu kamienie ,ale nie mam pomysłu czym bezobsługowym ,zadarniającym ją obsadzić ….
myślę o kosodrzewinach ,albo jałowcach tych płaskich …..ale sama nie wiem …..

to jest skarpa za tą rabatą oczkową

tak wygląda od domku ogrodnika




jakbyście miały jakieś pomysły ,to chętnie wysłucham
a teraz lecę patrzeć co u Was
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Nowa12 21:57, 01 cze 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Magleska napisał(a)


Iwonka nie wiem jakiego mam derenia kupowałam bez nazwy malusi patyczek
przyjedź do mnie ,to pojedziemy do szkółki ,w której kupowałam

i nie będę go przesadzać ,bo nawet jeśli ,to jest Venus -to ma dość miejsca tamto zdjęcie przekłamuje odległości
on jest pomiędzy brzozami ,ale wysunięty ponad metr do przodu ,na szerokość też ma sporo miejsca -najwyżej będę byliny zabierać


widoczek od derenia do klona

brzózka jest nowa -wymieniona -bo poprzedniczka mi padła ,a ta właśnie jakoś dziwnie wygląda -na razie te listeczki ma takie małe -sama nie wiem ,czy się przyjmie ( kopana z gruntu ) …..oby nie ...


muszę zebrać nasionka z tego łubinu -kolor ma niesamowity

Buziaki


Dokładnie Madzia. Też mam takie doświadczenia. Z tym że ja we wschodzącym słońcu też nie umiem fotek robić. Nalepsze są popołudnia. Wtedy tak jak mówisz każdy ogród jest piękny. Ale w Twoim przypadku to nie magia zdjęć tylko realne piękno .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
kaz742011 08:25, 02 cze 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Na skarpę może irgę daj.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Helen 08:28, 02 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8286
Nie umiem podpowiedzieć czym obsadzić skarpę, ale chętnie zaglądam bo masz fajnie skomponowane rabatki
____________________
Helen - Hortensjowo
TAR 08:45, 02 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7260
Magleska napisał(a)


muszę zebrać nasionka z tego łubinu -kolor ma niesamowity



identycznego trafilam, sadzilam w niedziele, bo juz dogorywał w kolejce. śliczny jest, licze ze sam sie rozsieje
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies