Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje miejsce na ziemi -początek

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje miejsce na ziemi -początek

Angelika95 11:21, 21 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 972
Marcin, czytałam kiedyś też o tym azocie, ale czytałam też, że przy braku azotu nie rósłby skrzyp, a u mnie na zrębce pięknie rośnie widziałeś jak u mnie wszystko fajnie przyrosło, a zrębki miałam różne, zleżałe i świeże.
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Marcin89 11:30, 21 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2412
Angelika95 napisał(a)
Marcin, czytałam kiedyś też o tym azocie, ale czytałam też, że przy braku azotu nie rósłby skrzyp, a u mnie na zrębce pięknie rośnie widziałeś jak u mnie wszystko fajnie przyrosło, a zrębki miałam różne, zleżałe i świeże.
Dlatego nie wiem co myśleć. W korze kawałki świeżego drewna. Więc na jedno wychodzi. Specjalnie kupiłem taką 20-40 mm, a po otwarciu worka wielkie kawałki, grubo powyżej specyfikacji. No ale wrzuciłem w te donice i już

Będę latać po tartakach, może mają odpad kory...
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
edi75 13:03, 21 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Lidki Patrycja Marcin Angelika

Muszę koniecznie się rozejrzeć po okolicy za zrębkami może uda się coś upolować w atrakcyjnej cenie
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
edi75 13:11, 21 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Dzisiaj z rana ... siedziałam i poszukiwałem Łubinu białego
Nie jest łatwo,
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Wiaan 13:44, 21 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5198
edi75 napisał(a)
Dzisiaj z rana ... siedziałam i poszukiwałem Łubinu białego
Nie jest łatwo,


Czyli jednak
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
edi75 14:14, 21 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Tak tak Anetko
Opcja jest jeszcze taka że jak nie znajdę łubinu zmienię na odetke wirginijską oczywiście białą
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Patrycja_KG_Lu 14:14, 21 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2679
Jak się interesowałam kiedyś metodą Back to Eden, ta gdzie ściółkuje się najczęściej zrębkami, to tam było tłumaczone, że jak się je daje na wierzchu to nie będzie negatywnych skutków, a jak miesza/przekopie z ziemią to dopiero wtedy jest problem z tym azotem.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
LIDKA 14:23, 21 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7122
Marcin89 napisał(a)
Dlatego nie wiem co myśleć. W korze kawałki świeżego drewna. Więc na jedno wychodzi. Specjalnie kupiłem taką 20-40 mm, a po otwarciu worka wielkie kawałki, grubo powyżej specyfikacji. No ale wrzuciłem w te donice i już

Będę latać po tartakach, może mają odpad kory...


Tartak dobry pomysł. Raz mi się udało przywieźć przyczepkę. Wysypałam grubo rodkową i przedogródek. 4 lata mineły i dotąd nie dosypywałaam w tych rabatach.

Nie ma sie co zastanawiać czy kora świeża czy nie. Brać co jest byle tanio bo dużo potrzeba. Kazdy materiał organiczny dodany do gleby i na glebę robi jej dobrze.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Patrycja_KG_Lu 14:38, 21 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2679
LIDKA dobrze prawi
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Anda 14:59, 21 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Jak się interesowałam kiedyś metodą Back to Eden, ta gdzie ściółkuje się najczęściej zrębkami, to tam było tłumaczone, że jak się je daje na wierzchu to nie będzie negatywnych skutków, a jak miesza/przekopie z ziemią to dopiero wtedy jest problem z tym azotem.


Każdy kontakt z ziemią to kontakt z mikroorganizmami, które będą ten materiał organiczny przerabiać. Tak więc czy leży na wierzchu, czy przemieszany z ziemią nie ma wielkiego znaczenia. Tlenowe organizmy glebowe występujące w wierzchniej warstwie gleby będą przerabiać zrębki i zużywać azot się w niej znajdujący. W celu uzupełnienia azotu dobrze jest przed przysypaniem ziemi zrębkami lub czymś innym organicznym, dodać do ziemi wiórków rogowych lub wełny owczej. Wióry i wełna mają dużą zawartość azotu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies