Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » "Póki życie trwa..."

Pokaż wątki Pokaż posty

"Póki życie trwa..."

benia9185 11:41, 30 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
W przerwach między koszeniem polatałam z aparatem
____________________
Póki życie trwa...
benia9185 11:49, 30 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
Powiedzcie,bo Wy się znacie ,za krótkie robię te rabaty ? nabzdryngolone w małych odcinkach i bez żadnej spójności ,szczególnie na zdjęciach to widzę i teraz nie bardzo wiem jak to poprawić
____________________
Póki życie trwa...
benia9185 11:56, 30 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314

ML nie chce sie przyjąć od prawie dwóch miesięcy stoi jak zaczarowany Czy Wy też mieliście problemy z tym miskantem?

Tu natomiast kompletna demolka Kiedyś była to rabata żwirkowa i rosły dwie juki.Żwirek nie sprawdził się ,bo za siatką ogromne dęby śmieciarze.Wsadziłam wiosna klona i kilka danic na przemian z żurawką ,red baron przypadkowo ,a juka aut.Proszę o jakieś sugestie ,wiem,ze fajnie radzicie,co dwie głowy to nie jedna
____________________
Póki życie trwa...
benia9185 12:02, 30 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
jeszcze tu coś tworzę po omacku ,świerka wyeksponowałam ,bo zasłonięty rósł w rogu za magnolią,podsadziłam żurawkami i nie wiem co dalej ,przydałoby się coś zimozielonego może kulki jakieś ?ale jak ,gdzie? dalszy plan tez do modyfikacji ,tamaraszek i magnolia zjadały wszystko,wyratowałam stamtąd hortkę (wysunięta na prostą) i tego właśnie świerka
____________________
Póki życie trwa...
benia9185 12:11, 30 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
Przepraszam,ze tak hurtem,ale wczoraj dotarło do mnie co nie gra tu i ówdzie w tej brzozowej chyba za mało brzozy? po za tym jeżówki rozpanoszyły się ,ze nie widać "kulek" bukszpanowych pomocy! jak to naprawić?Jeżówka nie problem gdzieś ją upchnę natomiast nie wiem co w zamian ?Ktoś ma jakieś sugestie ,będę wdzięczna za każdą podpowiedź
____________________
Póki życie trwa...
benia9185 12:15, 30 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
ta też trochę śmieszna wyszła,sadzę bez najmniejszego zastanowienia ,wszystko powstaje natychmiast na gruncie nie na papierze,a później rozczarowanie i demolki ,a rośliny cierpią na tym
____________________
Póki życie trwa...
benia9185 12:19, 30 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
Tą nawet lubię ,choc zimą mało reprezentacyjna ,kora tez mało efektowna ,do wymiany oczywiście ,ale póki nie zdecyduje ,ze koniec z dosadzaniem ,przesadzaniem ,nie sypie kory sklepowej
____________________
Póki życie trwa...
benia9185 12:23, 30 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
No i ta przed domem też typowo sezonowa.Nie miałam lepszego pomysłu na tą rabatę.Miejsce ekstremalne ,bo pod spadkiem dachu ,może w przyszłości nastąpia jakieś zmiany ,jesli by ktos coś ,to ja oczywiście otwarta na wszelkie pomysły
____________________
Póki życie trwa...
benia9185 12:28, 30 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
z daleka jeszcze mało widać ,może i dobrze ,bo pod dębami chaos przeogromny ,borówka,rozchodnik,wrzos,azalia,hortensje ,hakone.kostrzewa sina bałagan w każdym kącie! no i łyso bez tych tuji
____________________
Póki życie trwa...
benia9185 12:42, 30 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
Tak naprawdę zimą w tym ogrodzie nic się nie dzieje!? wszystko zamiera oprócz szmaragdów i snopków z trawami nie ma nic! chciałabym dokupić jakiś drzew kolumnowych ( i znowu nie zimozielone ) tylko nie wiem co by tu dobrze się wkomponowało w ten rozgardiasz? no i marze o jakiś zimozielonych np.coś więcej pod brzózkami i w narożnikach kwadratowych ,no i może pod domem ,choc boję sie ,ze śnieg spadający z dachu może zaszkodzić roślinom.Wiem,ze najlepiej zaczynac z czystą kartką ,ale znając moc ogrodowiska i te Wasze pomysły wiem ,ze zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie na to co już istnieje,by lepiej to wyeksponować ,by ogród nie był nudny i płaski.No bo co tu dużo gadać nudą powiało Panie jak nic! zatem jakby zechciał się ktos wypowiedzieć to ja bardzo happy będę
____________________
Póki życie trwa...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies