Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » "Póki życie trwa..."

Pokaż wątki Pokaż posty

"Póki życie trwa..."

Aneta1309 15:17, 30 cze 2017


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Beatko jestem z rewizytą bardzo fajnie u Ciebie tak jak lubię linie proste będę kibicować.
Pozdrawiam
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Milka 15:49, 30 cze 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
benia9185 napisał(a)
wieczorową porą tylko znalazłam ,pewnie tropiłam fruczaka gołąbka,bo on stałym gościem był o takiej porze

Zachwyciły mnie te widoczki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
benia9185 10:18, 04 lip 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
Dziękuje Milka niestety te surfinie to okazy zeszłoroczne.Brudziły elewację takie zwisy więc w tym roku skromniej ukwiecone okna
____________________
Póki życie trwa...
benia9185 10:23, 04 lip 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
Magleska napisał(a)
mi też ta firletka ogromna urosła (teraz przynajmniej wiem, jak się nazywa ),bardzo ładnie zrobione kanciki ja tez robię proste rabaty pozdrawiam


i ja dopiero teraz dowiedziałam się ze to firletka Proste rabaty podobały mi sie zawsze u kogoś ,a u mnie nie bardzo umiem je zagospodarować ,by nie tworzyły takich mini ogródków i ładnie przechodziły jedna w drugą.Pozdrawiam i ja
____________________
Póki życie trwa...
Kindzia 12:44, 04 lip 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Dosadź trzmieliny na pniu, są prawie zimozielone i możesz sobie dopasować wysokość. A między bukszpany hakonechloe
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
benia9185 14:23, 04 lip 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
Kindzia napisał(a)
Dosadź trzmieliny na pniu, są prawie zimozielone i możesz sobie dopasować wysokość. A między bukszpany hakonechloe


Kasiu u mnie cos nie bardzo chcą rosnąć trzmieliny na pniu ale może ze złego źródła były? Jedna mi się obstała tylko z pięciu ,a po zimie wymarzły ostatecznie po cięzkich bojach jakie z nimi przechodziłam by pieknie sie wykulkowały.Nie mówie im ostatecznie nie,bo uwielbiam je w ogrodach i pewnie rozglądne się za nimi ponownie ,tylko na którą rabatę Kasiu proponujesz? do brzózek i bukszpanów ? Kasiu hakonechloe mam trzy szt.pod hortensjami i nie bardzo mi tam pasują ,więc miałam właśnie w planach zeby je pod buksy podsadzić ale trzy to za mało bo kulek ma chyba pięć? jedna duza ,a reszta maleństwa,które sama ukorzeniłam dwa lata temu z obciętych patyczków pobranych od największej Mam tylko obawy czy nie pożre tych małych bukszpanów hakonechloe zanim osiągnął pokaźny wzrost? Dzięki Kasia Aaaa jeszcze ma pytanie,czy Ty swoje trzmieliny okrywałaś na zime kiedykolwiek?
____________________
Póki życie trwa...
benia9185 11:19, 06 lip 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
Nie przestaję kombinować Planuje zakup jakiś większych drzew,myślałam o grabie fastigiata co myślicie ? i gdzie najlepiej by było je wkomponować i co między nie?po niżej dwie opcje ,która lepsza?
1) chore tuje wykopałam wiosną i blaszak goły stoi.Chciałabym go zasłonić i nie wiem czy tymi grabami czy jakąś wiśnią ozdobną,bo mało czerwonego u mnie

2)
tu widok z góry z okna ,mysle ,ze jest tam coś około 6m
____________________
Póki życie trwa...
Aneta1309 09:19, 07 lip 2017


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Beatko wstawiłam zdjęcie grabów. Nie wiem ile jest miejsca w tej pierwszej opcji ale w drugiej to wyjdzie max.co 2 metry na banka będą się stykać skoro docelowa średnica drzewa to 3 metry i jeszcze trzeba się odpowiednio daleko od tuj odsunąć żeby sobie biedy w przyszłości nie narobić.Z drugiej strony to drzewa które lubią cięcie. Napisz co wymyśliłaś.Frans fontaine podobno bardziej smukły rośnie Ola ostatnio sadziła na rabacie zamiast grujeczników.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
benia9185 12:02, 07 lip 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
Aneta1309 napisał(a)
Beatko wstawiłam zdjęcie grabów. Nie wiem ile jest miejsca w tej pierwszej opcji ale w drugiej to wyjdzie max.co 2 metry na banka będą się stykać skoro docelowa średnica drzewa to 3 metry i jeszcze trzeba się odpowiednio daleko od tuj odsunąć żeby sobie biedy w przyszłości nie narobić.Z drugiej strony to drzewa które lubią cięcie. Napisz co wymyśliłaś.Frans fontaine podobno bardziej smukły rośnie Ola ostatnio sadziła na rabacie zamiast grujeczników.


no i po ptakach na pierwszym zdj.za mało miejsca między blaszakiem a rabatą,a na drugim za bardzo do przodu bym musiała wysunąć i zasłoniły by profil ogrodu i resztę nasadzań chce dużych drzew nooo!
____________________
Póki życie trwa...
sylwia_slomc... 12:41, 07 lip 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
benia9185 napisał(a)
Tak naprawdę zimą w tym ogrodzie nic się nie dzieje!? wszystko zamiera oprócz szmaragdów i snopków z trawami nie ma nic! chciałabym dokupić jakiś drzew kolumnowych ( i znowu nie zimozielone ) tylko nie wiem co by tu dobrze się wkomponowało w ten rozgardiasz? no i marze o jakiś zimozielonych np.coś więcej pod brzózkami i w narożnikach kwadratowych ,no i może pod domem ,choc boję sie ,ze śnieg spadający z dachu może zaszkodzić roślinom.Wiem,ze najlepiej zaczynac z czystą kartką ,ale znając moc ogrodowiska i te Wasze pomysły wiem ,ze zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie na to co już istnieje,by lepiej to wyeksponować ,by ogród nie był nudny i płaski.No bo co tu dużo gadać nudą powiało Panie jak nic! zatem jakby zechciał się ktos wypowiedzieć to ja bardzo happy będę

W zimie ważne są jednak zimozielone, nie da rady bez nich. Wczoraj widziałam , choć nie miałam jak fotki zrobić jodły kalifornijskie poprowadzone w kulki na pniu, nie wiem jak to zrobili bo one nie były szczepione, tylko ze zwykłych ucięte. Chyba ścięli przewodniki jak były bardzo młode i potem uszczykiwali końcówki (jak na sosnach) młodych przyrostów , aż się tak pięknie zagęściły. Świetna alternatywa do małych i większych ogrodów
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies