Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 12:04, 12 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Zana napisał(a)
Ha, ha a ja właśnie miałam napisać, że wybrzuszenie na tej rabacie z choinami bym zrobiła. Bo Ty masz wszędzie łuki, zakola a tu nagle tak prosto jak po sznurku. Ile lat już trwa walka eMa o trawnik? Czy on w pełni od a do zet się nim zajmuje? Chyba już pisałaś na ten temat, ale wiesz, skleroza

No właśnie, przyczepić się nie mogę, sam go posiał, kosi z przyjemnością, nawozi, rozrzuca obornik, dosiewa, aerację i wertkulację robi osobiście. Wał sobie nawet nabył
Ale wybrzuszenie mogę zrobić, bo tam na środku jeszcze nie przeniósł zraszacza i do piątku mogę ten ruch wykonać. To nie jest takie trudne, dam radę mały kawałek
Edit: To już szósty rok. Bez szans na wyleczenie. Mówi, że Go to relaksuje po robocie w robocie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
makadamia 12:05, 12 wrz 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
To fakt, że wybrzuszenie by pasowało do reszty nasadzeń (też o tym pomyślałam) ale uważam, że z odległości nie będzie go po prostu widać.
Bo ile tego wybrzuszenia mogłoby być? Jeden metr? Więcej?
Jeśli byłoby na tyle duże, żeby zmieścił się tam jakiś duży krzew/drzewko, robiące za super akcent (kalina japońska? dereń kousa?) to wtedy tak. Ale czy warto się tak męczyć dla wsadzenia kilku dodatkowych jarzmianek?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Brzozowadzie... 12:07, 12 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
To w takim razie pochodzę sobie koło tematu dzisiaj i jutro zdecyduję, bo nie wiem, czy tam pasowałoby liściaste drzewko. Tam już rzut beretem ognisko.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
makadamia 12:08, 12 wrz 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Brzozowadziewczyna napisał(a)



cudna kompozycja

Brzozowadziewczyna napisał(a)



rewelacyjny kolor ma ta jeżówka! nie mów mi jaka to odmiana, bo się nie oprę zakupowi!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:09, 12 wrz 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Brzozowadziewczyna napisał(a)


Edit: To już szósty rok. Bez szans na wyleczenie. Mówi, że Go to relaksuje po robocie w robocie


Każdemu jego lotto.
Mój się relaksuje przy rąbaniu drewna
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Brzozowadzie... 12:10, 12 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ach, jak ja sobie cenię te konsultacje z Wami. Człowiek ma od razu kilka punktów widzenia, a nie tylko własny Dzięki!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Zana 12:13, 12 wrz 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
makadamia napisał(a)
To fakt, że wybrzuszenie by pasowało do reszty nasadzeń (też o tym pomyślałam) ale uważam, że z odległości nie będzie go po prostu widać.
Bo ile tego wybrzuszenia mogłoby być? Jeden metr? Więcej?
Jeśli byłoby na tyle duże, żeby zmieścił się tam jakiś duży krzew/drzewko, robiące za super akcent (kalina japońska? dereń kousa?) to wtedy tak. Ale czy warto się tak męczyć dla wsadzenia kilku dodatkowych jarzmianek?


Drzewa, krzewu to jakoś tam nie czuję, ale dużą piękną hostę to i owszem.
O właśnie! Przypomniało mi się, że Agata hostową rabatę chciała zakładać i to chyba właśnie w tym miejscu.

Co do eMa, to faktycznie, wytrwały kurde jest.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Brzozowadzie... 12:13, 12 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Asiu, czy Ty myślisz, że ja wiem, jaka to odmiana?? Weszłam do mojego ulubionego ogrodniczego po zupełnie inne roślinki, patrzę, a tu ŁAN różnokolorowych jeżówek. No cud po prostu. Oczu nie mogłam oderwać. Wzięłam w szale trzy najbardziej ogniste bez metki i chodziłam potem po ogrodzie z głupim wyrazem twarzy, bo do tych moich różów, kompletnie mi nigdzie nie pasowały. Kompletnie. I wiedziałam to już w sklepie...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:15, 12 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Zana napisał(a)


Drzewa, krzewu to jakoś tam nie czuję, ale dużą piękną hostę to i owszem.
O właśnie! Przypomniało mi się, że Agata hostową rabatę chciała zakładać i to chyba właśnie w tym miejscu..

Tak, Anulka, to tu powstanie kopia Twojej pięknej hostowej
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Zana 12:17, 12 wrz 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No to weź pod uwagę, że te piękne wielkie hosty potrzebują od 1 do 1,5 metra! Taką średnicę te potwory osiągają po kilku latach.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies