Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 10:25, 14 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Johanka77 napisał(a)


Hahaha!
Będę uważać...

Najbliżej to do hamaczka
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Zana 10:30, 14 wrz 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Asiu, bardzo pocieszające są Twe słowa, zwłaszcz, że leczę doła po fotkach u Ursy...


A wiesz jakiego ja miałam DOŁA po osobistej wizycie w ubiegłym roku u Izy? Normalnie stwierdziłam, że wszystko to co robię, to o kant d...y potłuc! Oj, długo nie mogłam się z depresyjki wygrzebać, długoooo...
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Brzozowadzie... 10:50, 14 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Zana napisał(a)


A wiesz jakiego ja miałam DOŁA po osobistej wizycie w ubiegłym roku u Izy? Normalnie stwierdziłam, że wszystko to co robię, to o kant d...y potłuc! Oj, długo nie mogłam się z depresyjki wygrzebać, długoooo...

Coż, pozostaje nam powstać, odrzucić grzywki i ... wyrzucić z głowy te natrętnie pojawiające się obrazy. Podła, jak mogła tak przed weekendem!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 17:40, 14 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dziewczyny, mam do Was pytanie. Chciałabym jeszcz w tym roku obsadzić w miarę możliwości tą drugą wyspę z brzozami, zostawiając dojścia do hamaczka i oponki Czy gdybym poszła w hakone w dwóch odmianach, przeplatając je kulami daniki i hostami, to byłby dobry pomysł? Tak, cisowe kulki byłyby lepsze, wiem. Ale po pierwsze nie są dostępne w żadnym pobliskim znanym mi ogrodniczym, a po drugie danik mi będzie po prostu mniej żal Wiecie, ten tupot małych stóp
Wiem, że początkowo była koncepcja bardziej jednorodnie - czyli podobnie jak pierwsze kólko, turzyce SS, ale wieje mi to trochę monotonnią. A nawiązanie i tak by było - i SS i hakone mam już w innych miejscach. Co Wy na to?
Chodzi mi o ten łysy placek pod brzozami (zdjęcia stare, dziś u nas leje.Najpierw rabata do zrobienia, potem obie, a na koniec dla lepszego oglądu zrobiona lewa):




Edit: Tak mi przyszło jeszcze na myśl, że może zamiast tuj Danica pomiędzy hakone wrzucić ze trzy azalie dla nawiązania z sąsiednią wyspą - albo tą samą żarówiastą Theklę albo białą... Musiałam zapisać, żeby mi nie umknęło
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kasia_CS 19:35, 14 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Tak poza konkurencją.. kto na drzewa się wspinał, żeby powiesić huśtawkę ?

A co do obsadzenia hakonkami i danikami to jestem za. A nie chciałaś tam jakiegoś średniego piętra jeszcze? A jakieś ciemierniki bierzesz pod uwagę tu i ówdzie?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Brzozowadzie... 19:40, 14 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasia_CS napisał(a)
Tak poza konkurencją.. kto na drzewa się wspinał, żeby powiesić huśtawkę ?

A co do obsadzenia hakonkami i danikami to jestem za. A nie chciałaś tam jakiegoś średniego piętra jeszcze? A jakieś ciemierniki bierzesz pod uwagę tu i ówdzie?


Zgaduj Oczywiście, mój ukochany M Chętnych było natomiast pięciu

Tak, tak, Kasiu, znajdzie się jeszcze na pewno parę rzeczy, tylko teraz myślę narazie o szkielecie. Tak mi łatwiej Jak mam bazę, to reszta już mi lżej idzie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 20:11, 14 wrz 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zaglądam codziennie.Rad nie udzielam, bo brakuje mi doświadczenia w obsadzaniu rabat w klimacie leśnym. U siebie wciąż czekam na drzewa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
wiklasia 20:12, 14 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
bergenie, hosty, trawki - nie wiem czy znasz Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem? Cały wątek na pewno trudny do ogarnięcia, bo mnóstwo stron, ale zajrzyj na wizytówkę. Jest tam jedna taka rabata z brzozami; na wizytówce stan mocno już nieaktualny, bo rośliny znacznie dorodniejsze, ale fajny na niej jest klimacik. To moja ulubiona rabata u Any
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Brzozowadzie... 21:20, 14 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Zaglądam codziennie.Rad nie udzielam, bo brakuje mi doświadczenia w obsadzaniu rabat w klimacie leśnym. U siebie wciąż czekam na drzewa.


O, Haniu, Twoje drzewa już naprawdę okazałe Czuję Twojego Dobrego Ducha gdzieś w pobliżu
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 21:23, 14 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
wiklasia napisał(a)
bergenie, hosty, trawki - nie wiem czy znasz Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem? Cały wątek na pewno trudny do ogarnięcia, bo mnóstwo stron, ale zajrzyj na wizytówkę. Jest tam jedna taka rabata z brzozami; na wizytówce stan mocno już nieaktualny, bo rośliny znacznie dorodniejsze, ale fajny na niej jest klimacik. To moja ulubiona rabata u Any

Obejrzane, ciekawa jestem, czy wiesz, jak nazywa się ta Jej obfita, a jednocześnie zwiewna zielona trawa pod brzozami?Piękna jest.
A bergenie mam do rozsadzenia na wiosnę - tak więc na pewno znajdą tu swoje miejsce, dzięki!!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies