Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

kwartet 15:36, 17 wrz 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Agatka rozsadź tą pachysandrę co masz z boku, między żurawkami a penisetum.taki dywanik ci zrobi i jeszcze zrób takie plamy z tej cytrynkowej turzycy od Toszki w głębi rabaty żeby ją rozświetlić jak nie chcesz z turzycy to drugi typ to brunera np sea heart albo jack frost.
Te światłocienie są niesamowite ale Makusia ma rację bez całej reszty efektu by nie było a najważniejsze że jak idziesz w ogród to buzia sie usmiecha.
Brzozowadzie... 15:59, 17 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


O!!! To, to!! Dziękuję! Bo ja kiepsko się czasem czułam, kiedy dyskutowałyście o odmianach, rzucałyście łacińskie nazwy i malowałyście jakieś geometryczne rzuciki w różnych kolorach. Bo ja kompletnie nie czuję pojedynczych roślin. Mnie w ogrodzie pociągają barwne plamy w powiązaniu ze światłem i ruch związany z wiatrem. I bardzo lubię obserwować zmiany zachodzące w ogrodzie w ciągu dnia spowodowane różnym natężeniem światła.
I czasem tak się zapatrzę, że trudno mi nawiązać kontakt z rzeczywistością.
Bardzo mi się podoba ta rabata z boku. Przemyślana, spójna, pociągająca.

Ado tego ty i Kwartet, ze wszystkich znanych mi osób, macie największy dar do tworzenia takich plam. Ok, serce mi drzy na ich widok, ale żeby je tworzyć - to daleka droga przede mną Ale jak piszecie, mam światłocień za sojusznika, więc błędy mniej się rzucają w oczy
Ale że rabata południowa jest aż pociągająca? No to chyba rzeczywiście światło dobrze zagrało
Edit: to jeszcze wkleję dla Ciebie foty, w końcu po części Jesteś ich Matką
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 16:03, 17 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Misia napisał(a)
Uwielbiam oglądać Twój światłocień Przepraszam że tak z ukrycia ale taka chyba moja nieśmiała natura Jestem pewna że nowa część ogrodu będzie równie piękna

Dzieki! A wiesz, że ja jestem też z natury nieśmiała natura? Zapraszam częściej
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 16:05, 17 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
makadamia napisał(a)
Masz rzeczywiście wyjątkowo piękne światło w ogrodzie.
U mnie takie ładne warunki występują dopiero po południu, kiedy lipy zaczynają filtrować słońce. Wcześniej jest albo patelnia, albo głęboki cień od budynków/iglaków, a to nie to samo

Tylko wiesz, wstyd trochę ale ja jadę automatem Nie zawsze da się uchwycić, wykorzystuję najlepsze godziny
Ale rzeczywiście, zwłaszcza jesienią, gdy słońce jest niżej jest pięknie.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 16:08, 17 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Makusia napisał(a)
Okoliczność, że zostałaś hojnie obdarzona światłocieniem, blaskami i łunami nakazuje się cieszyć i radować. Pomyśl- zawsze mogłaś patelnię dostać, albo zupełny mordor

To masz w gratisie, co nie umniejsza faktowi, że światłocień jedynie wydobywa efekt, który tworzą jednak rośliny i ich zestawienie.

Mam na myśli, że masz śliczny ogród

Haha, ja bystra byłam, szukałam ze światłocieniem Ciągnęło wilka do lasu

P.S. Twoje komentarze wprawiają w dobry nastrój, wiesz? Myślę, że nie tylko ja tak mam

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 16:12, 17 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
kwartet napisał(a)
Agatka rozsadź tą pachysandrę co masz z boku, między żurawkami a penisetum.taki dywanik ci zrobi i jeszcze zrób takie plamy z tej cytrynkowej turzycy od Toszki w głębi rabaty żeby ją rozświetlić jak nie chcesz z turzycy to drugi typ to brunera np sea heart albo jack frost.
Te światłocienie są niesamowite ale Makusia ma rację bez całej reszty efektu by nie było a najważniejsze że jak idziesz w ogród to buzia sie usmiecha.

Kwartecie - ja się rozwijam!!! Najpierw sprawdziłam, co to pachysandra, a potem rzekłam cicho - bingo!! Bo dokładnie o tym samym pomyślałam I co, człowiek może się trochę pocieszyć, że nie jest jak ta tabaka w rogu
Myślę, że te bunerki to bardzo dobry pomysł, one genialnie rosną mi na suchym, a tam jest słabo - mimo nawadniania zawsze sucho. Szkoda by było tej Toszkowej trawki - tą myślę rozsadzić miejscami na południowej. Myślisz, że będzie ok?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
kwartet 20:48, 17 wrz 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Będzie będzie.
Siedzę na blogu który Makadamia ostatnio zalinkowała,no wsiąkłam.
Iwonka 22:09, 17 wrz 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Agatka, niektóre wątki mają ostatnio taką fazę, że czytam jak wciągającą powieść i dosłownie śmieję się do monitora "Zostałaś hojnie obdarzona światłocieniem a mogłaś dostać patelnię lub mordor" - i jak tu nie paść, no jak Nawisem mówiąc to jak powieść dla wtajemniczonych, bez klucza ani rusz zrozumieć
Ale jak tu się nie zachwycać takim światłocieniem jak u ciebie. No CUDNY jest. Uwielbiam wcześnie wstawać i obserwować, jak budzi się dzień. Na szczęście światłocienia też już trochę mam
A zdjęcie z ławeczką nadal na tapecie
Kolejne marzenie to taki busz jak twój na zacytowanych fotkach. Nie mam daru komponowania, ale może wgapianie się przyniesie efekty
Świetne połączenie kolorów i faktur. Widziałaś, że męczy mnie mój żółto-różowy placek czyli vanilki z hakone. A u ciebie ciemna hortka tak fajnie wygląda z ML, potem rózo-filetami i ciepłem stipy... Nosz namieszała mi pani w głowie, a miałam tylko bergenie z molinią zamienić


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
AniazUroczyska 00:06, 18 wrz 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Agatko, ta ciemna hortka prawie bordowa, jaka to odmiana?
makadamia 07:24, 18 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
kwartet napisał(a)
Będzie będzie.
Siedzę na blogu który Makadamia ostatnio zalinkowała,no wsiąkłam.


Cieszę się, że ktoś zauważył, bo zupełnie bez echa przeszedł
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies