Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 14:52, 18 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Iwonka napisał(a)
I jak obiad Jak nie odpiszesz to się zmartwię!
Twój zestaw oczywiście mi się podoba, hakone w cieniu ma limonkowy odcień a taki lubię. Moje jakieś za żółte
Turzyca o którą pytasz wygląda mi na Evergold. Mam kilka, zielone obrzeże i blado żółty środek.
Zaciekawiłyście mnie z Toszką tą Silver spectre. I jeszcze pod rodkami w cieniu... Robię właśnie tę alejkę z kamieni a tam prawie wieczny cień. Co myślisz? Kolor obłędny, podbija zieleń, ale czy nie za mocno świeci?
Czytam u Hani że ławeczkę na 1,30 odsunęłaś. Poczekam jeszcze na jej info. Tak bardzo chciałabym coś dobrze posadzić a z hortką Kyushu nie mam doświadczenia.

Grzybki jeszcze nie zerwane. Boję się
Jak te Evergold zachowują się zimą w realnym świecie? Czy tak jak hakone ida w siano, czy jak ice dance zachowują klasę cały sezon?
Silver Sceptre jest naprawdę ładna w cieniu, pięknie przyrasta, świeci z klasą
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:53, 18 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
makadamia napisał(a)
Nie świeci zupełnie

Jak nie świeci? U mnie świeci. Z umiarem
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Mirka 14:53, 18 wrz 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Brzozowadziewczyna napisał(a)

A takim potasowo - fosforowym, Toszka zachwala jako najlepszy jesienny Zaraz im sprzedaż skoczy w górę Pisała o nim u Kasi Mrokasi i Galgasi.
Dziekuję właśnie u nich byłam i czytalam?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Toszka 18:05, 18 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Agatko - dobra wiadomość jest taka, że teraz możesz Silvera podzielić na pojedyncze piórka (to ważne), oczyścić z suchego i sadzić. Podlać Korzonkiem lub Florovitem PK.

Tak, to Evergold. Zimuje w zalezności od...wiosny. Ogólnie nie ma problemów żadnych. Ale bywają wiosny, że grzyb go atakuje i wtedy koniecznie trzeba wykopać, podzielić, oczyścić i sadzić. Wiosną! Nie teraz. Silver jest wyjątkiem, przetestowanym z sadzenia nawet w ciepłym listopadzie

Florovit można cały ogród zlać. W linku na priva od galgAsi zapewne dostałaś też namiar na Florovit z borem - ten jest idealny pod owocowe wszelkie, bo bor jest niezbędny do utrzymania zalążków owoców (ozdobnych też).

Iwonko
Pisałam wczesniej, że Silver Sceptre to trudna miłość. To gwiazdor jesieni. W połowie marca, najpóźniej do końca obowiązkowo trzeba go ściąć krótko. Bezlitośnie. Bez patrzenia, że dobrze wygląda. Litość się zemści. Latem wygląda normalnie, bez szału. Ale jesień jest jego.
Doskonale rośnie (wygląda) na wystawie północnej. Ewentualnie wschodniej.

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
UlaB 18:37, 18 wrz 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Potwierdzam zachwyty nad Silverem i procedurę obsługi
U mnie rosnie od wschodu na rabacie podokiennej, ale od strony południowej jest ocieniony drzewami przed domem. Jesien jest jego !
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Gruszka_na_w... 20:02, 18 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Piękne okazy czubajki kani. Zawsze dla pewności sprawdzaj ruchomość pierścienia na trzonku. U muchomorów jest zamocowany ściśle- nie da się nim jeździć po nóżce.U kani się rusza. Na kapeluszu kani jest wyraźny ciemniejszy czubek i strzępki.
Smacznego!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 20:23, 18 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
W życiu bym kani do ręki nie wzięła, a co dopiero do ust m kiedyś dostał dwie piękne - zadowolony do mnie niesie, żeby usmażyć kotlety a la schabowy - a ja mu na to, że może sam sobie zrobić - ale nie w mojej kuchni

Od paru lat żadnego blaszkowego nie zbieram i nie jem teraz, bo kiedyś nie było problemu, zbierałam gąski, kurki i było ok.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 20:35, 18 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
tulucy napisał(a)
W życiu bym kani do ręki nie wzięła, a co dopiero do ust m kiedyś dostał dwie piękne - zadowolony do mnie niesie, żeby usmażyć kotlety a la schabowy - a ja mu na to, że może sam sobie zrobić - ale nie w mojej kuchni

Od paru lat żadnego blaszkowego nie zbieram i nie jem teraz, bo kiedyś nie było problemu, zbierałam gąski, kurki i było ok.


Uśmierciłaś kogoś?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 20:53, 18 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Nie Ale teraz boję się sobie krzywdę zrobić
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
wiklasia 21:20, 18 wrz 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
kaniowe kotleciki - pychotka
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies