Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

April 20:14, 08 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Jeśli to ta, to koniecznie podziel, świetnie się rozrasta, ja ją rozsadzam wszędzie, gdzie najtrudniejsze stanowiska.
A na nowej części pięknie kwitnie miodunka. Chyba opal




Miodunka piękna, chyba się do nich przekonam.

Ale to chyba inna odmiana, bo patrzyłam, Opal jest biała
Przepiękne zdjęcia robisz
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kokesz 20:15, 08 maj 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
April napisał(a)


Ja też miałam skalnice arendsa i też się na to nabrałam. Te skalnice wolą chłodne, półcieniste, wapienne miejsca i nie lubią przesuszania podłoża.
Ja je posadziłam na słońcu, w piachu.... no i po nich.


A ja w półcieniu i też padły...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
April 20:17, 08 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Kokesz napisał(a)


A ja w półcieniu i też padły...


No to już nie wiem. Szkoda, bo bardzo efektowna bylinka
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 20:41, 08 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7297
u mnie tez skalnice maksymalnie wytrzymuja 3 sezony, juz lepszy jest zawciąg nadmorski. Aprilku u Ciebie bylby idealny
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasia_CS 21:08, 08 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
TAR napisał(a)
u mnie tez skalnice maksymalnie wytrzymuja 3 sezony, juz lepszy jest zawciąg nadmorski. Aprilku u Ciebie bylby idealny


A już się miałam skusić na skalnice.. tymczasem właśnie zawciag mi padł-wszystkie kępy białego, a różowego w innym miejscu tak co drugą albo pół kępy np zamarło.. dziwna ta zima była.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Johanka77 21:12, 08 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Wróciłaś w pięknym stylu Agata!
I ile Ty masz kwiecia!! Napawam się widokiem
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Brzozowadzie... 12:47, 10 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Helen napisał(a)
Przepięknie, lekko, zwiewnie i bardzo czyściutko

Dzięki Helen
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:50, 10 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ze skalnicami mam niestety podobne doświadczenia jak Mrokasia Cudownie ogród dorośleje, rabaty mężnieją A światło robi robotę
Trawnik perfekcyjny kancik równieżTej miodunki Opal nie znałam, śliczny ma kolor kwiatuszków i takie wąziutkie listeczkiU mnie epimedium dopiero z ziemi wyłazi

Dziś kupiłam kolejną skalnicę Stwierdziłam, że za 5 zeta, to mogą być jednoroczne. Są piękne Ale podsypię im dolomitu i mączki bo one chyba wapiennie lubią. Zobaczymy.
Aaaaa! Miodunka to nie Opal To Silverado, w innym miejscu mam opal, ja te nazy już mylę Wybacz!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
TAR 12:55, 10 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7297
Kasia_CS napisał(a)


A już się miałam skusić na skalnice.. tymczasem właśnie zawciag mi padł-wszystkie kępy białego, a różowego w innym miejscu tak co drugą albo pół kępy np zamarło.. dziwna ta zima była.



Kasiu ale tak calkiem? moze wystarczy przyciąć mocno i odbije, to az dziwne, by przemarzl, bo u mnie porasta pod brzozami na bardzo jałowej glebie i wygwizdow ma koncertowy. moze jakies zwierzaki sobie tam toalete zrobily?

a skalnice mozna miec dluzej jak sie je co sezon odmlodzi. rzucony nedzny kawalaeczke robi ladna kepke
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Brzozowadzie... 12:55, 10 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kokesz napisał(a)


A ta wysoka trawa na środku, to jaka?
I ta roślina o ciemnych liściach na drugiej fotce?

Trawa to Heufleriana, jest świetna i niewymagająca i pięknie się dzieli, nawet w czasie kwitnienia, przetestowałam I na dodatek ona świeci z daleka przy zachodzącym słońcu i ma piękne kłoski.
A ta ciemna to penstemon, tylko kurde który, zaraz sprawdzę w kajeciku, żeby już nie pomylić...
Już mam Husker's Red, też się super rozmnaża
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies