Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 12:57, 10 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
April napisał(a)

Miodunka piękna, chyba się do nich przekonam.

Ale to chyba inna odmiana, bo patrzyłam, Opal jest biała
Przepiękne zdjęcia robisz

Oczywiście masz rację, tak to jest jak się z rozpędu pisze, opal jest bielutka, a to jest Silverado. Po roku zrobiły się piękne kępy, planuję ją podzielić po kwitnieniu.
Dzięki, wszystko na automacie I jeszcze jakiś stary obiektyw dorwałam, bo nowszy się oczywiście zepsuł
Zaraz Susan będzie miała swoje 5 minut.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
TAR 12:58, 10 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7297
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Trawa to Heufleriana, jest świetna i niewymagająca i pięknie się dzieli, nawet w czasie kwitnienia, przetestowałam I na dodatek ona świeci z daleka przy zachodzącym słońcu i ma piękne kłoski.
A ta ciemna to penstemon, tylko kurde który, zaraz sprawdzę w kajeciku, żeby już nie pomylić...
Już mam Husker's Red, też się super rozmnaża



masz racje, seslerie posadzilam w ub. sezonie i wtedy jeszcze nie pokazaly uroku ale terazniejsza wiosna mnie zachwycaja. beda z nich gwiazdy
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Brzozowadzie... 13:00, 10 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dziewczyny, odpowiem zbiorowo, te skalnice warte są eksperymentów, zwłaszcza na moich przepuszczalnych glebach te kolory mają zarąbiste, i takie spłowiałe, i te mocne. Dziś nabyłam kolejny odcień, ale już tylko jedną sztukę Ta fotka już chyba była, ale ten kolor jest taki fajny..


____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:01, 10 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
TAR napisał(a)



masz racje, seslerie posadzilam w ub. sezonie i wtedy jeszcze nie pokazaly uroku ale terazniejsza wiosna mnie zachwycaja. beda z nich gwiazdy

Prawda? No są super
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
MiluniaB 13:03, 10 maj 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Fajnie, że wstawiłaś zdjęcia. Ogród obudził się z zimowego snu na dobre - piękne widoki
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Brzozowadzie... 13:05, 10 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kokesz napisał(a)


Przepięknie masz

Te krzewy, to trzmieliny?
A pokarzesz listki klonów z bliska?
Kupiłam klona palmowego, chyba bezodmianowy, bo pisało tylko palmowy i myślałam, że młode listki będą po prostu zielone a one z czerwonawą obwódką...
Chyba, że zzielenieją...

Renatko, tak to trzmieliny, cięte w kule, choć taka jedna co czasem do mnie przyjeżdża mówi, że niektóre są jak naleśniki...
No właśnie klon bezodmianowy właśnie tak ma, potem te liście zielenieją, a jesienią przepięknie się przebarwiają.
Na szybko cyknęłam Ci liście tego bezodmianowego:


Dla porównania w ciepłych odcieniach Orange Dream:
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:06, 10 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
MiluniaB napisał(a)
Fajnie, że wstawiłaś zdjęcia. Ogród obudził się z zimowego snu na dobre - piękne widoki

Cześć Milunia, muszę do Ciebie zajrzeć, choć niedawno po kryjomu byłam, porządek u Ciebie porusza moje sumienie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
TAR 13:07, 10 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7297
Agata jak lubisz skalnice (maja urok) to sprobuj tez z floksem szydlastym, odmian i kolorow cale mnostwo i do tego zadarniacze bezproblemowe
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Brzozowadzie... 13:51, 10 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
TAR napisał(a)
Agata jak lubisz skalnice (maja urok) to sprobuj tez z floksem szydlastym, odmian i kolorow cale mnostwo i do tego zadarniacze bezproblemowe

Floksy też właśnie nabyłam, są ok, ale skalnice ładniejsze
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
April 13:56, 10 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
TAR napisał(a)
u mnie tez skalnice maksymalnie wytrzymuja 3 sezony, juz lepszy jest zawciąg nadmorski. Aprilku u Ciebie bylby idealny


Kupiłam dwa lata temu na próbę i bez szału, słabo kwitnie. Chyba ma za mało słońca
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies