Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 12:31, 18 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Magara napisał(a)
Powiało optymizmem

Optymizmem powieje, jak się wreszcie skończy ta pora deszczowa. No nie ma kiedy powzdychać na ławeczce, wczoraj kurcgalopkiem przeleciałam ogród w deszczu. Trzeba było chociaż ustalić, co się rozwinęło po nocy Dzisiaj trochę lepiej, ale mokro na tych moich piachach jak nigdy.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:37, 18 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mgduska napisał(a)
Korzystając z tego, że siedzę w domu, zaglądam sobie do początków Twojego ogrodu. Bardzo fajny był moment powstawania rabat. Od zawsze zazdraszczam Ci determinacji i konsekwencji Bardzo budujące jest to, jak te rabaty piękniały, jak szkielet stworzony z prostego zestawu roślin nikł pod kolejnymi dodatkami, tworząc z czasem przepiękne, bogate kompozycje. Och, tyyle mam do zdobienia!

No jakaś tajemnicza moc działa na tym portalu, Ty czytasz u mnie, ja u Ciebie A jak jak usiądę do kompa, to otwieram na szybko jeden albo dwa wątki i uzupełniam przy kawce. Ale tylko wtedy, gdy pada. Jak nie pada, nie otwieram kompa, tylko siedzę (siedzę, ha ha ha) w ogrodzie, taki piękny teraz czas. No uwielbiam wiosnę!! Ach! Zwłaszcza jak już mam posprzątane, opielone i tylko to i tamto sobie podzielę, tu coś przesadzę, tam wykopię. Wspaniały czas!
Miłe strasznie słowa piszesz! Chyba sobie wydrukuję te "przepiękne, bogate kompozycje"
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:39, 18 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Przyznam się Wam, że już nawet zrobiłam fotki przed Świętami. Ale nie zdążyłam wrzucić. I są, jakby to powiedzieć, nieaktualne I takie szare przy tym co TERAZ za oknem. Chyba zmotywuję się drugi raz i jak słońce się zlituje i wyjrzy na chwilę to uwiecznię tą wiosnę.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
April 13:25, 18 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
He, he, ze zdjęciami mam podobnie. Może i bym coś wrzuciła ale zanim się zbiorę to dawno po herbacie i już wszystko było u innych
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 14:34, 18 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Uwieczniaj, koniecznie. W świetle tego, co pisałam, jestem bardzo ciekawa jak wygląda wejściowa
____________________
Sałatka pokrzywowa
Gruszka_na_w... 20:28, 18 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Przyznam się Wam, że już nawet zrobiłam fotki przed Świętami. Ale nie zdążyłam wrzucić. I są, jakby to powiedzieć, nieaktualne I takie szare przy tym co TERAZ za oknem. Chyba zmotywuję się drugi raz i jak słońce się zlituje i wyjrzy na chwilę to uwiecznię tą wiosnę.


Taki piękny to czas. Wczoraj nie było, a dzisiaj jest. Szkoda tylko, że możliwości omiatania ogranicza aura.
Gilenie już u mnie rosną. Co się z nimi robi przed/po zimie? Przycina?
Dwie Alden Biesen i "żarcik" wypuściły kiełki. Może się zaaklimatyzują.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 11:29, 19 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
April napisał(a)
He, he, ze zdjęciami mam podobnie. Może i bym coś wrzuciła ale zanim się zbiorę to dawno po herbacie i już wszystko było u innych

Prawda?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:32, 19 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mgduska napisał(a)
Uwieczniaj, koniecznie. W świetle tego, co pisałam, jestem bardzo ciekawa jak wygląda wejściowa

Ooo, ta wejściowa! Jakaż tam jest zmiana Początki z jałowcami, wierzbą hakuro... Ale ileż ja się o sobie nauczyłam przy tej rabacie To przy niej również poznałam Hanię Gruszkę, moje guru ogrodnictwa Fajnie tak powspominać
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:37, 19 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Taki piękny to czas. Wczoraj nie było, a dzisiaj jest. Szkoda tylko, że możliwości omiatania ogranicza aura.
Gilenie już u mnie rosną. Co się z nimi robi przed/po zimie? Przycina?
Dwie Alden Biesen i "żarcik" wypuściły kiełki. Może się zaaklimatyzują.

Gilenie tnę co roku krótko wiosną. Dobrze im to robi.
Ach Alden i Żarcik! Ciężkie brzemię niosę w tym roku A jak Wam nie skradną serca tak jak mi???
Choć jestem pewna, że Tobie się spodobają, ale jak to różom - trzeba dać im trochę czasu na aklimatyzację. Ta Plaisanterie lubi mieć koło siebie trochę różu i pomarańczy
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 20:57, 19 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Brzozowadziewczyna napisał(a)


Ach Alden i Żarcik! Ciężkie brzemię niosę w tym roku A jak Wam nie skradną serca tak jak mi???
Choć jestem pewna, że Tobie się spodobają, ale jak to różom - trzeba dać im trochę czasu na aklimatyzację. Ta Plaisanterie lubi mieć koło siebie trochę różu i pomarańczy


Róże lubią moją glinę. Nie narzekam na kondycję tych, które już rosną. W pobliżu Plaisanterie rośnie Eden Rose, Louise Odier, a potem Kimono. Między nimi ciemnofioletowy powojnik. Powinno pasować.
Za radę dotyczącą gilenii dziękuję.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies