Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 12:38, 26 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
April napisał(a)


Świetnie wyglądają zawilce przy cienkich trawkach Ale mi się udało dopiero trzy kępki zawilców podtrzymać przy życiu. Jakoś ciężko z nimi.

U mnie też wiecznie na zdjęciach a to ucho, wąs lub ogon na dokładkę

Agata, pięknie już u ciebie. A jak fajnie się ogląda jak wiadomo co gdzie jest
Hamaczek widzę w stałym użytkowaniu

Zobacz, a ja dosadzam co jesień zawilce, bo u mnie ładnie się rozsiewają.
Też lubię oglądać zdjęcia z ogrodów, w których byłam Mam słabą orientację w terenie
W hamaczku jest czytelnia. W ciepłe dni funkcjonują zapisy na godziny Czas poszukać drugiego miejsca na hamaczek


____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:42, 26 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Magara napisał(a)
Przepięknie wiosennie

Nie wiem jak u Was, ale to moja ulubiona pora roku, za nią goni wczesna jesień



Poletko epimedium zaczyna kwitnąć.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
April 12:48, 26 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Zobacz, a ja dosadzam co jesień zawilce, bo u mnie ładnie się rozsiewają.


Ja skutecznie, posadziłam dopiero zeszłym roku, wcześniejsze mi zanikały. To teraz będę obserwować czy się sieją

Widzę że sulphureum ścięłaś wszystkie stare liście? Ja się cackałam i wycięłam tylko te suche Żal mi było tych bordowych, zeszłorocznych
____________________
April April podbija las Mazowsze
Brzozowadzie... 12:53, 26 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
April napisał(a)


Ja skutecznie, posadziłam dopiero zeszłym roku, wcześniejsze mi zanikały. To teraz będę obserwować czy się sieją

Widzę że sulphureum ścięłaś wszystkie stare liście? Ja się cackałam i wycięłam tylko te suche Żal mi było tych bordowych, zeszłorocznych

Sieją się blisko, takie drobne siewki z okrągłymi listkami.
Przyznam się bez bicia, że stare liście epimedium machnęłam byle jak, bo już siły nie miałam, więc jest ucięte to, co podleciało pod piłę Przy okazji ucięłam trochę kwiatów, bo już późno było
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 20:36, 26 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Mam wrażenie, że Dolny Śląsk wraz z Pomorzem jest tej wiosny najzimniejszym kawałkiem Polski.
Piękna wiosna, hamaczek (mój wciąż spakowany), szczęśliwi mieszkańcy- och i ach!

A wiesz, że wypadła mi 10letnia śliwa wiśniowa. Nie obudziła się po zimie. Rok temu wypadła 6-letnia. Objawów chorobowych nie było. Zima i wczesna wiosna obfitowały w opady. Może one za tym nie przepadają?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 20:46, 26 kwi 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8318
W ogóle nie widać już różnicy pomiędzy starą i nową częścią.
Fajne, soczyście wiosenne widoki.
A hamak rewelacja, bardzo dobry pomysł na letnią czytelnię
____________________
Helen - Hortensjowo
Johanka77 21:10, 26 kwi 2023


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Cześć Agatko! Bardzo ładnie u Ciebie tej wiosny! A nowa część zaadaptowała się idealnie!

Towarzyszkę miziam po klacie
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kasya 22:37, 26 kwi 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41974
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Zobacz, a ja dosadzam co jesień zawilce, bo u mnie ładnie się rozsiewają.
Też lubię oglądać zdjęcia z ogrodów, w których byłam Mam słabą orientację w terenie
W hamaczku jest czytelnia. W ciepłe dni funkcjonują zapisy na godziny Czas poszukać drugiego miejsca na hamaczek



Poznaję moje tulipanki
Fajnie jest mieć gdzie pojsc w ogrodzie, zwłaszcza jak tak urokliwie
ja gdzie nie pójdę to walę głową w żywopłot
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Mgduska 22:45, 26 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kojące, piękne widoki. A wiesz, że epimedia mam przez Ciebie?
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 23:16, 26 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Wypatruje tego warzywnika i ni hu hu nie widzę Fajnie już obie części tworzą całość
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies