Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

asica 17:45, 31 lip 2023


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
W ogrodzie ma być więcej koloru. Taką potrzebę ma M. Więc staramy się wypracować wspólny front. Pojawił się obelisk. Pojawiła się podpora na różę. Zakupy różane i bylinowe zrobione.

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Joku 21:16, 31 lip 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12204
Mój M tez lubi bardziej kolorowo .
Planowane zmiany zapowiadają się ciekawie. Jakie róże planujesz?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
asica 22:21, 31 lip 2023


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Róże są już w części zasadzone, w części w drodze. Densdemona,boscobel, paschmina, garden of roses, vildeve. To z rabatowych. W większych: ascot. Z pnących eden rose. Rambler lady of de like i Albrighton. To pokłosie wizyt w Anglii u syna. W zwykłym centrum ogrodniczym nie wiadomo gdzie oczy wsadzić. W większym można się pochorować z niedosytu. Zaraziłam syna . Razem odwiedziliśmy Chalesa Flower Show. I znów ogromny niedosyt . Niespodziewałam się aż takich tłumów. Ciężko było coś zobaczyć. Szczególnie z 1,5 rocznym dzieciaczkiem. No, ale skutek jest taki, że ogród ma dostac nowe tchnienie. Sama jestem ciekawa co z tego wyjdzie.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Joku 16:43, 01 sie 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12204
Poszłaś na całość z różami . Mnie twój ogród bardziej kojarzy się z trawami, hortensjami, warzywnikiem. I pergolą przy placyku obrośniętą powojnikiem górskim. No ale po tylu inspiracjach w kolebce ogrodnictwa... Dobrze że syn się zaraził od ciebie .
Mam Paschminę, która mnie zupełnie rozczarowała, być może miejsce jej nie pasuje. Natomiast Ascot bardzo lubię chociaż wcale taka wysoka u mnie nie rośnie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Nowa12 17:46, 01 sie 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Bardzo mi się podobają Twoje topiarowe formy. Super że wprowadzasz zmiany i więcej koloru chociaż już było ładnie. Ascot i Boscobel też mam. Bardzo udane róże. Ja szukam jeszcze w jakimś rózowo-purpurowym kolorze ale jeszcze nie znalazłam. Zdjęcia w necie często przekłamują.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
asica 10:20, 02 sie 2023


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Mam nadzieje, że uda się zachować klimat ogrodu. Trawy, hortensje zostają , obowiązkowo .

Z purpurowych ròz dla mnie nr 1 Munsted Wood. Ale na angielskich forach piszą, że jest emerytowana i nie będzie dostępna..
Ascot też jest przepiękna. Ale to zupełnie inna róża.
Strasznie żałuję, że w Polsce nie można róż zobaczyć, dotknąć i powąchać. W moim rejonie muszę zdać się na opinie zdjecia i filmiki. I tak mam to szczęście, że odwiedzajac syna w UK mam szansę zobaczyć więcej.
Powojnik Montana w tym roku prawie nie zakwitł. Na szczęście puścił liczne pędy więc mam nadzieję że to jednorazowy kaprys.

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Joku 16:57, 02 sie 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12204
Fajnie mieć możliwość oglądania na własne oczy pięknych angielskich ogrodów, sklepów ogrodniczych. Wiem coś na ten temat bo miałam okazję chodzić po niemieckich ogrodach i centrach ogrodniczych. Strasznie mi tego brakowało jak wróciłam do domu.
Teraz można i u nas co nieco zobaczyć. Byłam nie tak dawno w Afloparku w Pabianicach, jest tam kolekcja róż, przepiękne rabaty cieniste, kolekcja piwonii. Wszystko zadbane na maxa, bardzo mi się podobało.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gosialuk 17:12, 02 sie 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
W Chorzowie koło stadionu też jest duża "różanka" - ponoć 4 ha.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Nowa12 18:43, 02 sie 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Gosialuk napisał(a)
W Chorzowie koło stadionu też jest duża "różanka" - ponoć 4 ha.


Jest. Ale masakrycznie zaniedbana i niestety nie ma tabliczek z nazwą odmiany . Pospacerować można.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
asica 21:21, 02 sie 2023


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Oj zgrzeszyłam. Mam 40 km do parku róż w Forst . Nie mniej nie zaspakaja to moich potrzeb .
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies