Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 20:54, 03 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
abiko napisał(a)
No i Anitka wróciła.. świetna relacja. Ogród z różami mnie zaskoczył
Wietnam to ostatnio modne rejony do zwiedzania.

Te kalosze mieliście super I kapelusz musisz pokazać

O celozji już Gabrysia napisała.
I jeszcze diniczki mi się bardzo podobały i te stroje młodych wietnamek.. śliczne


Te róże też mnie tam zaskoczyły. Wilgoć maksymalna a na nich ani jednej plamki.
Kaloszki nas uratowały. Zobacz moje te po prawej. Nie mogłam znaleźć pary, więc jeden miałam niebieski z żółta podeszwą a drugi zielony I jeszcze wywinięte na wierzch.


Te doniczki były super. Nawet nie chciałam o cenę pytać, bo jeszcze bardziej byłoby mi ich szkoda. Córka kupiła markowe buty - oczywiście podróby - za 30 zł. W Polsce ponad 200 zł.
Kapelusz jutro


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 20:57, 03 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
deszczowymaj napisał(a)
Anitko zaglądam do Ciebie bardzo często,choć nie często się udzielam to tym razem muszem muszę Ci podziękować za tą wyczerpującą fotorelacje zdjęcia bardzo ciekawe i wciągające..bardzo miło się oglądało


Cieszę się, że relacja spowodowała, że się ujawniłaś Czyli ogródek mniej ciekawy i wciągający

Oczywiście żartuje.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Monia81 20:57, 03 lut 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Anitka napisał(a)

Monia nie mam, gdzieś widziałam, ale nie wiem czy znajdę fotki. Ale widziałam, że dostałaś już namiar gdzie można zobaczyć.

Monia np.
- klon zwyczajny 'Crimson Sentry' - kolumnowy, później owalny. Rośnie powoli, osiągając około 10 m wysokości i 3-4 m szerokości.
- buk pospolity 'Rohan Obelisk' - dorasta do wysokości 10-15m i szerokości 3 m
- buk pospolity 'Dawyck Purple' - dorasta do wysokości 15m i szerokości 3 m

- grujecznik japoński 'Rotfuchs'- ten to jest chudzielec, dorasta do wysokości 5 i szerokości 1m
- wiśnia piłkowna 'Royal Burgundy' - dorasta do wysokości 10m i szerokości 5-8 m
- klony palmowe


No patrz, to coś pokręciłam, myślałam, że masz... dzięki Anitko za typy chyba spróbuję z Woodii, będzie ładnie współgrać jak za bardzo się rozrośnie, to zawsze mogę ją ciachnąć ależ miałaś fajne kaloszki buziam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Kokesz 21:08, 03 lut 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Świetna wyprawa i fotorelacja
Super są takie zimowe wyjazdy w tropiki baterie się naładowują na długi czas i zima szybciej mija
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anitka 21:11, 03 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Dorota123 napisał(a)
Relacja z podróży świetna, a przy tym bardzo pouczająca "nas" wiecznie niezadowolonych z wszystkiego. Toż to prawdziwa lekcja ekstremalnego stylu życia. Tam to dopiero ludziom jest ciężko. Ciekawe czy oni zdają sobie z tego sprawę, czy po prostu uważają, że tak ma być. Podziwiam Waszą ciekawość życia i dziękuję za takie pokazanie świata.


Są duże dysproporcje. Te panie mówiły, że w lecie mieszka się dobrze, ale w zimie jest zimno. Ale chwalą sobie też różne rzeczy. Bardzo ważne są dla nich relacje rodzinne.
Nasza przewodniczka zabrała nas do swojego domu. Gdy zapytaliśmy czy wszystkich do niego przyprowadza powiedziała, że nie, bo niektórzy nie chcą.

Dorotko ja mam pasję ogrodniczą a eM podróżniczą i tak się dobrze składa, że on podziela moją pasje a ja jego Ogród musi wytrzymywać nasze podróże, a podróże muszą ogród uwzględniać, choć trzeba nieraz z czegoś zrezygnować.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:17, 03 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Agania napisał(a)
A Ciebie "Azja ekspres"...super przygodę mieliście
Podziwiam Was odwagę


Lubimy takie przygody i w sumie to nie trzeba być odważnym. Zdrowy rozsadek też zabieramy.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:18, 03 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Monia81 napisał(a)


No patrz, to coś pokręciłam, myślałam, że masz... dzięki Anitko za typy chyba spróbuję z Woodii, będzie ładnie współgrać jak za bardzo się rozrośnie, to zawsze mogę ją ciachnąć ależ miałaś fajne kaloszki buziam


Dobry wybór
Kaloszki stylowe - Francja - elegancja
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:25, 03 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kokesz napisał(a)
Świetna wyprawa i fotorelacja
Super są takie zimowe wyjazdy w tropiki baterie się naładowują na długi czas i zima szybciej mija


Reniu zima to mi za szybko minęła Nie tęskno mi jeszcze do wiosny.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 21:32, 03 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Dzisiaj wyszliśmy do ogródka na rekonesans. Po planować i ustalić co będzie do zrobienia. I jakoś tak wyszło, że sezon ogrodowy 2019 rozpoczęliśmy

Jakoś tak sekator do ręki mi sam się cisnął. Trochę powycinałam, wszystkie obwódki z berberysów przycięłam. eM z piłka poszalał.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Magleska 21:37, 03 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Jak już wejdzie się do ogrodu ,to zawsze coś się zrobi .. ..mi tez w ręce wpadł sekator i poprzycinałam i wycięłam co nieco ....trochę przeraża mnie ilość pracy do wykonania ....ale mówię sobie pomalutku i zrobię
Sezon rozpoczynamy spragnieni wiosny
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies