Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Rench 01:08, 04 lut 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Fantastyczna relacja z wyprawy,bardzo mnie kusi wyjazd do Azji.

Dziękuję za prezentację cięcia bluszcza Wolno ciąć dopiero po ustąpieniu przymrozków,czy tak ?

Ta celozja którą Mira zacytowała,to celozja grzebieniasta.
Kiedyś siałam i właśnie wyrastała mi taka wysoka,a w kwiaciarniach mają całkiem niziutkie.
Celozja strzępiasta też rosła u mnie wysoka, nie wiem czym było to spowodowane,na opakowaniu napisano 30-50cm,a moje rosły niemal na 1m
Wszystko mi zasłoniło na rabacie,ale wśród sąsiadów robiły furorę takie kolorowe miotły
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Iwonka 08:36, 04 lut 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Anitka napisał(a)


Niestety ograniczenia bagażowe utrudniały realizacje pomysłów. Torebka od razu wpadła mi w oko choć nie wiedziałam, że wpisuje się w obowiązujące trendy Jestem fanką takich malutkich torebek
Dla mnie było super, pomimo błotka miałam bananka na twarzy Wypasione fotki nie są najważniejsze. Lubie chłonąc taki świat realny, dużo staram się o danym miejscu dowiedzieć, poznać obyczaje, wiele zobaczyć - niekoniecznie Top10 z przewodnika. W sumie to tym razem eM zapomniał przewodnika, został przy łóżku w domu.

Panie z obstawy były bardzo miłe, dbały, żeby z czystym tyłkiem wrócić

Zapraszam do mnie na wiosnę na tulipany


Spontanicznie człowiek czasem w takie miejsca dotrze, że można mieć banana na twarzy Tulipany na pewno będę u ciebie podziwiać, u mnie nadal cebule nie wsadzone. Może jesienią się uda

Anitka napisał(a)
Dzisiaj wyszliśmy do ogródka na rekonesans. Po planować i ustalić co będzie do zrobienia. I jakoś tak wyszło, że sezon ogrodowy 2019 rozpoczęliśmy

Jakoś tak sekator do ręki mi sam się cisnął. Trochę powycinałam, wszystkie obwódki z berberysów przycięłam. eM z piłka poszalał.


Sezon 2019 faktycznie rozpoczęty Widzę, że mocno podcięliście brzozę. Czy tę z tyłu też planujecie? Mam dwie takie coraz wyższe i waham się co zrobić. Widziałam też przycięte suszki, czy miskanty już można?
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Wiolka5_7 08:39, 04 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20627
Pierwsze cięcie wykonane ja planuję w tym tygodniu przyciąć graby i jodłę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 10:42, 04 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Kiedy pierwszy raz tniesz swój rzywopłot grabowy Anitko?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Katarzyna13 13:43, 04 lut 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Anitko wspaniała wyprawa. Po takich emocjach jeszcze chwilka relaksu i trzeba będzie się brać za wiosenne porządki w ogrodzie, chociaż z tego co widzę to nie marnujecie czasu
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
Dorota123 14:06, 04 lut 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Anitka napisał(a)


Dorotko ja mam pasję ogrodniczą a eM podróżniczą i tak się dobrze składa, że on podziela moją pasje a ja jego Ogród musi wytrzymywać nasze podróże, a podróże muszą ogród uwzględniać, choć trzeba nieraz z czegoś zrezygnować.
Macie świetne rodzinne relacje i to się bardzo chwali. Też kiedyś lubiłam zwiedzać, niestety od 2 lat jestem uziemiona w domu i bardzo się cieszę z takich relacji jak Twoja.
Kurcze mój em ani nie ma pasji ogrodnicze, ani podróżniczej jak ja z nim przeżyłam 34 lata w małżeństwie? żartuję Wyjeżdżałam z najmłodszym synem, ale on jest już też dorosły, a ja zachorowałam i wszystko się pokomplikowało. Dobrze, że mam tą przydomową pasję jaką jest ogródek i tyle wirtualnych znajomych z podobnymi zainteresowaniami.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
anabuko1 15:00, 04 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
No proszę Ty już sezon ogrodowy z pracami zaczelas.
O ,wczesnie,. Ale fajnie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Anitka 16:17, 04 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)

Dzięki Mam nadzieję, że wcześniej u mnie na jakiejś kawce się spotkamy może


Myślę, że tak, ale przy herbatce
Muszę się wprosić na przeszkolenie. Kupiłam dzień przed wyjazdem taki aparat jak Ty masz. I całkiem zielona z nim pojechałam. Ale sprawdził się doskonale. Mogłam nawet jeździć na rowerze i robić jedną ręką zdjęcia I w sumie to się dowiedziałam, że mój stary aparat kompaktowy waży ponad 600 dag bez baterii A ten 213 i mieści się w jednej ręce. Idealny na takie wypady jest.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 16:22, 04 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)

Kochana u mnie już jednego chrząszcza widziałam i wczoraj dwa jakieś latające owady wielkości komara. Ciekawe co nam się w tym sezonie szykuje, oby był łaskawszy niż ubiegły.


Ale, że już. U Was to nawet owady mają turbo przyspieszenie - "Jaki Pan taki kram". Widziałaś ile u mnie śniegu jeszcze. W sumie pół godziny jazdy samochodem między nami, u mnie ekspozycja południowa a mam wrażenie, że jakiś biegun zimna u mnie.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 16:29, 04 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)

A to nie o bluszczu czasem mowa?
Widzę, ze też już w ogrodzie zaczęliście działania
Berberysy już ciachasz? Ja zawsze jak startować zaczynają


Tak, tak miało być o bluszczu Mój mózg jeszcze nie ogarnął się po 6 godzinnym przesunięciu czasowym. 22 to 4 w nocy Działa obrazkowo - kulki zobaczył i podpowiada słowo "bukszpan"

Jakoś tak wyszło - miało być tylko rozpoznanie terenu Miałam podciąć drzewa, ale linka mi się urwała w takim sekatorze na drążku i trzeba było przenieść zapał na coś niżej, więc padło na berberysy
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies