Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Waclaw 09:21, 29 kwi 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Tulipanowo
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Monia81 09:49, 29 kwi 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
Anitka napisał(a)



Anitko jest super możesz mi napisać co to za odmiana kosodrzewinki w prawym rogu zdjęcia? ta ilość iglaków u Ciebie sprawia, że chętnie u siebie zaczynam je widzieć buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Anitka 10:49, 29 kwi 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Katkak napisał(a)
Anitka ciekawa jestem czy masz w ogrodzie jaszczurki? Bo kamienia masz sporo, fajne murki, no i dużo słonka.


Jaszczurek u mnie dużo. Nieraz mi po stopie jakaś przebiegnie, gdy wchodzę w rabaty. Dobrze, że mój "czworonożny" pogromca szkodników" ich nie może złapać, choć jago skutki polowania nieraz widać w zniszczonych roślinach Już niebawem zaczną gody

Nieraz mam ochotę tego mojego pasa udusić, nawet kropla wody go rajcuje
EM odkręcił końcówkę węża do podlewania z bębna do zwijania, bo był dziurawy i chciał skrócić. A w tym czasie pies uszkodził miejsce gdzie się go wpina. Sprawdzałam nie można dokupić. Produkt marketowy jednorazowy bez części zamiennych

Nowy bęben trzeba kupić, bo nie mam ochoty zwijać ręcznie 50 m węża.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 10:59, 29 kwi 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Iwonka napisał(a)

Fajny pomysł Anitka na uatrakcyjnienie odpowiedzi zdjęciami ogrodu Dziękuję
Co do obwódki to masz rację, że to nie to samo, patrzę właśnie, że "Repandens" jakiś płaczliwy pokrój ma
A jakby z Hiksi gęsto posadzić i ciachać mocno na takie maleństwo jak z buksów?


Z Hiksi trudno będzie go ujarzmić w takim niewielkim rozmiarze. Nie da się. Ja mam z 'Repandens' obwódki wokół grabów przed domem. To dzisiejsze fotki. Deszczowe i ponure. U mnie maja ok. 50 cm wysokości i 20 szerokości, bo takie tu potrzebuje i rosną tu od wielu lat. Tylko delikatnie przycinane w celu zagęszczenia.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 11:11, 29 kwi 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Magleska napisał(a)
Drakiew już Ci kwitnie ? mojej nie widać jeszcze ….a nie mam jak sprawdzić ,bo tak leje ,że mam dość deszczu

ach i och zostawiam …..uwielbiam Twój ogród koniecznie musimy się umówić
jak Twój Em będzie już po zabiegu i na chodzie ….


EM ma zabieg dopiero 21 maja Ale jeszcze chodzi

Drakiew w tym roku kupiona, więc podpędzona.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 11:31, 29 kwi 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Krakus napisał(a)


nowa sciezka czy cos przegapiłem..jakie tam masz kamienie? dasz jakiś namiar bo ja tylko w necie widziałem na palety a wolałbym na żywo cos zobaczyć.
tak pędzicie z tymi wątkami wszystko perfekcyjnie jak zawsze...czesto musisz ten bluszcz przycinać? bo ładnie się prezentuje i sie zastanawiałem czy nie puscic u siebie na brzozy i siatkę..deszcz też mnie ucieszył ale w kontekście długiego weekendu to już mogloby przestać bo dolało nieźle ...


Chyba przegapiłeś, bo już 10 lat jest ta ścieżka. Ma tam rzeczy płukany i jakiś łupek. Namiary na składy z kamieniem wyśle na prw. Jest teraz chyba więcej tych składów, ale ja już nie jeżdżę i nie szukam.




Mój wątek to raczej jak ślimak pełznie

Bluszcz ma tam u mnie mało miejsca, więc go ograniczam co roku, ale gdyby maił więcej przestrzeni to pewnie dostał by więcej swobody i nie wymagałby częstego cięcia. Bluszcza nie należy puszczać na młode drzewa, bo potrafi je zadusić. Na siatce też nie najlepsze miejsce, bo on chwyta się korzeniami powietrznymi do podłoża.

Oj, dolało, ale się cieszę.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 11:42, 29 kwi 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
agata19762 napisał(a)
Anitko boooskie masz te tulipany
Aż dziw jak z czasem zmieniają się nasze gusta.
Mnie też deszcz cieszy ...


I pomyśleć, że ja nie miałam jeszcze kilka lat temu traw, byli, tulipanów, itp.

Korzystam z deszczowej pogody i nadrabiam domowe sprawunki, "wietrzenie szaf i piwnicy". Ostatnio ta pogoda nie sprzyja pracom w pomieszczeniu tylko na zewnątrz

Trzeba więc ta deszczowa pogodę dobrze wykorzystać

Grzyby też od razu deszczyk wykorzystały. Błyskawicznie objawy rdzy na jałowcu się pojawiły. Ale w panikę nie wpadamy. Jest tak co roku. Pomimo tego jałowiec żyje już od kilku lat, ale tego już nie można się pozbyć niestety. Doprowadzi kiedyś do uśmiercenia tego jałowca. Nie przenosi się to z jałowca na jałowiec. Potrzebna jest gruszka w okolicy.


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 11:42, 29 kwi 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Waclaw napisał(a)
Tulipanowo


Moja mała okrągła Holandia
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 11:46, 29 kwi 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Dla Iwonki z Wzgórza chaosu - mój kamień też na pierwszy rzut oka jest biały a ta naprawdę mix kolorów.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 11:52, 29 kwi 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Monia81 napisał(a)


Anitko jest super możesz mi napisać co to za odmiana kosodrzewinki w prawym rogu zdjęcia? ta ilość iglaków u Ciebie sprawia, że chętnie u siebie zaczynam je widzieć buziaczki


Monia iglaki super by u Was pasowały. W połączeniu z liściastymi, bylinami i trawami.

Ta kosodrzewina to 'Pumilio'. Co roku ma ustrzykiwane w maju młode przyrosty ręcznie w celu zagęszczenia, ale w tym roku poleca sekatorem Mega się zagęściła Wielkie już są te poduchy i świetnie sobie na tych murkach radzą w mocno nasłonecznionym miejscu. Mam tu 3 posadzone.


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies