Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

sylwia_slomc... 12:09, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Pełen zachwyt mam zawsze w Twoim ogrodzie i niby go już znam, a zawsze czymś mnie zaskoczy
Tulipany obłędne, ja mam takie co od 5 lat nie wykopywane, a kwitną, myslę, że połowa sukcesu zależy od terminy ścięcia liści, ja scinam jak już całkiem suche są
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kamcia 13:53, 29 kwi 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Normalnie oczu nie mozna nacieszyc tymi Twoimi widokami.

Zawsze jak cos u Ciebie podejrze fajnego, to nowe pomysly do mojego ogrodka bym chciala przeniesc ale moj maz juz ma mnie dosc i ostatnio mi powiedzial, ze mam NIE WYMYSLAC ZNOWU, bo on nie potrafi jednej rzeczy skonczyc a ja znowu mam tysiac nowych pomyslow.

No coz, nie moja wina, ze w dobie internetu mozna sie zainspirowac ogrodami oddalonymi o tysiace kilometrow...

____________________
Kamila Ogrod stewardessy
KasiaBawaria 16:42, 29 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Piekna ta Pumilo. A grzyb paskudny. Ja mam bluszcza posadzonego prrzez poprzedniego wlasciciela przy murku a gorze jest siatka. Radzi sobie doskonale, az za bardzo. Tne go dwa razy do roku.Kosy maja w nim gniazda.
____________________
Zapraszam na kawe
Veega 22:27, 29 kwi 2019

Dołączył: 17 sty 2019
Posty: 85
Anitko, ależ masz piękny ogród, aż nierzeczywisty, nie mogę przestać się nim zachwycać, cudo po prostu Gdybym miała coś takiego, chyba nigdy bym z niego nie wychodziła...dzieło sztuki, bombonierka, cukiereczek, ach!

Pozdrawiam
Iwonka 22:57, 29 kwi 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Anitka napisał(a)
Z Hiksi trudno będzie go ujarzmić w takim niewielkim rozmiarze. Nie da się. Ja mam z 'Repandens' obwódki wokół grabów przed domem. To dzisiejsze fotki. Deszczowe i ponure. U mnie maja ok. 50 cm wysokości i 20 szerokości, bo takie tu potrzebuje i rosną tu od wielu lat. Tylko delikatnie przycinane w celu zagęszczenia.


Zapomniałam o tych twoich obwódkach, właśnie o coś takiego mi chodzi Poczytałam też trochę na innych wątkach. Jutro pojadę na rekonesans, podoba mi się i Repandens i Elegantissima. Myślę, że obwódka z cisa będzie u mnie dobrym rozwiązaniem a jako, że nie mam żadnej to tym bardziej mi się takowej chce

Anitka napisał(a)
Dla Iwonki z Wzgórza chaosu - mój kamień też na pierwszy rzut oka jest biały a ta naprawdę mix kolorów.

No faktycznie miks kolorów w deszczu a w słońcu zapamiętałam go jako biały. Mój kupiony na próbę chyba jest jednak minimalnie za duży... Nadal dumam nad nim

Anitka napisał(a)
Grzyby też od razu deszczyk wykorzystały. Błyskawicznie objawy rdzy na jałowcu się pojawiły. Ale w panikę nie wpadamy. Jest tak co roku. Pomimo tego jałowiec żyje już od kilku lat, ale tego już nie można się pozbyć niestety. Doprowadzi kiedyś do uśmiercenia tego jałowca. Nie przenosi się to z jałowca na jałowiec. Potrzebna jest gruszka w okolicy.



Kochana mam chyba ten sam problem. Kilka dni temu sfotografowałam na sośnie ościstej pomarańczowe wypustki na pniu. Wrzucam fotkę, jak myślisz czy to samo co u twojego jałowca? Ciekawe jak u mnie po deszczu, jutro z rana pobiegnę i sprawdzę jakie ma rozmiary. Powiem ci, że twoje niczego sobie
Jak sobie radzisz z tym grzybem?
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Anitka 23:25, 29 kwi 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)
Pełen zachwyt mam zawsze w Twoim ogrodzie i niby go już znam, a zawsze czymś mnie zaskoczy
Tulipany obłędne, ja mam takie co od 5 lat nie wykopywane, a kwitną, myslę, że połowa sukcesu zależy od terminy ścięcia liści, ja scinam jak już całkiem suche są


Zaskoczyłam chyba tą rdzą na jałowcu, bo eM wczoraj strasznie był zaskoczony Wyszedł z domu i po chwili wbiega na taras i wali w okno. Woła choć szybko i zobacz co tu się wydarzyło. Idę i widzę. Ale mi niespodzianka. Rdza wyszła na jałowcu. Mówię, że ta niespodzianka jest co roku. On tego nigdy wcześniej nie widział

Ja też wycinam, gdy są suche maksymalnie a niektóre to nawet do jesieni zaschnięte pomiędzy bylinami zostają.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:30, 29 kwi 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kamcia napisał(a)
Normalnie oczu nie mozna nacieszyc tymi Twoimi widokami.

Zawsze jak cos u Ciebie podejrze fajnego, to nowe pomysly do mojego ogrodka bym chciala przeniesc ale moj maz juz ma mnie dosc i ostatnio mi powiedzial, ze mam NIE WYMYSLAC ZNOWU, bo on nie potrafi jednej rzeczy skonczyc a ja znowu mam tysiac nowych pomyslow.

No coz, nie moja wina, ze w dobie internetu mozna sie zainspirowac ogrodami oddalonymi o tysiace kilometrow...



A ja mówię, że zrobię sama i na ogrodowisku napisze, że sama zrobiłam I tu odzywa się męska duma Ale teraz z powodu pewnej dolegliwości eM z prac jest wyłączony.

Czyli że to wina internetu, że eM pomysłami zasypywany
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:33, 29 kwi 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
KasiaBawaria napisał(a)
Piekna ta Pumilo. A grzyb paskudny. Ja mam bluszcza posadzonego prrzez poprzedniego wlasciciela przy murku a gorze jest siatka. Radzi sobie doskonale, az za bardzo. Tne go dwa razy do roku.Kosy maja w nim gniazda.


Niestety na jałowcu tego grzyba nie da rady się pozbyć. Czyli bluszcz po siatce daje rade, więc trzeba dla Krakusa sadzonki naszykować
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:34, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Anitka napisał(a)


Zaskoczyłam chyba tą rdzą na jałowcu, bo eM wczoraj strasznie był zaskoczony Wyszedł z domu i po chwili wbiega na taras i wali w okno. Woła choć szybko i zobacz co tu się wydarzyło. Idę i widzę. Ale mi niespodzianka. Rdza wyszła na jałowcu. Mówię, że ta niespodzianka jest co roku. On tego nigdy wcześniej nie widział

Ja też wycinam, gdy są suche maksymalnie a niektóre to nawet do jesieni zaschnięte pomiędzy bylinami zostają.

Powiem Ci, że ta rdza to nawet w tych kolorach dekoracyjna
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kokesz 23:35, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Anitka napisał(a)


Ślicznie wyglądają te różne odcienie zieleni, od intensywnie zielonej, przez limonkowy i niebieski.
I do tego bordowy klon...
Cudnie to skomponowałaś
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies