Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 22:45, 13 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:48, 13 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:51, 13 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774




____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:54, 13 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:07, 13 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Pszczelarnia napisał(a)



Faktycznie zbieg chorobowo-wypadkowy. Teraz już będzie lepiej. Pięknie pokazałaś ogród i tulipanowo. Strat mrozowych w tym pięknie nie widać.

Nie mogę koryta obsadzić sukulentami, bo ono w absolutnym cieniu. Na razie odstawiam tam zakupione rośliny do posadzenia.


I działa ta taśma na ślimaki. Ja dziś 4 razy, nawet w deszczu obchodziłam cały ogród - nie zliczę ile ich wyzbierałam. Zjadły hyzop na skarpie. Na jednej kępie floksa było ich 52. Do szklarni się dostały (już zlikwidowałam). Wyczuły dalie. W życiu swoim ogrodowym nie widziałam tak roślin oblepionych ślimakami.


Jaka to trawa na poniższym zdjęciu? Carex elata Aurea? Z bodziszkiem żałobnym - miodzio.


W drugim korycie w cieniu do zanudzenia sadzę hortensje z bluszczem.

Taśma działa - dalie wychodzą całe z ziemi. W zeszłym roku już miałam z dalii zrezygnować z powodu ślimaków. U mnie od kilku lat jest "ślimakowo", ale przeważały te z muszelkami. W tym roku widzę zwiększoną ilość tych bezmuszlowych. Nie lubię ich - gorzej się zbiera

Tak to carex elata z bodziszkiem żałobnym. Mam tam też czosnki krzysztofa ( jeszcze nie zakwitły), jarzmiankę bordową i tawułkę. Bardzo lubię tą mini rabatkę przed domkiem.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:10, 13 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Obok jest elata z hostą. Rybki i białe tulipany.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:16, 13 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
W cieniu świetnie radzi sobie turzyca makugońska.



Pod glediczją posadziłam epimedium.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:26, 13 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Hmmmm ciekawe skąd przyjechał z Brzoskwini, od Agi czy od Iwonki....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nowa12 23:31, 13 cze 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Anitka napisał(a)


Też byłam w szoku jak je zobaczyłam. No cóż nie pierwsza i nie ostatnia jestem tak oszukana. W sumie to nie pojmuję dlaczego te firmy wysyłają rośliny pocztą. Ostatnio paczka poczta usługa Express24 szła do mnie od 16 kwietnia do 6 maja Ale tym razem to nie winna długiej wysyłki. Niektóre nawet zdążyły podrosnąć tylko, że bez światła

O glediczji odpisałam. Zobacz jak tu widać jak mam trzy sztuki wyprowadzone. Wszystkie dolne gałęzie usunięte.

Pod tą można przechodzić. Zobacz jak ma te dolne gałęzie poziomo ułożone. Kilka najniższych jest usunięta.



Dziękuję za zdjęcia poglądowe. Czyli też muszę tak ciąć, żeby wyprowadzić na drzewo a nie krzak . Tylko okaże się czy da radę bo u mnie taki trochę felerny okaz .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Anitka 06:57, 14 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Nowa12 napisał(a)
Anita, jeszcze a propos Twoich nieudanych zakupów to ja też zaliczyłam w tym roku podobną wpadkę. I teraz już wiem, że jeżeli sklep ma negatywne opinie takie jak Twój czy mój (ja zamawiałam w sklepie Krot..) to nie ma sensu czegokolwiek tam zamawiać bo to będą wywalone pieniądze w błoto.
Ja się tylko dziwię, że takie sklepy nadal funkcjonują i naciągają następnych Klientów.


Tego też nie pojmuje, ale widać nawet po naszych przypadkach, że zawsze jakaś naiwna owieczka się skusi Szczególnie, gdy wybór ciekawych roślin. I człek znajdzie to co potrzebuje.
Też prowadzę sprzedaż wysyłkową i po wielu latach mam tylko jedną negatywną opinię
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies