Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

LIDKA 12:04, 19 mar 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
Anitko,
Ze zdjęć Twojego ogrodu powinno się wydać album i jego kolorami leczyć chorych na depresje, niemoc i załamki ogrodowe i inne schorzenia psychiczne.

Stworzyliście piękne miejsce a ja dokładnie tak wyobrażam sobie raj.
WOW
ACH
EH
OH I
idę marzyć o moim ogrodzie......

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kokesz 08:12, 18 kwi 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Anitko, czytałam, że masz u siebie bez Golden Tower, nie mogę go znaleźć na zdjęciach. Mogłabyś go pokazać?
Zastanawiam się nad nim u siebie ale już mam taki mętlik w głowie, że nie wiem co posadzić...
Co tam u Ciebie, masz troszkę wiosny?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Iwonka 09:47, 18 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Reniu nie wiem, czy się nie mylę, ale Anitka chyba już nie ma tego bzu Golden Tower. Jeden ja jej dałam, ale zaczął chorować. Miała też chyba drugi, ale co z nim było... niestety nie pamiętam.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:57, 18 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Kokesz napisał(a)
Co tam u Ciebie, masz troszkę wiosny?

No właśnie Uprasza się o aparacik w dłoń i spacerek po ogrodzie Tęsknimy
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Anitka 10:29, 18 kwi 2021


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajnie, że czasem jednak coś napiszeszWiesz, że wiosną mogę pomóc


Popatrzyłam na daty i ponad dwa miesiące nic nie pisałam Musiałam coś dokończyć i obiecałam sobie, że póki nie zrobię nic nie napiszę na ogrodowisku. Skończyłam i będę wracać czasem

Święta po drodze były. Wirtualne, więc mało dekoracji. Wiosennych nasadzeń w donicach też niewiele. Taki czas. Kilka akcentów zawsze cieszy.




____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 11:04, 18 kwi 2021


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Alija napisał(a)
Anitko! Trafiłam dzisiaj do twojego ogrodu i jestem zachwycona. Przepięknie, dużo zieleni, kamienie (bardzo lubię), stonowane kolory, no wszystko mi się podoba, nie wiem co chwalić. Ogród bardzo uporządkowany, elegancki, a równocześnie tajemniczy, z różnymi zakątkami. Podziwiam!
Pozdrawiam serdecznie!


Witaj,
Dziękuje za komplementy. Gdyby teraz ogród powstawał na pewno był by inny, bardziej przemyślany, może troszkę w innym stylu. Ale teraz wiem więcej niż na początku, mam już bardziej wyklarowane "gusta" i dostępność materiałów i roślin ogromna. Ale chyba nie mam siły i chęci na ten moment tworzyć nowy ogród jeśli nawet nadarzyła by się taka okazja. Pomimo, że to bardzo ważna część mego funkcjonowania, moja pasja, hobby, odskocznia i dzięki niemu poznałam wielu świetnych osób, nawiązały się przyjaźnie, to nie samym ogrodem człek żyje. Pozdrawiam

A w nawiązaniu do uporządkowania i elegancji to wiosna to pora porządków. EM się śmieje, że ogród mamy bardziej wysprzątany niż wewnątrz domu. Przedświątecznych porządków nie było

Na koniec zimy powstał nowy karmnik, planowany od 2 lat. Em się w końcu zmobilizował. Zima długa w tym roku więc jeszcze mógł przejść inaugurację.
Rozmiar XXL. Gołębie mają się w nim mieścić, bo do starego nie miały szans się dostać. Oba dla porównania.


Ale korzystały z tego co inne ptaki im wyrzuciły na ziemię, co sprawiało, że nieraz o ból głowy mnie przyprawiło Teraz zawartość karmnika wszędzie kiełkuje. Tan ma wyższe zabezpieczenia więc myślę, że będzie lepiej.

Kompostowniki zapełnione, część zielonego wywieziona ale jeszcze sporo po wycinkach wszędzie leży.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 11:28, 18 kwi 2021


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Milka napisał(a)

Ja czekam na ciepło, zaczęłam mega prace wystrojowe w domku letnim, no i co zimno mnie zastało. Teraz myślę, że czas wie, co lepsze, bo mam wyklarowane pomysły


Też tak uważam. Ja cały czas się wstrzymuje i pomalutku klarują mi się pomysły co zrobić w tym miejscu co była huśtawka.

Ale najpierw pilne pracy porządkowe po zimie. Przycięcie drzew i krzewów liściastych, głównie eM się tym zajmował, ja trzymałam drabinę. Ja przecinałam drobniejsze gałązki. W międzyczasie posprzątała nowa rabatę. Byliny małe więc szybko poszło.


Bardzo ładnie przezimował krwiściąg mniejszy 'Minor'.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:32, 18 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Zimozielony? Moje liście straciły, ale już idą od ziemi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anitka 11:37, 18 kwi 2021


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
LIDKA napisał(a)
Anitko,
Ze zdjęć Twojego ogrodu powinno się wydać album i jego kolorami leczyć chorych na depresje, niemoc i załamki ogrodowe i inne schorzenia psychiczne.

Stworzyliście piękne miejsce a ja dokładnie tak wyobrażam sobie raj.
WOW
ACH
EH
OH I
idę marzyć o moim ogrodzie......

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.


Witaj Lidko,

Oj bez przesady. Ale za te pochwały dziękuje bardzo.
Niestety przedwiośnie u mnie mało kolorowe. Sama depresji mogłabym się nabawić

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 11:58, 18 kwi 2021


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kokesz napisał(a)
Anitko, czytałam, że masz u siebie bez Golden Tower, nie mogę go znaleźć na zdjęciach. Mogłabyś go pokazać?
Zastanawiam się nad nim u siebie ale już mam taki mętlik w głowie, że nie wiem co posadzić...
Co tam u Ciebie, masz troszkę wiosny?


Tak jak Iwonka pisze miałam dwa w różnych miejscach Dostałam jednego od Iwonki. Zachwyciłam się nim jak go u mniej zobaczyłam w doniczce. Wcześniej widziałam tylko w internecie, ale w szkółkach go nie było. Teraz u nas dość łatwo można spotkać.

Na początku był śliczny, limonkowy. Ale szybko zielenieje.

Zupełnie nie przypomina tego co pokazują na stronach w sklepach wysyłkowych. W grafice tylko teraz w kilku są zdjęcia jak na prawdę wygląda. Myślałam, że rozjaśni mi cienisty zakątek przy altanie. Na tle ciemnych rodków.




____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies