Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

April 17:27, 08 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10206
Anitka napisał(a)






Fantastycznie te ciemierniki wyglądają na tle murku.

No i magnolia zachwycająca. Absolutnie przyciąga wzrok. Pięknie ją wyeksponowałaś.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Anitka 06:52, 09 maj 2021


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
basia3012 napisał(a)
Anitko, wiosna już u Ciebie w pełni. Ależ piękne te irysy żyłkowane, jak klejnociki błyszczą. I żonkile też ładnie świecą.
Berberysy to wiadomo, koluchy. Chyba gorzej niż róże. Ja mam berberysa Erecta to wiem jak się je tnie. Dlatego rzadko je tnę.
Dekoracja w korycie cudna. Ciemierniki błyszczą. To ich najlepszy czas.
Oby do ciepełka Anitko.



Tak, berberysy gorsze niż róże pod względem kolców.

.
Mam jeszcze jedno koryto do obsadzenia, ale brak roślin. Pewnie powstanie też tak na spontanie, bo spontanicznie kupiłam malutki element wodny z motywem paproci i chyba go tam wkomponuje.



Muszę więcej żonkili wprowadzić do ogrodu, choć obawiam się o muchę narcyzową, ale chyba zaryzykuje. Hiacynty leżą po deszczach.


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 06:56, 09 maj 2021


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
BKosimkArt napisał(a)
Cudownie by było mieć taki ogród zimowy...
Piękne ciemierniki Anitko


Kamcia napisał(a)
Pamietam Twoje ciemierniki z poprzednich sezonow ale mam wrażenie, że w tym roku jeszcze piękniejsze.


Dziewczyny ciemierniki co rok to większe. Niektórym odmianom trzeba naprawdę dużo miejsca przeznaczyć.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 07:05, 09 maj 2021


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Magleska napisał(a)
Anitka
śliczna wiosna u Ciebie

magnolia niesamowita

oszczędzasz łapkę -bardzo dobrze

Buziaki


Madzia łapkę oszczędzam, ale czasem mnie nosi. Wczoraj się "zapomniałam" w ogrodzie.
Narzędzi, pełno wiaderek, doniczek, konewek wszędzie leży, bo nie miałam siły już ich pozbierać wieczorkiem. W biegu kilka fotek zrobiłam. Powolutku działam. Tym razem sama, bo eM przewrócił się na rowerze i inwalida od wtorku

Wiosna na niebiesko



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 07:10, 09 maj 2021


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kasia_CS napisał(a)
Ale dobrze moc zobaczyć Twój ogród! Zawsze podziwiam Twój zmysł kompozycji i dekoracji, tych wszystkich smaczków.. magnolia wprost zachwycająca!


Emuś nie wyraża zgody na druga magnolię w ogrodzie
Lubię wiosnę. Co krok coś nowego się pokazuje. Nieraz zaskakuje, bo pamięć szwankuje i nie pamiętam co w danym miejscu wsadziła.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 07:15, 09 maj 2021


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Waclaw napisał(a)

Już orliki u Ciebie?
U mnie dopiero się zielenią.


Ten kupiony w tym roku, podpędzony do sprzedaży. Mam tą odmianę, kupioną w poprzednich latach i też dopiero się zieleni. Tak jak inne odmiany orlików w ogrodzie. Ale bardzo mi się podoba, więc jak zobaczyłam to dokupiłam.
Jeszcze takie podpędzone już mi kwitną. Te jak kupowałam to miały tylko pączki. Staram się kupować kwitnące, bo widzę kwiaty w realu.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 07:28, 09 maj 2021


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kamcia napisał(a)
Anitko tak pięknie u Ciebie. Z przyjemnością ogląda się zdjęcia.


Nie wszędzie jest pięknie. Kwestia kadrowania. Ku pokrzepieniu. EM mnie nieraz naprowadza na "dobre tory" by te porozrzucane wszędzie rzeczy ogarnąć.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 07:40, 09 maj 2021


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
LIDKA napisał(a)
Piękna magnolia i orliki i cała reszta.

Lubię Twój ogród i lubię zdjęcia szerszych kadrów.

Życzę pięknej wiosny


Szersze kadry teraz utrudnione. Taki bajzel jeszcze mam w altanie.
Posadziłam wczoraj hortensje w korycie i jak tu je ładnie pokazać




Więc więcej zbliżeń Przy okazji kłosy Elaty.


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 07:51, 09 maj 2021


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Gosialuk napisał(a)
Anitko zaglądam zawsze, cóż mam napisać jak zawsze się zachwycam. Twoje połączenia roślin zawsze przemyślane.
Mam nadzieję, że będzie okazja do spotkania w tym roku. Chabry od ciebie i bodziszek żałobny dobrze się u mnie mają, będę rozsadzać po kwitnieniu.


Gosiu wiesz, że zawsze jesteś mile widziana u mnie i zaproszenie cały czas aktualne.
Końcem maja się szczepimy, więc już będzie bezpieczniej. Chabry i bodziszek u mnie się wysiewają, wiec ich nie usunę. Będą czekać.

W tym roku tulipany zrobiły mi psikusa i na nic moje przemyślenia się zdały

Tulipan "Queen of night". Czerwono-pomarańczowy z żółtą otoczka i poświatą. Do tej pory miałam fuksa i były adekwatne do nazwy - czarne.

Chyba "moja konsekwencja" ich nie zdzierży w rabacie w kręgu Poproszę eMusia o ładny bukiet do wazonu
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:10, 09 maj 2021


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Dorota123 napisał(a)
Piękna ta magnolia, aż świeci od tej ilości kwiatów.


W szkółce pani twierdziła, że to 'Suzan'. Uwierzyłam, choć pokrój mnie zastanawiał, no Suzan bardziej krzaczasta. Nawet pąk kwiatowy paznokciem otworzyłam i był ciemnoróżowy. Niestety już na wiosnę ukazało się, że pani się pomyliła. Ale spodobał mi się jej pokrój.

Trzy tygodnie bardzo świeci jak w rabacie w kręgu pustki. Jak kończy startują tulipany. Fajnie by było by się też zgrała z tulipanami, ale jeszcze w żadnym roku się to nie udało. W tym zakwitła z opóźnieniem. Wiem, bo zawsze zakwita na nasza rocznicę ślubu. W tym roku to jej czwarty tydzień od momentu otworzenia pierwszych paków i nawet załapała się na tulipany.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies