Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zmienny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zmienny ogród

Toszka 20:12, 19 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Absolutnie kopane z gruntu się sadzi. Cena bardzo atrakcyjna za ten wzrost. Byle miśkowate były, a nie wyciągnięte chudzielce. Poproś o kopanie z jak największą bryłą korzeniową (na szerokość nie na głębokość, bo tuje mają płytkie i szerokie korzenie). Ziemia musi być przekopana z obornikiem przekompostowanym, mączką bazaltową, kompostem i duużą ilością kory (przekopanej z ziemią). Grube wyściółkowanie korą. Potem obfite!!! raz na tydzień podlewanie aż do zmrożenia ziemi. Zimą jak będzie odwilż to też.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MirellaB 22:36, 19 wrz 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Pewnie, że się pazurki obcina. Moim weterynarz to robi, ale też radzą, że po betonie powinny więcej chodzić. To jednak nie forum o psach.

Odbierz wiadomości
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Misia 13:54, 22 wrz 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Wpadam do Ciebie z rewizytą Cudny masz ten trawniczek nic tylko boso chodzić Fajnie też że ścieżki zmieniłaś, teraz lepiej niż na początkowym planie będę podglądać poczynania
____________________
Misia - Między brzozami
Adison 16:53, 22 wrz 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Jednak będą brabanty. Te też mi się podobają. Będą w przyszłym tygodniu to będę miała chwilę na przekopanie gruntu pod nie.

Gdzieś na polu widziałam jakiś stary obornik. Chyba z tamtego roku to idealnie by się nadał
____________________
Zmienny ogród Ady
Adison 16:54, 22 wrz 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Misia napisał(a)
Wpadam do Ciebie z rewizytą Cudny masz ten trawniczek nic tylko boso chodzić Fajnie też że ścieżki zmieniłaś, teraz lepiej niż na początkowym planie będę podglądać poczynania


Tak, plan się zmienił na szczęście nie obstawiałam długo przy swoim
Toszka zachęca mnie jeszcze do zmian ale muszę to stopniowo robić
____________________
Zmienny ogród Ady
AngelikaX 21:19, 22 wrz 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Witam się u Ciebie tym razem będę zaglądać
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Toszka 21:29, 22 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Błagam, tylko nie brabanty. Najgorsze z najgorszych. Mam, odziedziczone i dopiero co wczoraj Ani-Kwartet mówiłam, że najwiekszym błędem jaki zrobiłam to to, że nie wywaliłam ich.

Po pierwsze - dla ładnego pokroju, zwartości i gęstosci trzeba je strzyc najpóźniej co 6 tygodni. Od strony sąsiada też. Dość szybko od dołu łysieją.
Są szerokie i rozwalają się na boki, bo nie rosną proporcjonalnie.
Cięte mocno, na wąski zywopłot są łyse w środku i koszmarnie drapakowate.
Nie da się ich wąsko prowadzić.
Zaklinam - tylko nie brabanty. Bierz szmaragdy i basta
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Adison 21:40, 22 wrz 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
hm, szmaragdów nie ma, jak już to małe. jeszcze są holmstrup, ale strasznie dużo szyszeczek miały, były jeszcze kórniki i jałowce.

w takiem razie co wybrać?
____________________
Zmienny ogród Ady
Adison 21:41, 22 wrz 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
głupia nie porobiłam zdjęć
____________________
Zmienny ogród Ady
AnnaCh 22:08, 22 wrz 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Sadziłam małe szmaragdy wiosną 2015 roku, takie 50 cm, teraz mają jakieś 150 cm, szybko rosną, tylko trzeba dużo podlewać, także zimą śnieg pod nie np. odgarniać. I nie sypać nawozu, w pierwszym roku, to już w ogóle zakazane, będą rosły szybciej, ale będą rozczochrane i rzadkie.
A tak w ogóle to śliczna trawka, obserwuję wątek już od jakiegoś czasu, tylko po cichutku
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies