Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

inka74 09:58, 02 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
To masz wybór ograniczony: sosna fastigiata, choina lub tuja.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 10:21, 02 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
A może pnące róże na płot, tylko nie jakieś potwory, a w nogi te kosówki o których pisałaś?

A co wiosną i zimą?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 10:29, 02 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Zawsze mi zostaje biała marianna
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mikina34 12:22, 02 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Łucjo, już się nie fatyguj, nie mierz, dziękuję ogarnę to
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
tulucy 14:30, 02 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Monia ok gdzieś i tak miarkę posiałam... na oko to 40 cm ma dolna poprzeczka



Wstępnie chyba posadzę berberysy Kobold - może ze wstawkami z tawuły albo kosówki małej.
I te nieszczęsne tuje w dwóch miejscach. może na samym brzegu przed nimi zmieści się też ten berberys, to wtedy może nie będzie podlewania...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 14:35, 02 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Bardzo podobają mi się ogniki, i jest nawet odmiana kolumnowa - Red Column, ale niestety nie nadają się na wietrzne stanowiska, a to jest właśnie takie...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 14:48, 02 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
tulucy napisał(a)
Bardzo podobają mi się ogniki, i jest nawet odmiana kolumnowa - Red Column, ale niestety nie nadają się na wietrzne stanowiska, a to jest właśnie takie...


Tylko nie ogniki. Nie rób sobie problemów. Są podatne na choroby grzybowe. Zimozieloność mają warunkową, a kolce mogą zrobić krzywdę. Ogniki najlepiej się sprawdzają w roli soliterów na słonecznym stanowisku. Rosnące swobodnie.
PS. Połączyłabym cisy i berberysy Erecta.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 11:49, 04 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Podrzuciłam m koncepcję berberysów Kobold - nie bardzo mu się podobają.

Kombinuje jeszcze mieszaninę: róża okrywowa najprostsza czyli The Fairy + berberys Atropurpurea nana + irga Dammera Major. Z wysokich rezygnuję, bo nic się nie nada chyba - albo wsadzę po 3 tuje i podsadzę berberysem coby kłuło. A przesłonę robię od środka - w tym celu nabyłam dziś, nieplanowo co prawda, ale - 2 miskanty Grosse Fontane i Sirene. Bardzo ładne były u Sz.

I jeszcze kłosowiec Blue Boa - zachwycające kwiatostany - i może zostanie dość niski...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 23:22, 04 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Front przy wejściu wyczyszczony - dziś zrobiłam obrzeże rabaty z kostki, wyrównałam teren, posiałam trawę.

Czy można jeszcze przesadzić rozplenicę??? Znalazłam jej jedno lepsze miejsce...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 23:31, 04 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
tulucy napisał(a)
Podrzuciłam m koncepcję berberysów Kobold - nie bardzo mu się podobają.

Kombinuje jeszcze mieszaninę: róża okrywowa najprostsza czyli The Fairy + berberys Atropurpurea nana + irga Dammera Major. Z wysokich rezygnuję, bo nic się nie nada chyba - albo wsadzę po 3 tuje i podsadzę berberysem coby kłuło. A przesłonę robię od środka - w tym celu nabyłam dziś, nieplanowo co prawda, ale - 2 miskanty Grosse Fontane i Sirene. Bardzo ładne były u Sz.

I jeszcze kłosowiec Blue Boa - zachwycające kwiatostany - i może zostanie dość niski...


Mię się ten plan na te róże Fairy i berberysy Nana podoba. Tylko nie wiem co z tą irgą... ona rośnie jak dzika. Widziałaś u mnie przy zagrodzie dla psa??? To jest 1 sadzonka!!! Obecnie zarosła ze 2 metry kwadratowe. A tnę ze dwa razy w sezonie.... Mogę Ci jutro rano zrobić fotę.
Ja to bym w te róże i berberysy wetknęła co jakiś czas kolumnowego cisa .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies