Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

mrokasia 21:27, 12 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
Uuuuu, długa musi być ta lista, już pół godziny minęło...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 21:34, 12 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ostróżek kilka, bo moich część zginęła. Nowe kukliki, kocimiętkę ale mandżurską, tawułka Deutchland, dzwonka octopus, krwiściąg jeden, naparstnice żółte. To z jednego.
A z drugiego znowu kukliki, trochę irysów syberyjskich, jeden goździk kropkowany, orlik, wielosił White Pearl, trochę host, tiarelka, ot takie drobiazgi. A i dwa bodziszki jeszcze. Większość w kolorze jajek, białe i żółte.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 21:35, 12 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
mrokasia napisał(a)
Uuuuu, długa musi być ta lista, już pół godziny minęło...
Ty się maj diir nie śmiej, w międzyczasie miałam inne rzeczy do ogarnięcia. Plus to:


Poza tym pośpiech to jest wskazany przy łapaniu pcheł. Tylko
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 21:52, 12 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
O, zapowiada się wyższy poziom techniki. Bardzo lubię takie sytuacje, kiedy przedmioty zyskują "drugie życie". A nowe życie tych okien zapowiada się nad wyraz interesująco.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 22:37, 12 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
tulucy napisał(a)
Marto, a bo to ja pamiętam... Na pewno mam kuklika zwisłego gatunek, dość dużo roślinek, to mój pierwszy kuklik był.

Potem Bell Bank, Flames od Passion, Pink Petticoats, Alabama Slammer, Nonna, Cocktail Banana Daiquiri, Mai-Tai, Karlskaer (z jesiennych zakupów), Cocktail Gimlet, Pink Frills, Cocktail Cosmopolitan, Bohema. Coś jeszcze, ale nie pamiętam...
I wcapru przypadkach nie wiek, które kwiatki to która odmiana.


To ja już nie mam więcej pytań, myślałam że dwa trzy, a tu padł prawie cały kuklikowy asortyment Jak blacha na drzwi? Jest?
Edit: Ciekawa jestem w związku z tym, co w nowym zamówieniu oznacza "trochę host"
Edit 2: To szyna? Co się stało?
tulucy 22:47, 12 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Trochę host to 4 sztuki dosłownie trochę.

Kukliki są bardzo wdzięczne. Po paru latach się ich trochę zebrało.

Orteza, zaczął mnie dziś boleć nadgarstek. Mam od wielu lat ganglion i chyba właśnie dojrzał on był do tego, że mu się już po tych latach nudzi i zaczął uciskać na nerw. Pan Macant w konsultacjach Whatsapp zalecił zimny okład itd. Pomaga. Jutro ortopeda i zobaczę, co dalej. To lewa ręka. Ale ona dla mnie tak ważna, jak dla większości prawa.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 23:10, 12 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
A blachy nie ma, bo pomyliłam dni i zamiast jutro, miałam terapię dzisiaj. Blacha będzie jutro.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Martka 23:22, 12 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Lucy, dla mnie lewa tak jak dla Ciebie, ważniejsza od prawej ale lewej piątki nie przybijaj, kuruj, dmuchaj, okładaj  Trzymam kciuki za spotkanie z ortopedą.
Magara 00:18, 13 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6652
tulucy napisał(a)
Ostróżek kilka, bo moich część zginęła. Nowe kukliki, kocimiętkę ale mandżurską, tawułka Deutchland, dzwonka octopus, krwiściąg jeden, naparstnice żółte. To z jednego.
A z drugiego znowu kukliki, trochę irysów syberyjskich, jeden goździk kropkowany, orlik, wielosił White Pearl, trochę host, tiarelka, ot takie drobiazgi. A i dwa bodziszki jeszcze. Większość w kolorze jajek, białe i żółte.

Lucy, żółte naparstnice też zamówiłam, po konsultacjach z Agatą Gdzie zamawiałaś? - ciekawa jestem
P.S. A ta Wasza krata do szklarni - piękna jest choć mi osobiście wejście na oddział w ZK przypomina Ale nie w tym rzecz - ciekawi mnie czy nie będzie za zimno roślinom? Planujecie tą kratę jakoś "zamaskować"? Szkłem? Pleksą???
Ja w tym roku pierwszy raz pomidory pod osłonami planuję, foliak stoi, to wszystko mnie ciekawi
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kasya 06:36, 13 maj 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41944
tulucy napisał(a)
Ostróżek kilka, bo moich część zginęła. Nowe kukliki, kocimiętkę ale mandżurską, tawułka Deutchland, dzwonka octopus, krwiściąg jeden, naparstnice żółte. To z jednego.
A z drugiego znowu kukliki, trochę irysów syberyjskich, jeden goździk kropkowany, orlik, wielosił White Pearl, trochę host, tiarelka, ot takie drobiazgi. A i dwa bodziszki jeszcze. Większość w kolorze jajek, białe i żółte.

Łucja czy u ciebie ostrozki tez są takie 2-3 letnie ? Jak dadzą czadu i wyrosną na 2m to potem kępa znika… hmm

Niezła lista…kukliki to atlas zrób
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies