Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

Kordina 08:52, 11 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Ja tak jak April przycinam nisko jak brzydną co roku, odbijają bez problemów.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rojodziejowa 09:16, 11 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
tulucy napisał(a)


Też bym kogoś dziabła, jakby na mnie chciał usiąść.

Ja uwielbiam konfitury wiśniowe. Poezja.
Suszone odkryłam w ubiegłym roku dzięki Gałgasi i tak, to jest to!!! Em podżera mi z suszarki


No ale ja niewinna! Stałam przy kasie i płaciłam za trawska. Pod kieckę się dostała i chyba wpadła w panikę w okolicy mojego zadka. To wysłanniczka mojego chłopa była - znak, że nie powinnam znów tam przy kasie stać albo coś z tyłkiem zrobić, skoro już nawet osy tak reagują
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 09:18, 11 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
tulucy napisał(a)
W ogóle to mam jeszcze jedną werbenę, nie pomnę jej nazwy. Wrzucę dziś fotkę. W typie hastaty, ino jakby to powiedzieć, tłuściejsza nieco? Taka bogatsza krewna.

Może żyłkowana? Ona zimuje?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
April 09:34, 11 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
tulucy napisał(a)
O Jola, właśnie o Tobie myślę, bo czytałam, że hastaty za Tobą chodzą. Zebrać Ci nasionek?


oj tak, tak, jak tylko ci się uda
Myślałam że przywiozę ci wiąza w sobotę bo jadę na Bronisze ale niestety, wiozę rodziców. Geisha już nie wejdzie, bo muszę jej składać tylne fotele, taka wygodna.
Chyba, że zajrzysz w niedzielę. Może odwiedzi mnie Ania Anabuko to będzie ogrodowa imprezka
____________________
April April podbija las Mazowsze
tulucy 09:46, 11 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Jola, postaram się. Już ema uprzedziłam, że nierządnica odbiła i jest do odebrania. Tylko musimy jakoś weekend rozplanować.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 09:50, 11 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Nie, ona do żyłkowanej wcale niepodobna.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 09:50, 11 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Jedna trzykrotę tak już potraktowałam. Dziś polecą do fryzjera następne.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
April 11:20, 11 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
tulucy napisał(a)
Jola, postaram się. Już ema uprzedziłam, że nierządnica odbiła i jest do odebrania. Tylko musimy jakoś weekend rozplanować.


To dzwoń jakby co. Nie wiem jeszcze o której będzie Ania no i się zastanawiamy czy nie skoczyć do Skubianki przy okazji. Bianka ma otwarte w niedzielę od 9-13.00.
____________________
April April podbija las Mazowsze
jolanka 13:00, 11 sie 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Ale Wam dobrze
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gruszka_na_w... 13:45, 11 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
U mnie już dawno po wiśniach. Do Ciebie trafiły chyba owoce jakiejś bardzo późnej odmiany. Podzielam miłość do wiśniowych przetworów. Suszone wiśnie robiłam rok temu. Mają jedną wadę. Trzeba je dosyć szybko zjadać, bo u mnie miały tendencję do pleśnienia. Może trzeba suszyć na kamień? Ale wtedy trudno je podjadać. Moja drylownica na szczęście powoduje niewiele rozbryzgów. Nie trzeba wychodzić na zewnątrz.
Rabarbaru już nie wrzucaj do kompotu. Łodygi są zdatne do jedzenia tylko do czerwca. Później zawierają bardzo dużo szczawianów, które odkładają się w nerkach i mogą się formować w kamienie.
Swoje miskanty i rozplenice odchudzam wczesną wiosną. Dobrze im to robi. Najlepiej to czynić co roku. Wtedy cały zabieg jest bezbolesny dla ogrodnika.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies