Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

tulucy 14:09, 11 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Jolu, trzymaj się i jeszcze nadrobimy.

Haniu, wrzuciłam kawałek. Dla smaku. Właśnie się zastanawiałam o co chodzi z rabarbarem. Dlaczego tylko do kwiatów. A akurat mój nie kwitł, więc się namyśliłam.
Wiśnie suszone mrożę.
I kojarzę termin, że zawsze tak... Hmmm, nie wiem, o co chodzi.

Moja drylownica to wykałaczka albo zapałka. Nie chce mi się sprzętu wyciągać, bo mam taką,co się zacina i mnie denerwuje.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 15:32, 11 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Rabarbar generalnie nie jest rośliną wskazaną do zbyt częstej konsumpcji właśnie ze względu na sporą zawartość szczawianów wapnia. W młodych, wczesnych łodygach jest tych szczawianów niewielka ilość. Potem (mniej więcej od czerwca) ich stężenie bardzo wzrasta i nie zaleca się już używania rabarbaru do pieczenia ciast i robienia przetworów.
Mędrkuję, bo wyczytałam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 21:33, 11 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Haniu, to było pierwsze spożycie rabarbaru od dwóch lat. Myślę, że ta jedna łodyga nam krzywdy nie zrobi. A jeśli już komuś, to mnie, bo to ja w tej rodzinie miałam kamienia w nerce. Ale nie wiem, jakiego.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 23:18, 11 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Myślałam wczoraj, żem skończyła pielić wyspę. Dziś musiałam zmienić myślenie. I dokończyć pielenie na samym środku. Ale dzięki temu znalazłam w czeluściach lobelię okazałą, kwitnącą w dodatku. Muszę ją przesadzić, żeby ją było widać.

W międzyczasie zastosowałam mój znienawidzony środek chemiczny i posmarowałam nim wszystkie znalezione osty. Już przekwitły, pousuwałam im najpierw nasienniki, coby nie mieć plantacji, potem przycięłam nad ziemią. A dziś w te łodygi zapuszczałam "randap". Jedyna w miarę skuteczna niestety metoda na to dziadostwo. Nawet wykopywanie nic nie daje,bo on puszcza te kłącza daleko od siebie... Musiałabym przeryć cały ogród.

A pod koniec dnia roboczego przesunęłam kilka cegieł na ścieżce z warzywnika do kwiatowego. Za blisko róży była. Ciągle deptałam jednego kuklika. Biedaczek został przesadzony, cegły przesunięte.

Zdjęć nie ma...
A nie, są, werbena, której nazwy nie pamiętam.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 23:19, 11 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Zapomniałam jeszcze o arcydzięglu. Zakwitł po 4 latach chyba. Czy teraz padnie?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kordina 23:58, 11 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Widzę, że masz obsesję na punkcie "padania", najpierw Asia teraz arcydzięgiel
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rojodziejowa 00:17, 12 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
Wyszukałam, że jeszcze jest coś takiego jak werbena sztywna. Może to ona?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
tulucy 00:20, 12 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Asia, bingo! To ona. Dzięki za rozwiązanie zagadki.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 00:21, 12 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Kordina napisał(a)
Widzę, że masz obsesję na punkcie "padania", najpierw Asia teraz arcydzięgiel


Ja? nie, skąd. A on to nie, że padnie i se będzie leżał... Bojam się, że przeniesie się do ogrodowego nieba po tym swoim wyczynie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
April 11:20, 12 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10158
Arcydzięgle zakwitły i u mnie. Raczej to ostatni ich rok. Trzeba zebrać nasiona
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies